Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wgryzł się chomik w poborze

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/e4-2.jpg

poprawiony


Czlowieku ty serio taki glupi jestes?? jesli juz procki SB mialy przewage nad fx to z kazda kolejna seria intela bedzie sie ona powiekszac. Nie rozumiem po co w ogole ten test zeby potwierdzic to ze intel z kazda seria uzyskuje przewage na 4 letnim prockiem amd ?? Ten test tylko drazni ludzi bo wiemy oczywiste ze intel ma  mocniejsze rdzenie pojedyncze i w grach spisuja sie one lepiej. Natomiast kogo nie stac kupuje FX i tez pogra na tym procku ale nie z takim wynikiem jak u nowego intel tyle w temacie

Masz wyjaśnione na samym początku po co taki test.

Link to post
Share on other sites

wytlumacz po ludzku czego ma dowiesc ten test i jaki sa jego zalozenia. Bo jesli to ze i5 4460 jest nowszym i lepszym procesorem  oo starego nawet podkreconego FXa to zmarnowanego czasu ci nikt nie wroci i gratulacji za oczywiste rzeczy tu nie dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

wytlumacz po ludzku czego ma dowiesc ten test i jaki sa jego zalozenia. Bo jesli to ze i5 4460 jest nowszym i lepszym procesorem  oo starego nawet podkreconego FXa to zmarnowanego czasu ci nikt nie wroci i gratulacji za oczywiste rzeczy tu nie dostaniesz.

Masz to na pierwszej stronie

 

 

Można śmiało stwierdzić że na forum dość często dochodzi do bitew AMD vs Intel. Przez ostatnie parę miesięcy przewinęło się masę tematów odnośnie wyboru pomiędzy FX8320 a i5 4460. Ceny procesorów różne, kryteria pozycjonowania także. I tu dochodzimy do sedna. FX8320 się kręci bo ma mnożnik odblokowany i to największy plus i argument osób obstających za tym procesorem. Co za tym idzie przeglądają testy z taktowaniem 4.7GHz i więcej i wpadają w zachwyt Mhz.

Takie taktowania na codzień  i każdej pory roku wymaga bardzo dużo od płyty głównej i chłodzenia procesora. Tym sposobem następuje kontra z drugiego obozu. Mniej wymagająca płyta i mniejszy wymóg chłodzenia procesora.

Link to post
Share on other sites

max odleciales z tematem niezle :/ Tytul powinien sie nazywac "zestaw do 1100zl amd lub intel" Bo wedlug tego co napisales glownym kryterium jest kwota 1100zl w ktorej sie starales zamknac. Glupota jest wytluszczac niepodkrecony procek intela i wychwalac amd za mozliwosc OC i uzywac takiego argumentu skoro intel ma procki z "k" ktore sie da podkrecic. 

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

No właśnie to jest główny argument obstający za FX8320, tani procek z możliwością OC. Procek z K od intela to znacznie wyższa kwota i nie zmieścił byś się.

Tylko dalej ucieka jakie wymagania odnośnie płyty i chłodzenia.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites
max odleciales z tematem niezle :/ Tytul powinien sie nazywac "zestaw do 1100zl amd lub intel" Bo wedlug tego co napisales glownym kryterium jest kwota 1100zl w ktorej sie starales zamknac. Glupota jest wytluszczac niepodkrecony procek intela i wychwalac amd za mozliwosc OC i uzywac takiego argumentu skoro intel ma procki z "k" ktore sie da podkrecic.

 

 

Wg mnie też temat trochę z kosmosu.

 

Płyta do i5 bez K wystarczy h81 za 140zł.

 

Dodatkowe chłodzenie - po co?

 

Rozbudowa do i7K, po co?

 

 

Dodatkowo testy już są z dużo większą bazą gier, gdzie i5 wyprzedza i to sporo.

 

http://pclab.pl/art51730-22.html

 

Więc nie wiem po co ten cały pojedynek fx vs i5.

 

Dodatkowo usuwanie postów z realnym wynikiem mojego proca w WOT (replay) który mogę udowodnić :) powtarzam 53fps największy spadek, średnio 70-90fps (proc na 4.5Ghz) karta z sygny.

Edytowane przez Maniak_Cpu
Link to post
Share on other sites

 

 

kogo nie stac kupuje FX

 

Jeśli po tylu identycznych tematach, ktoś nadal twierdzi, że FX 83xx jest rozwiązaniem tańszym to mi osobiście opadają ręce.

 

To raczej ktoś, kogo nie stać na marnowanie pieniędzy, kupuje Intel'a, a ci, którzy mogą sobie pozwolić na wywalanie ich w błoto, kupują obecnie procki AMD do gier.

 

BTW - jak zwykle wyjdę na tego złego, ale takich porównań były dziesiątki i ten temat nie wnosi do sprawy niczego nowego, jedynie po raz kolejny rozdmuchuje idiotyczne animozje związane z faktem, że niektórzy nie potrafią pogodzić się z rzeczywistością.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

AMD jest tansze i nic tego nie zmienia gdyz jednorazowo musisz na intela wylozyc 750 zl gdzie taki koszt procek amd osiagnie wraz z wyzszym poborem pradu po ok 2 latach eksploatacji przypuszczam. Niektorzy mysla ze jak maja intela to energetyka bedzie im jeszcze za to placic albo obnizy rachunki bo to taki cud :)


zmienilem procek amd na intela i rachunki jakie byly takie sa. Ale gdy zepsula mi sie bardzo wyzsluzona lodowka i kupilem nowa to wtedy odczulem to bardzo na rachunkach bo jakies 30 zl mniej place co miesiac od ok 2 lat.  

Link to post
Share on other sites

I znowu to samo...

 

i5 włożysz w najtańszą płytę za 150zł. 

 

Żeby FX miał jakiekolwiek szanse powąchać spaliny Intel'a to trzeba go wysoko kręcić. To wymaga dobrej płyty i coolera. Większość porównań dotyczy wysoko podbitego FX'a i i5 bez "K". Porównywanie FX'a na stock'u nie miałoby już absolutnie żadnego sensu.

 

Nie pisz, więc, że AMD wychodzi taniej bo to nic innego jak wprowadzanie w błąd i powielanie bredni.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Co Wy na te intele panienki wyrywacie ?? jak trzeba kupic pozadne mobo do procka to teraz problem lepiej sie zadowalac budzetowka zeby udowodnic ze ja wam pokaze. A pozniej placz ze sie plyta schajcyla i proc sie gotuje na boxie 

 

Nie da się tego czytać. Edytuj post i popraw pisownię. //BIG

Link to post
Share on other sites

Jak brakuje argumentów to pojawiają się płonące płyty i i5 bez "K", które gotują się na box'ie. Nie słyszałem o jednym takim przypadku, ale spoko.

 

Po co "porządne" mobo do niepodkręcalnego procka w budżetowym zestawie ? Czy od czterdziestofazowej sekcji przybędzie klatek ?

 

 

 

Co Wy na te intele panienki wyrywacie ?

 

Tego typu teksty są poniżej mojej godności i stawiają cię w jednym rzędzie z Czesiem.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra plyta do oc jest zazwyczaj lepiej wyposazona niz budzetowe rozwiazania i jesli to dla Ciebie minus ze przy okazje krecenia mamy cos lepszego to Czesio przemawia z Ciebie :D

 

Jak zwylke Twoje musi byc na wierzchu wiec jaki bym argument nie podal i ktokolwiek inny bedziesz motal i robil z siebie hipokryte az nie wyjdzie na Twoje. Ciekawe czy w dziale zestawy tez polecasz same budzetowe mobasy...spodziewalem sie wiecej po Tobie Nowaj ale sie roczarowalem i chyba nie ja pierwszy

 

Nie da się tego czytać. Edytuj post i popraw pisownię. //BIG

Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra plyta do oc jest zazwyczaj lepiej wyposazona niz budzetowe rozwiazania

 

Brak mi słów.

 

Po jaką cholerę wciskać komuś, kto szuka oszczędności "dobrą płytę do OC" do procka z zablokowanym mnożnikiem ? Czy ty czytasz to, co piszesz ?

 

 

 

przy okazje krecenia

 

Jakiego, do jasnej anielki, kręcenia ? Czego ? Zablokowanego cepa ?

 

 

 

wiec jaki bym argument nie podal

 

Nie podajesz ŻADNYCH argumentów. Powielasz brednie, że FX 83xx wychodzi taniej od i5. Nie wychodzi.

 

 

 

hipokryte

 

Chyba nie znasz znaczenia tego słowa. Byłbym hipokrytą, gdybym posiadał procka od AMD.

Link to post
Share on other sites

Nie stoję po żadnej stronie barykady i mimo, że jestem posiadaczem FX'a(nie wiem jak długo) to przecież dobra płyta niesie za sobą też wiele innych korzyści niż uciągnięcie takiego procesora AMD. Ale tu znowu jednak zaczyna sie anielski temat innych wydatków :D.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

 

 

Po jaką cholerę wciskać komuś, kto szuka oszczędności "dobrą płytę do OC" do procka z zablokowanym mnożnikiem ?
o czym Ty rozmawiasz ?? nie mowilem nic o wciskaniu plyty do oc do procka intela z zabokowanym mnoznikiem o.O
Link to post
Share on other sites

 

 

Po co "porządne" mobo do niepodkręcalnego procka w budżetowym zestawie ?

 

 

 

Dobra plyta do oc jest zazwyczaj lepiej wyposazona niz budzetowe rozwiazania i jesli to dla Ciebie minus ze przy okazje krecenia mamy cos lepszego to Czesio przemawia z Ciebie

 

 

Piszesz w tak nieskładny sposób, że nie dziwię się, że sam się w tym gubisz.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
i5 włożysz w najtańszą płytę za 150zł.    Żeby FX miał jakiekolwiek szanse powąchać spaliny Intel'a to trzeba go wysoko kręcić. To wymaga dobrej płyty i

 

mowilem o plycie do OC dla amd i budzetowym mobo dla intela caly czas tak jak sam to powiedziales i nie zwalaj ma mnie bo zaglujesz faktami pod siebie i by Tobie bylo wygodnie zdyskredytowac druga strone sporu. Wlasnych slow sie chyba nie wyprzesz ?

 

Nie da się tego czytać. Edytuj post i popraw pisownię. //BIG

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...