Skocz do zawartości

Problem z instalacją Windows 7.


Recommended Posts

Witam, mam problem z instalacją systemu. Kupiłem nowy dysk SSD i chciałbym postawić na nim Windowsa. Klikam dalej, dalej i wyskakuje mi okienko "Gdzie chcesz zainstalować system Windows"

Pokazują mi się 3 partycje:

Dysk 0 partycja 1                            100 MB

Dysk 0 nieprzydzielone miejsce      128 MB

Dysk 0 Partycja 2                            120 GB.

Pod tym jest wykrzyknik i piszę "Nie można zainstalować system Windows na tym dysku". Kiedy nacisnę pokaż szczegóły, wyskakuje komunikat: "Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT".

Nie raz już stawiam system, ale to dla mnie nowość. Co ciekawe nie mogę nic zrobić z partycją 1 i 2 (poza usunięciem).

Dysk: Plextor M6S 128GB

Mobo: Msi B75A-G43

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@vicodin, zrobiłem tak jak powiedziałeś, ustawiłem i się instalowało. Więc poszedłem robić coś innego. Gdy wróciłem zobaczyłem napis:"reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Ustawiłem od nowa, tak jak było, i teraz nie działa. Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale sprawdzę dopiero jutro.


Dobra, po zmianie kilku ustawień w BIOS, postawiłem system, za co Ci dziękuje vicodin.

 

Ale żeby nie zakładać nowego wątku, mógłbyś mi vicodin pomóc raz jeszcze? Chodzi o to, że gdy zainstalowałem system, windows nie czyta mi karty sieciowej (zintegrowanej z MOBO Msi B75A-G43). Chciałem zainstalować modem przez ethernet, jednak kiedy zaczyna instalować wyskakuje komunikat, że nie można znaleść karty sieciowej.

Link to post
Share on other sites

Tak, jak kolega wyzej napisał. Zainstaluj sterowniki do karty sieciowej z plyty dołączonej do płyty głównej, a najlepiej pobierz najnowsze ze strony producenta plyty głównej, nagraj na pendrive i zainstaluj na swoim komputerze.

http://pl.msi.com/support/mb/B75AG43.html#down-driver&

wybierz swój system i pobierz onboard LAN drive.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...