Skocz do zawartości

Restart komputera bez blue blue screena


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzyhox,

Recommended Posts

Witam  mam pewien problem ponieważ podczas gry w  Sleeping Dogs  po 15 minutach około restartuje mi się komputer bez blue screena . Nie wiem co mam o tym myśleć cały sprzęt jest w  mojej sygnaturce. Dodam jeszcze , że niedawno aktualizowałem swój bios do najnowszej wersji nie wiem może to jest przyczyną . Dziękuję za pomoc.  Dodam jeszcze , że gra jest oryginalna ze stema. :!:

CPU: Intel intel i5-4570s Gpu MSI radeon 7870 oc płyta główna gigabyte ga-b85m-d3h  System Operacyjny : Windows 7 64 bit

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem kartę graficzna i temperatura nie przekraczała w programie 70 stopni. A co do procesora to nie wiem za bardzo jak sprawdzić . Lecz raczej nie powinno się przegrzewać ponieważ zawsze komputer piszczy a on po prostu się resetuje znaczy pokazują się takie paski na czarnym tle chyba białe 

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Jeżeli problem występuje w tylko jednej grze to możliwe jest ze po prostu gra czy cos powiązane z grą może się gryźć z podzespołami kompa czy coś, aczkolwiek może źle myślę. Z drugiej strony pliki gry mogą być uszkodzone czy coś i komp może się resetować bo nie ma co wczytać no nie wiem.

Edytowane przez vic8787
Link to post
Share on other sites

Jaki masz zasilacz, jakiej mocy, czy problem występuję tylko i wyłącznie w tej grze ?

Zasilacz SilentiumPC DEUS G1 ]

 

Dodam jeszcze , że gdy komputer wychodzi ze stanu hibernacji też  czasami się restartuje bez żadnego powodu .. różnie to bywa bez blue screena .

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

 

 

 

Poziom Data i godzina Źródło Identyfikator zdarzenia Kategoria zadania

Błędy 2015-01-02 17:45:07 Microsoft-Windows-Winlogon 4103 Brak Aktywacja licencji systemu Windows nie powiodła się. Błąd 0x00000000.

Błędy 2015-01-02 17:45:06 Microsoft-Windows-Security-SPP 8198 Brak "Wystąpił błąd aktywacji licencji (slui.exe), kod błędu: 

0x800401F9"

Ostrzeżenia 2015-01-02 17:45:05 Microsoft-Windows-Winlogon 4105 Brak System Windows jest w okresie powiadamiania.

Ostrzeżenia 2015-01-02 17:33:00 Microsoft-Windows-User Profiles Service 1530 Brak "System Windows wykrył, że plik rejestru nadal jest używany przez inne aplikacje lub usługi. Plik zostanie teraz zwolniony. Aplikacje lub usługi, które używają pliku rejestru, mogą zacząć działać nieprawidłowo. 

 

 SZCZEGÓŁY — 

 1 user registry handles leaked from \Registry\User\S-1-5-21-1300667884-3428276664-2704105240-1000_Classes:

Process 2716 (\Device\HarddiskVolume3\Program Files\360\360 Internet Security\360rp.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-1300667884-3428276664-2704105240-1000_CLASSES

"

Ostrzeżenia 2015-01-02 17:33:00 Microsoft-Windows-User Profiles Service 1530 Brak "System Windows wykrył, że plik rejestru nadal jest używany przez inne aplikacje lub usługi. Plik zostanie teraz zwolniony. Aplikacje lub usługi, które używają pliku rejestru, mogą zacząć działać nieprawidłowo. 

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie Twój przypadek to albo przegrzewanie albo problemy z zasilaniem. Zacznij od całkowitego resetu by wykluczyć wpływ bios. Czyli przy odłączonym zasilaniu 230V od pc wyciągnij baterię z płyty głównej na 2 minuty i naciśnij na sucho kilka razy przycisk Power na obudowie. Potem zamontuj baterię podłącz zasilanie i uruchom pc. Wejdź do bios i ustaw co trzeba datę, godzinę i inne ważne opcję. W systemie wejdź w ustawienia sterowników AMD i wyłącz opcję AMD Overdrive.  

Link to post
Share on other sites

  0x00000000       0x00000000 

 A co to jest za kod błędy i co to oznacza z poglądu zdarzeń takie coś znalazłem. . Problemy z zasilaniem co masz na myśli ?.

 

Temperatura komputera jest ok


Zrobiłem to co napisałeś i dalej to samo ;/.

 

Wrzucam skan dysku z programu    \CrystalDiskInfo bo health nie działa w HDTrue ... Nie jestem pewien czy dobże ustawiłem wszystko ale wychodzi , ze nie jest za dobrze... 

 

 

http://ifotos.pl/zobacz/Beztytulu_wrnsphx.png

 

PS . Zauważyłem , że często mój komputer się zacina np jak włączę jakiś program często występuje komunikat brak odpowiedzi to wina dysku ...?? . Muszę kupić nowy ??.. 


Proszę o szybką odpowiedz i temat do zamknięcia 

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

 

 

wygląda po oględzinach że dysk sypie już się

Na podstawie czego tak twierdzisz ?
Autorze użyj programu mhdd regenerator, 1 realokowany sektor to jeszcze nic da się to przeskoczyć, martwić może jedynie parametr błedów podczas odczytu ale to jest seagate to i ten parametr może być nie prawdziwy. To że komputer się wyłącza to np zwarcie, albo przeciążenie ale raczej jak dla mnie to problem z i tak z dyskiem trzeba rozwiązać w pierwszej kolejności a później przyjrzeć się zasilaczowi. 
Link to post
Share on other sites

Na podstawie czego tak twierdzisz ?

Autorze użyj programu mhdd regenerator, 1 realokowany sektor to jeszcze nic da się to przeskoczyć, martwić może jedynie parametr błedów podczas odczytu ale to jest seagate to i ten parametr może być nie prawdziwy. To że komputer się wyłącza to np zwarcie, albo przeciążenie ale raczej jak dla mnie to problem z i tak z dyskiem trzeba rozwiązać w pierwszej kolejności a później przyjrzeć się zasilaczowi. 

 

Dobrze użyję tego programu i co dalej ?. Jeszcze jedna ważna rzecz zauważyłem od jakiegoś czasu , ze gdy coś próbuję zainstalować często mam braki również odpowiedzi zawieszenie itp. Zrobiłem tak jak napisałeś . Jest ok  p tylko strasznie muli mi pc .... A windows był instalowany z kilka miesięcy temu ... nie wiem czy to wina właśnie dysku czy tego , że tak zaśmieciłem komputer  Czy dysk ma wpływ na działanie komputera ?.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

dysk ma ogromny wpływ na szybkosc działania systemu, na yt jest poradnik jak korzystać z tego programu, na pewno stracisz Wszystkie dane więc musisz je zabezpieczyc, postawisz czysty system i wtedy zobaczysz co i jak, zobaczy jeszcze czy liczba niestabilnych sektorów nie rośnie

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...