Skocz do zawartości

Niestabilnie dzialajacy internet na routerze


Recommended Posts

Witam mam od jakiegos czasu problem z routerem

 

Mianowicie mam internet z UPC podpiety pod router Thomson a do thomsona LANem jest podpiety drugi router Linksys WRT120N

 

 

Thomson sluzy wiadomo za "pierwszy" router i na nim internet dziala bardzo dobrze z pelna predkoscia okolo 80mb/s

 

 

Gdy podlaczam ten kabel co idzie od thomsona do linksysa to gdy ten sam kabel podlacze pod PC to internet dziala tez z pelna predkoscia 80mb/s

 

A jak podlaczam pod router wlasnie tego Wrt120N to czasami nawet on nie pobiera ip , polaczenie jest bardzo niestabilne , czasami przesle jakies pakiety zaladuje sie pojedyncza strona czasami a jak uda mi sie zrobic speedtest to wykazuje 0,01 mb/s

 

 

Wczesniej na tym samym routerze dzialal net po tym samym kablu z predkoscia 80mb/s 

 

Próbowalem na sztywno wpisywac te wszystkie adresy w linksysie ale to nic nie dalo 

 

Teraz oby dwa routery sa ustawione na auto

 

Ostatnio wieczorem jak podalczylem na auto to zlapal mi internet na linksysie ale chodzilo bardzo niestabilnei zrobilem speedtest i strasznie te predkosci spadaly - wlaczylem speedtest i zaczelo mierzyc i bylo 20 mb/s i  z kazda sekunda spadalo w dol  i wykres byl taki od 20 do 0 . Ale rano juz internet nie dzialal , wysypal sie i koniec

 

Prosze o pomoc przepraszam ze napisalem tak chaotycznie

Link to post
Share on other sites

Wczesniej na tym samym routerze dzialal net po tym samym kablu z predkoscia 80mb/s 

 

Prosze o pomoc przepraszam ze napisalem tak chaotycznie

 

A co się zmieniło od tego "wcześniej"?

 

Chcesz pomocy to nie przepraszaj tylko pisz porządnie.

Link to post
Share on other sites

A co się zmieniło od tego "wcześniej"?

 

Chcesz pomocy to nie przepraszaj tylko pisz porządnie.

To stalo sie jakos w polowie sierpnia nagle przez jakies 2 dni w sierpniu net strasznie mulil na thomsonie a na linksysie nie dzialal , ale po kilku dniach samoczynnie na thomsonie ogarnelo sie i do dzisiaj thomson dziala z pelna predkoscia

 

 

A w oby dwóch routerach DHCP wlaczone

Link to post
Share on other sites

Zatem, kolejny raz. Żeby użyć routera jako AP:

1. Ustawiamy mu IP LAN z tej samej podsieci co routera "głównego" i takie które nie znajduje się w puli DHCP routera głównego

2. Wyłączamy serwer DHCP na nim

3. Łaczymy urządzenia LAN-LAN

 

Jeśli router główny działa również jako punkt dostępowy na routerze dodatkowym ustawiamy inne SSID oraz przesuwamy jego kanał pracy na 3 kanały powyżej lub poniżej.

Link to post
Share on other sites

Ok pula thomsona to : Startowa 192.168.0.10 Koncowa 192.168.0.254

 

W linksysie ustawialem ip takie same jak ma thomson i nic albo dawalem 192.168.1.2 tez nic

 

Dhcp serwer wylaczony w linksysie

 

Lan lan lacze na samym poczatku (to chyba nie ma roznicy)

 

Dodatkowo po zmianie ip routera komputer nie mogl mi sie polaczyc z nim (pc po kablu lan) pokazywal siec niezindentyfilkowana a jak wpisywalem te nowe ip linskysa ktore zmienilem to nic sie nie wlaczalo

 

Kanal thomson ma 6 linksysowi dalem 6

 

A ssid to nazwa sieci wifi tak ? thomson i linksys maja zupelnie rozne nazwy sieci 

Link to post
Share on other sites

Nie takie jak Thomsona tylko z tej samej podsieci. Czyli Thomson zapewne ma 192.168.0.1 to Linksys 192.168.0.2 a kanały mają być np. 6 i 10

 

I nie łącz LAN-ów zanim nie skonfigurujesz Linksysa.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Ok ustawilem linksysa na  192.168.0.2 i wylaczylem serwer DHCP , kliknalem na zapisz ustawienia , nastapil reset i teraz komp nie moze zindentyfikowac tej sieci , przez co nie moge wejsc w config routera (jeszcze kabla ktory idzie z lan thomsona nie podpinalem) Co mam zrobic ?

 

A wszystko ustawiam na PC ktory jest podpiety kablem LAN do linksysa i wyglada to tak ze w linksysie 2 porty lan zajete sa a wan pusty

Wwczesniej co dzialal mi ten internet z pelna predkoscia to bylo polaczenie LAN-WAN

 

 Thomsona nie musze restartowac albo mac klonowac czy cos ?

Link to post
Share on other sites

http://i.imgur.com/JtIFZzW.png

 

 

a jeszcze dziwne bo czasami internet dziala mi na pc stabilne 10mbs a czasami 80-90mbs stabilne (bez spadkow)

 

a jak ten sam kabel co idzie od thomsona podlaczam do laptopa to w ogole nie szuka sieci - nic czasami na sekunde pojawi sie napis w centrum sieci i udostepniania windows - Trwa indentyfikowanie i po sekundzie ten napis znika , czasami to zalapie i jest internet i nie przerywa

 

ale watpie zeby byl kabel uszkodzony skoro na pc dziala normalnie i indentyfikuje odrazu

Link to post
Share on other sites

Masz coś nie tak w ustawieniach jak nie (zawsze) masz adres bramy. Aktualnie thomson ma 192.168.0.1 i linksys 192.168.0.2? Portami LAN są połączone?

Akurat dziś miałem konfig sieci 3 routerów do roboty w firmie. Licząc ganianine po strychach zeszło ponad 4 godz zanim wszystko w pełni ruszyło.

Link to post
Share on other sites

http://i.imgur.com/JtIFZzW.png

 

 

a jeszcze dziwne bo czasami internet dziala mi na pc stabilne 10mbs a czasami 80-90mbs stabilne (bez spadkow)

 

a jak ten sam kabel co idzie od thomsona podlaczam do laptopa to w ogole nie szuka sieci - nic czasami na sekunde pojawi sie napis w centrum sieci i udostepniania windows - Trwa indentyfikowanie i po sekundzie ten napis znika , czasami to zalapie i jest internet i nie przerywa

 

ale watpie zeby byl kabel uszkodzony skoro na pc dziala normalnie i indentyfikuje odrazu

 

Nie dostajesz adresu IP. Jak rozumiem łączysz się po ethernecie bo WiFi nie widzę. Możliwości są 4:

1. Nie działa serwer DHCP - ale to raczej odpada skoro inne kompy dostają IP z Thomsona.

2. Serwer DHCP ma za wąską pulę - sprawdź pulę adresów.

3. Jest problem z połączeniem sieciowym w ogóle - sprawdź kable.

4. Jest problem z klientem DHCP na kompie. Ustaw ręcznie IP na np. 192.168.0.3 maska 255.255.255.0 brama: 192.168.0.1 i dns 8.8.8.8

 

Daj znać co z tego wyszło.

Masz jakieś ustawienia na linksysie aby ustawić thomsona na stałe jako bramę?

 

Na co AP-kowi brama do internetu? Brama musi być ustawiona na komputerze.

Link to post
Share on other sites

Pkt 2. Podaje pule adresow thomsona i linksysa 

http://i.imgur.com/YnwFPG1.png

 

http://i.imgur.com/vj8SRmu.png

 

3. Ten kabel ma z 30metrow byl jakis czas temu przerwany i naprawiany ale przeciez na pc stabilnie dziala to watpie

 

4. Zrobilem tak jak mowisz i teraz moge wejsc w config routera wpisujac  w przegladarke 192.168.0.2 ale internet dalej nie dziala

http://i.imgur.com/bmIs0fl.png

 

Przez wifi próbowalem polaczyc sie ze smartfona z androidem - teraz nie pobiera Ip bo jest dhcp w linksysie wylaczone ale wpisalem na sztywno ip 192.168.0.2 , polaczylo ale nie ma internetu na fonie tez 

http://i.imgur.com/crizEE4.jpg

 

 

 

ale z tym routerem to wyglada tak samo jak z laptopem 

Zobaczcie co sie dzieje jak podlaczam ten sam kabel ktory pod PC dziala stabilnie pod laptopa

A jak juz zalapie to na lapku dziala 80mbs net ale zeby zalapal to trzeba pare godzin poczekac

 

Tak samo swieci sie ikonka WAN w linksysie gdy podlaczam pod wan , ze migla przez 1- 2 sek. i za chwile cisza 

Wyglada to na uszkodzony kabel - no dobra ale jak to mozliwe gdy na pc nie mam takich problemow

myslalem ze moze problem ze wtyczka , dociskalem ja palcem ale to nic nie dalo , w pc siedzi normalnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...