Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Poszukuję nowej obudowy dla mojego  brata bo jego aktualna obudowa ma już swój wiek i nie wygląda zbyt ciekawie.

 

  1. Budżet:250zł
  2. Procesor: AMD Phenom II X6 1055T (2.8GHZ) (Ale będzie może zmiana na coś innego.)
  3. Karta Graficzna: Ati radeon HD 5700 w przyszłości może coś pokroju R 270/280 (jak uzbiera)
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU):Prawdopodobnie.
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire):Nie
  6. Specjalne wymagania: Ciekawy wygląd,przewiewna,może być słyszalny ale nie jak suszarka  :D
  7. Zasilacz jaki posiadam to Be Quiet Pure Power 630W
  8. Własna propozycja::
    Propozycji parę mam i pytanie czy któraś z nich jest w miarę warta ?
  9. 1.SilentiumPC Gladius M40

    2Corsair Carbide Series™ SPEC-03(CC-9011052-WW)

    3.Aerocool STRIKE-XGT/BL

    4.Aerocool GT-R Czarny AEROGTR-BK /Aerocool GT-R Biały AEROGTR-WH

    5.Thermaltake Commander MS-I

    6. Zalman Z12

    7.ATX Thermaltake Versa H23

     

     

     


     
Edytowane przez Robteos
Link to post
Share on other sites

Gladiums M40.

Posiadam i polecam! ;)

Regulator obrotów wentylatorów

3 wentylatory w zestawie (ciche)

Możliwość instalacji dodatkowych wentylatorów

Chyba wszystkie karty graf. dostępne na rynku wejdą.

Chłodzenie, wysokośc max. 158cm. Źle nie jest :)

Niska cena

Wysoka jakość

Polska forma ;)

Możliwość wodowania komputera :D

Obżymia organizacja okablowania ;))

Bogate dodatkiwe zaopatrzenie:

-Speaker

-Gumowe wyciszające kółeczka do śrub od wentylatorów

-Śruby i różne inne pierdoły

Link to post
Share on other sites

 

 

Chłodzenie, wysokośc max. 158cm. Źle nie jest

 

Raczej "szału nie ma".

 

 

 

Wysoka jakość

 

Śmiech na sali.

 

 

 

Polska forma

 

Polskie to są w niej jedynie naklejki SPC.

 

 

 

Możliwość wodowania komputera

 

Tego nawet nie warto komentować.

 

 

 

Obżymia organizacja okablowania

 

Nie wiem, co to znaczy "obżymia", ale miejsca za tacką jest tam praktycznie prawie zero.

 

 

 

Bogate dodatkiwe zaopatrzenie:

 

Chyba nie widziałeś na oczy porządnej obudowy. 

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Wysoka jakość

Z której strony?

 

 

3 wentylatory w zestawie (ciche)

Może i głośne nie są, ale nic nie wieją.

 

 

Możliwość instalacji dodatkowych wentylatorów

Każda obudowa w tej cenie to oferuje.

 

 

Możliwość wodowania komputera :D

Owszem, ale tylko gdy poprzez "wodowanie" rozumiesz założenie kompaktowego chłodzenia wodnego z chłodnicą 120mm, bo z 240mm  może być problem. Ta obudowa jest za ciasna na takie rzeczy chyba, że chłodnicę zamontujesz na zewnątrz obudowy, choć w środku i tak będzie malutko miejsca.

 

Bogate dodatkiwe zaopatrzenie:

-Speaker

-Gumowe wyciszające kółeczka do śrub od wentylatorów

-Śruby i różne inne pierdoły

Rzeczywiście bogate...

 

 

@EDIT

Nowaj mnie wyprzedził :P

Edytowane przez bumbel123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wodowania nie planuję więc obudowa nie musi posiadać takich właściwości.Ogólnie z waszych propozycji widzę obudowy takie jak można by to ująć *Szaraczki* czyli w miarę podobne do siebie,bez polotu ja szukam czegoś takiego trochę wystającego po za grupę.(Wiem ,że są to dziwne wymagania) :/ 

I ogólnie jak by była możliwość maksymalnej długości karty graficznej po wyciągnięciu kieszeni dyskowych wynosiła co najmniej 400mm.
 

Edytowane przez Robteos
Link to post
Share on other sites

 

 

obudowy takie jak można by to ująć *Szaraczki* czyli w miarę podobne do siebie,bez polotu ja szukam czegoś takiego trochę wystającego po za grupę.

 

Obudowy, które zostały Ci przedstawione to najlepsze, co można dostać w takim budżecie. Jeśli szukasz jakiejś tandety, która będzie wykonana z papieru, ale za to będzie świecić się i mrugać to niestety, ale źle trafiłeś. 

 

 

 

co najmniej 400mm.

 

Najdłuższe karty graficzne, wliczając w to konstrukcje dwuprocesorowe, rzadko kiedy przekraczają długość 32 cm, więc nie mam zielonego pojęcia, w jakim celu potrzebowałbyś 10 cm więcej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Obudowy, które zostały Ci przedstawione to najlepsze, co można dostać w takim budżecie. Jeśli szukasz jakiejś tandety, która będzie wykonana z papieru, ale za to będzie świecić się i mrugać to niestety, ale źle trafiłeś. 

 

Trafić trafiłem dobrze ;) .Podświetlanie i mruganie mi nie jest potrzebne chodzi o to by nie była to zwykła czarna prostokątna obudowa  :( . A wykonana z papieru to też nie bo się połamie i będzie jej szkoda  :o .Co do budżetu to nie musi być okrągłe 250zł może być i troszkę więcej,bo zawsze mogę dozbierać.

A co do takich długości na karty graficzne to chodzi by mieć tą obudowę chociaż na następne 8 lat  ;) 

Nic poczekam jeszcze na jakieś propozycje a jeśli już nie ma to jeszcze najwyżej będę szukać :cry: 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Gladius M40 z oknem i jestem bardzo zadowolony. Mam pierwszą generację wiec mam trochę mniej miejsca na kable ale następne miały szerokie panele boczne i było lepiej. Bardzo dużo akcesoria dodanych od producenta 3 wentylatory są w zestawie ja mam 6 łącznie i jest mega cicha a stoi na biurku. W środku zmieściły się Palit 770 4gb i chłodzenie Shadow Rock 2 wiec jest miejsce. Czarna w środku i dobre zarządzanie kablami, coś więcej ci potrzeba w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Jak możesz dozbierać to:

 

912 HAF 

 

http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-haf-912-plus-black-b-z-rc-912p-kkn1-353705/

 

Z tych jeszcze nie typowych czarnych pudeł

 

http://www.morele.net/obudowa-antec-gx505-window-blue-edition-usb-3-0-czarna-0-761345-15505-2-667727/

 

 

Chociaż o tym Antecu wiele na necie nie ma, Ale 912 HAF to solidna obudowa i dobrze wykonana.

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie mogę polecić nzxt h230 (przekracza budżet o 36zł). Obudowa nie jest zła, dość mało miejsca a tacką, brak wentylatorów na topie. Reszta mi nie przeszkadza, dodatkowo jest wyciszana, noctua nh-d14 wchodzi na styk. Prowadzę workloga, więc możesz tam zajrzeć i popatrzeć na nią w mojej wersji :)

Link to post
Share on other sites

Propozycji coraz więcej ciekawych tylko rodzi się problem co warto wybrać ?.Bo w obudowę można i więcej zainwestować tylko czy warto ? Ogólnie powiem mam problem taki bo jest mętlik w głowie i nie wiadomo co brać :pajac: .
Ogólnie szukam takiej obudowy by można było montować duże chłodzenia na procesor i była dobrze przewiewna by nie popalić nic w środku,ogólnie powiem to tak którą byście osobiście kupili dla siebie za takie pieniądze.A i obecne chłodzenie procesora to SilentiumPC Spartan PRO HE924 CPU Cooler.Co do wentylatorów to pewnie w obudowie będę wymieniać na najcichsze.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie co do obudowy Corsair 230T czy przy w/w chłodzeniu procesora da radę od wewnątrz zamontować górne wentylatory 2x120mm wyciągające. :?:
Z tego co widzę wersja pomarańczowa z oknem to koszt koło 315zł za parę więcej mam R4 albo Phanteksa..
Chyba ,że kupić R4 i samemu sobie ją pomalować ?  :menda:

Edytowane przez Robteos
Link to post
Share on other sites
230T za 300 zł to ździerstwo.

 

Na alledrogo to były jeszcze droższe.Nawet i 380zł + kw  :[ 

 

Co do budżetu to śmiało mogę powiedzieć tak ,że możecie mi pomóc poszukać do 400zł. :o 

Bo się dowiedziałem ,że dostanę troszkę więcej $$ za pracę w Sylwestra i nowy rok.

 

Ogólnie by wam rozjaśnić sytuację poszukuję obudowy coś na wzór Corsair 230T z obudową która ma inny kolor zielony,pomarańczowy,czerwony,(boki i góra,przód może być zwykły). :]

Chyba ,że na rynku niema nic ciekawszego i brać Corsair 230T ?

Edytowane przez Robteos
Link to post
Share on other sites

Coś na wzór to będzie ciężko, jedynie dalsze modele z serii T od corsaira. Ciekawe obudowy robi też Phanteks np. Enthoo Pro. Jeśli znajdziesz parę chwil to warto byłoby odwiedzic sklep internetowy np morele.net i tam popatrzeć jakie są obudowy, gdy znajdziesz coś ciekawego to zapisuj sobie na boku i podziel się z nami swoimi poszukiwaniami a my na pewno będziemy mogli Ci je bliżej opisać, przytoczyć linki do recenzji wartych uwagi :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...