Skocz do zawartości

Upgrade Kompa 800-1200zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Głowa,

Recommended Posts

Witam!

Moja obecna konfiguracja to:

Procesor: Amd Phenom II X4 955 BE

Płyta Główna: Asus Crosshair IV Formula
RAM: 8Gb DDR3 HyperX Fury 1866mhz cl9 i 2x2Gb DDR3 Kingston Hyperx 1660mhz cl8(te zamierzam sprzedać bo 12 Gb ramu mi jest niepotrzebne)
Grafika: Msi Radeon HD6850 Cyclone Power Edition (Miałem dwie w CrossFire jedna już sprzedana)
Zasilacz: Corsair 750W

Obudowa: Cooler Master(nie znam modelu, kupowana jakieś cztery lata temu za 150zł)

Cooler: Nocuta

Jeszcze ten wzorek wrzuce co by było łatwiej

  • Zastosowanie komputera :Gry
  • Maksymalna kwota :1200zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Z tą płytą główną podkręcanie robi się samo.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Stary Samsung 17 cali 1440x900
  • Specjalne wymagania : Brak

Chciałbym coś ruszyć z tym kompem do przodu i nie wiem od czego zacząć? Myśałem nad grafiką, ale nie wiem czy nie warto zacząć od procka? A jak od procka to jakiego?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Albo platforma na LGA 1150 i procesor i5 i mamy już dobry procek na dłużej co jest podstawą do późniejszych upgradów, albo teraz karta pokroju R9 280X/290. Jednak według mnie lepiej zacząć od platformy Intel i5 4460/4590 (700/800zł) + płyta pokroju MSI B85 G43 albo Gigabyte B85 HD3 (ok. 300zł) i 200 jeszcze z budżetu zostaje. Możesz też dorzucić do i5 4690K i lepszej płyty, żeby mieć możliwość OC i wykorzystać większe takty pamięci, ale tu lekko ponad budżet by wyszło. Starą platformę jak sprzedasz z tymi pamięciami 4 GB i to co zostało to już praktycznie połowa na grafikę pokroju GTX 970.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Bez sensu wkładać do Phenoma karty pokroju 280X i wyżej. Miałem swego czasu PII 955 @ 4,0 i nie do końca ogarniał nawet GTX 470 w niektórych grach nie obsługujących wielowątkowości. Zmień platformę na Intela i dopiero później zbieraj na nową grafikę. Szkoda byłoby gdybyś zainwestował w nową kartę i nie odczuł wzrostu wydajności.

Link to post
Share on other sites

@up potwierdzam, ze swojego doświadczenia widzę, że 6950 to szczyt możliwości tego (świetnego swego czasu) procka :(

Jakby AMD dalej szło w phenomy, zostałbym "u nich". W tym momencie jestem na 99% pewien, że przy kolejnej zmianie sprzętu w budzie wyląduje i5

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...