Skocz do zawartości

czy ktoś zmontuje mi BEZGŁOŚNY komputer w oparciu o Silent Power? bądź wydajniejsze rozwiązanie


Recommended Posts

witam

 

wożę się z tym komputerem od kilku ładnych miesięcy i znikąd zrozumienia.

 

wydaje się że teraz wchodzi na rynek rozwiązanie dla mnie

 

SILENT POWER

 

czyli bezgłośny komp, z jakimś tam jednak poziomem wydajności i jakości, wyżej od Maców Mini, oraz od Intel Nuc

 

problemem zawsze dla mnie było spotkanie się ze zrozumieniem, tzn miałem wrażenie że ludzie którzy słyszą o bezgłośnym komputerze z dobrymi i wydajnymi podzespołami albo próbowali mi dobrać jedno, albo drugie, tak jak by 2 rzeczy nie dało się połączyć.

 

z tego co się orientuję Silent Power na razie nie jest dostępny i nie wiem na jakiej zasadzie ma być.

 

chciałbym komuś zlecić zmontowanie takiej maszyny już kompleksowo, tak żeby osiągała najlepsze możliwe parametry, i była ciągle bezgłośna, jeśli ktoś to testuje może być do testów, jak osoba jest publicznie znana mogę dokonać że tak powiem przedpłaty. może być inne rozwiązanie, ale nie orientuję się czy jest w tej chwili coś totalnie bezgłośnego a jednocześnie tak wydajnego jak Silent Power. nie znam się na sprzęcie, nie zamierzam specjalnie poznawać, i nie znam niemieckiego więc bezpośrednio nie będę się z nimi dogadywał. ale może ktoś jest ciekawy tego komputerka, i chciałby z niego max wycisnąć i sprawdzić jak się będzie zachowywać. zależy mi PRZEDE WSZYSTKIM NA CISZY. żeby w końcu ktoś to zrozumiał. potem jak najlepsza grafika (jakość obrazu, potem wydajność). najlepiej żeby obsługiwała 4K (przynajmniej w filmach i wszystkich multimediach, jeśli już nie w grach). FHD musi oczywiście obsługiwać. od tego zależy jaki tv pod monitor kupię (czy 4K czy FHD).
w przypadku takiego rozwiązania dźwięk będzie szedł na jeszcze nie kupiony DAC na USB.

 

jest ktoś chętny?

 

pozdrawiam noworocznie :)

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie jestem specjalistą ale nie wydaje mi się aby dla kogoś ogarniętego był to problem (wyciszana obudowa + cichy cooler na CPU + jakieś ciche GPU i to chyba wszystko ?)

 

więc poczekajmy aż ktoś bardziej obeznany się odezwie :)

 

jestem PRZEKONANY iż jedyną przeszkodą może być twój budżet - który IMO powinieneś podać bo to jest podstawa ^^

Edytowane przez crossek
Link to post
Share on other sites

Wyciszana obudowana, do tego grafika z pół-pasywnym trybem pracy, tak samo zasilacz z pół-pasywnym chłodzeniem czyli wentyle odpalają dopiero przy jakimś wykorzystaniu podzespołu i ewentualnie chłodzenie cieczą na CPU? Tylko czy takie coś będzie wystarczające? Komputer nie obciążony praktycznie będzie bezgłośny, jeśli to nie zadowala to będziesz musiał wodować go całkowicie. 

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

to nic trudnego, sam mam prawie bezgłośny komputer a części wcale nie były drogie.

 

1. Wyciszana, dobrej jakości obudowa - np. Fractal R5

2. Dobrej jakości wentylatory - np. BeQuiet Silent Wings 2

3. Chłodzenie wodne dla procesora

4. karta graficzna, która podczas braku obciążenia nie jest chłodzona - np. MSI GTX 970 (pod obciążeniem jest również cicha)

5. zasilacz chłodzony pasywnie (to akurat nie problem znaleźć) ewentualnie można też zastosować chłodzenie cieczą

6. Tylko dyski SSD. HDD hałasują czasem mniej, czasem bardziej, ale zawsze jednak jakiś hałas z nich wychodzi.

7. kontroler obrotów wentylatorów

 

autorze jeszcze napisz dokładnie o co ci chodzi, czy komputer ma być niesłyszalny podczas internetu, oglądania filmów czy ma być też cichy podczas obciążenia? bo to dość znacząca kwestia. W przypadku pierwszej opcji jest to dość proste do wykonania, a w przypadku drugiej trzeba trochę pokombinować i oczywiście więcej wydać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

witajcie

 

jeśli chodzi o pasywny komputer Silent Power wydaje się godzić dużą wydajność (nie wiem czy dziś największą), z całkowitą bezgłośnością dzięki zupełnie nowemu radiatorowi. o tego typu rozwiązanie mi chodzi, i w sumie największe zaufanie bym miał do Silent Power, tylko że odpowiednio przetestowanego, za mnie sprowadzonego do Polski i skonfigurowanego (nie wiem jakie on tam ma możliwości konfiguracji).

 

jeśli chodzi o budżet to wszystko też jest pytanie czy opłaca się pakować w kompa nie wiadomo ile kasy, na moje jeśli byłby oddzielny DAC dla dźwięku, to nie więcej niż 5 kilo za samą jednostkę centralną. w przypadku Silent Power biorąc pod uwagę wymiary projektu raczej nie ma innej opcji :)

 

podkreślam z góry że musi być praktycznie bezgłośny, tzn włączam o 2 w nocy w mróz 50 stopni w domu w szczerym polu gdzie słychać tylko ciszę - i komputera nie słyszę - obojętne co bym nie robił :). dlatego mówię o rozwiązaniu pasywnym.

 

ważne natomiast jest żeby przetestować, jakie obciążenie zniesie taki komputer, i niech w ramach kwoty znosi jak największe.

 

co do grafiki najpierw chodzi mi o jakość grafiki potem o wydajność. na komputerze będę robił wszystko ale gry pozostawiam na sam koniec.

 

na pewno mnóstwo okien przeglądarek otwartych naraz, na pewno równoległa praca na swojej www, na pewno na tych stronach chodzą te wszystkie flashe, javy itd, na pewno photoshop, czy inny program do obróbki grafiki i zdjęć chociażby na swoje www, na pewno wszelkie multimedia, na pewno płynne streamy i i filmy. i najważniejsze czy grafika zniesie 4K, bo w sumie dla monitora, brałbym pewnie chętniej taki telewizor (będę obsługiwał bezprzewodowo z większej odległości), ale same tv chyba jeszcze dziś są lepsze FHD, w sympatyczniejszej cenie. ale z drugiej strony jak bym kupił 4K, to bym pewnie już spokojnie miał go długie lata. 

 

poza grami nie może się zacinać :)

 

jedno ograniczenie, komputer chciałbym, żeby leżał płasko (obudowa może być duża)

Link to post
Share on other sites

o to

 

http://www.spidersweb.pl/2014/08/silent-power.html

 

nie wiem czy jest to forma zamknięta tak jak Mac Mini, czy jest to coś co można sobie "zamówić" i skomponować. ja tego nie zrobię bo się nie znam na tyle na hardwarze żeby brać odpowiedzialność za to samemu. chyba oficjalnej premiery jeszcze nie ma, jeśli by dało radę to zrobić samemu z części czy zamówić sobie u nich żeby złożyli to chętnie komuś zlecę, jak ktoś zrobi coś lepszego, to też mu zlecę, tylko żeby mi zrobiło do 5 kg :)

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Jezeli chcesz taka cisze, i tez moc, to zrob/kup sobie akwarium z plexi, i zalej komputer olejem mineralnym. 

A pompke razem z radiatorem, i ew wolnoobrotowymi wentylami na tym radiatorze przenies na rurkach plexi do drugiego pokoju. 

I tak mozesz zbudowac maszyne o dowolnej mocy i konfiguracji. 

Zadne temperatury cie nie ograniczaja, a olej dodatkowo wyciszy wszystki elemanty. 

No i tylko napedy SSD. 

Macierz z dyskow mozna postawic sobie w pokoju obok, i podlaczyc przez Thunderbolt. 

Bo wymaganie mocy stacji roboczej, uciagniecia 4K od czegos wielkosci Maca Mini jest torche nie na miejscu. 

 

Z innej beczki, calkiem cichy jest nowy Mac Pro (kosz na smieci) , to jest alternatywa dla ciebie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok, czyli rozumiem że wróciłem do punktu wyjścia.

 

mimo że od 10 lat opowiada się bzdury o bezgłośnych komputerach, Silent Power miał zapewnić moc równorzędnego urządzenia za 5kilo ale nie pasywnego, oczekiwanie że będzie działał film na FHD, Photoshop, i 50 stron na raz w przeglądarkach online jest nie do spełnienia. tylko po co w takim razie gada się te bzdury o bezgłośnych komputerach po czym się okazuje że niby mają być bezgłośne ale NIE SĄ BEZGŁOŚNE, bo wszystkie mają wiatraki, wszystkie mają jakieś pompki, cewki, i nawet wtedy ciągną 1/2 tego co dają "zwykłe maszyny" które wyją nawet z 3 metrów jak odkurzacz.

 

ja nie rozumiem tego, komputery mają ceny takie same od 20 lat, co roku jest inna generacja, a nie stworzono maszyny do 5 tysięcy która byłaby pasywna, i ciągnęła wszytko co trzeba przez 20 lat? to po co się w ogóle zmienia te maszyny? co mi daje nowy znaczek przy Intel Core, czy jakimś GeForce, skoro ciągle to to wyje i wiatraków przybywa?

 

komputer ma być całkowicie pasywny i bezgłośny, ale na Mac Pro mnie nie stać.

 

założyłem od pół roku z 5 różnych wątków na forach, napisałem do z 20 firm zajmujących się montowaniem komputerów, powiedziałem że chcę bezgłośny a nie cichy komputer, i żeby mi go skonfigurowali na max ustawienia, i powiedzieli z jakim ekranem mogę go połączyć. nikt się nie podjął. czyli bezgłośny komputer nie istnieje, albo działa jak komp sprzed 20 lat klasy pentium, tak by z tego wynikało. no nic, czyli nie mam już czasu, kupuję kilka urządzeń 'desktopowych', każde pod inne zastosowanie, i będę miał 5 pudełek po 1000 zł, jedno do filmów, drugie do pc-audio, trzecie do anonimowego działania w sieci a w gry pewnie zagram za 50 lat. 

 

nie rozumiem ludzi którzy nie słyszą suszarki pod telewirorem

Link to post
Share on other sites

A ja kompletnie nie rozumiem Ciebie. Żalisz się do nas w tej sprawie, pytanie po co ? Co mnie tam interesuje co obiecał jakiś SilentPower którego strona internetowa jest ciągle offilne. Nie ma możliwości złożenia zestawu pasywnego który mógłby równać się wydajnością z zestawem zawierającym chłodzenia aktywne. 

 

 

 

nie rozumiem ludzi którzy nie słyszą suszarki pod telewirorem

 

 

Jaka suszarka ? Człowieku, fabrycznie wyciszona obudowa, chłodzenie pół pasywne na PSU oraz GPU w połączeniu z cichym coolerm i SSD to miód dla uszu. Jeszcze mocniej, wodowanie na CPU oraz GPU. Inaczej mówiąc, to nie wina producentów, to nie wina sprzętu tylko Twoja. Jesteś maniakalnym cichofilem który trafia się raz do roku i którego to prawdopodobnie nie da się zadowolić. 


 

 

kupuję kilka urządzeń 'desktopowych', każde pod inne zastosowanie, i będę miał 5 pudełek po 1000 zł, jedno do filmów, drugie do pc-audio, trzecie do anonimowego działania w sieci a w gry pewnie zagram za 50 lat. 

 

Może kup gry planszowe ...

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Co za placz, no nie moge.

Czy istnieje jedynie absolutnie bezglosny PC, albo suszarka? Nie ma nic pomiedzy?

Ja chyba ponad 10 lat temu mialem takiego kolesia kto tez chcial komputer do salonu. I juz wtedy udalo sie zbudowac taka maszyne. Tylko tez trzeba miec odrobine rozsadku czego sie wymaga pod wzgledem wydajnosci. Wtedy dostal kompa na Athlon 64, z pasywnym chlodzeniem Thermaltec, Zasilacz pasywny Akase i Geforce 6600 Gagabyta pasywny. 

 

Zobacz, spedzilem na tym kilka minut i masz swoj bezglosny PC

 

CPU

http://www.amazon.com/NoFan-CR-95C-Copper-IcePipe-Fanless/dp/B009OXB1ZM

lub

http://www.amazon.com/gp/product/B009K1PZYG/ref=pd_lpo_sbs_dp_ss_3?pf_rd_p=1944687662&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B009OXB1ZM&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0RF90CNSY4CSZAYQNJF9

 i na to mozesz wrzucic nawet 

http://ark.intel.com/products/80807/Intel-Core-i7-4790K-Processor-8M-Cache-up-to-4_40-GHz

 

do tego grafika 

http://www.quietpc.com/pal-ne5x75t00941-1073h

750ti jest na tyle dobre ze nawet mozesz sobie pograc. 

 

i zasilacz

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817182169

 

I oczywiscie dyski  tylko SSD.

 

No i jest pytanie, albo idziesz w jak najbardziej przewiewna obudowe, i uzywac. Jednak pamietaj jezeli bedziesz mial duzy workload, byc moze bedzie wymagane zeby wstawic jakis duzy wnetyl, ustawic go na 300-500 rpm zeby ruszyl powietrze w obudowie. 

 

Albo w cos jeszcze bardziej wyciszajacego (uklady elektryczne wydzielaja pewne dzwieki)  jak Fractal Design R5, i wstawiasz ze 2 Noctua wentyle, i je ustawiasz na 300-500 rpm, i zaloze sie z toba o milion Zimbabue Dolares ze nawet nie bedziesz wiedzial kiedy ten komputer pracuje. Nawet jak przylozysz ucho.

 

A jak to nie da razy, to panie. Lap sie za lutownice, i pokaz nam jak sie buduje Ultimate Silent PC. 

 

Z innej beczki, to jest firma ktora sie specjalizuje w budowie naprawde cichych PC

http://www.pugetsystems.com/serenity.php

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

oczywiście że komputer musi być bez napędu, to jak silnik odrzutowy jest i nie może być czegoś takiego w żadnym sensownym komputerze...

 

kolego Ivan, mówisz że 10 lat temu zbudowałeś a teraz nie idzie zbudować?

 

5 kilo to tyle mam przeznaczone, moim zdaniem jeśli co roku się słyszy w ewolucji pc a maci miały być takie super w ogóle hiper, to powinni najdalej 10 lat temu skonstruować taki komp który jedzie na średnim obciążeniu w stosunku do konkurencji całkowicie bezgłośnie. tylko 10 lat temu to był pentium 4, a dzisiaj to jest powiedzmy równowartość tego co potrafi przeciętny laptop za 3 tysiące, z jakimś tam i5, czy już lepiej i dobrym DDR. 

 

nie chcę opierać się na zagranicy bo słabo się znam na technice i nie chcę zamawiać w ciemno.

 

to albo Ivan mi zbuduje autorski PC, całkowicie bezgłośny (jedyna opcja że zaszumi jak mu włączę grę z tego roku na 4K), albo trzeba by jechać w gotowe rozwiązania, a te są chyba tylko mini-pc.

 

dlaczego na forum nie ma jeszcze tematu pt

 

bezgłośne pc?

 

i tam by dawało się najlepsze rozwiązania na dany moment.

 

co jest teraz najlepsze z tych gotowych pcetów? intel nuc jakiś?

 

mam do wyboru teoretycznie 2 opcje:

 

1) zrobić bezgłośny komputer który MINIMUM ciągnie wszystko w FHD, photoshopa, kilkanaście stron www w różnych oknach/kartach naraz, odtwarza muzykę, ma najlepszą grafikę (nie wydajność na gry, ale jakość obrazu, nie wiem czy się to czymś różni), i ta wydajność generalnie każdemu starcza jak robi kilka rzeczy na kompie, ale, obawiam się że jak do tej pory nie znalazłem, to się już nikt nie znajdzie, bo jak się znajduje to 1 na 100 i zaczyna i piszczących cewkach rozprawiać i że trzeba pieniążków dołożyć

 

2) kupić 2 max wydajne jakie się da na 1 działanie multimedialne-bierne, 2 do anonimowości i Tora czyli działająco-aktywne, i ewentualnie 3 sobie strzelić kiedyś oddzielnie na PC-Audio.

 

oczywiście że bezgłośność jest najważniejsza przy komputerze, tak jak np przy Tv i Monitorze wygląd. jak można mieć ekran który jest brzydki? to przecież podstawa tematu, subtelna dyskretna ramka, ładna obudowa, wysoka jakość wykonania, nie rzucająca się w oczy podstawa. a zobaczcie co teraz robią, podstawy z żelastwa, a w ogóle świat zmierza w złym kierunku.

Link to post
Share on other sites
to albo Ivan mi zbuduje autorski PC, całkowicie bezgłośny (jedyna opcja że zaszumi jak mu włączę grę z tego roku na 4K), albo trzeba by jechać w gotowe rozwiązania, a te są chyba tylko mini-pc.

 

No przecież przeczytaj jego post jeszcze raz, złożył Ci PC z całkowicie pasywnym chłodzeniem i podał stronę gdzie budują bardzo ciche zestawy.

 

oczywiście że bezgłośność jest najważniejsza przy komputerze

 

Dla wielu liczy się wydajność, szczególnie kiedy jesteś graczem to podczas rozgrywki słyszysz i tak dźwięk z gry z głośników/słuchawek i komp Ci nawet tego nie przebije, a jak chodzi bez obciążenia to mimo wszystko jest w miarę cichy. Ja miałem komputer, w którym wentylator w zasilaczy terkotał tak, że na cały pokój było słychać to mnie to irytowało, a teraz jak mi komp normalnie szumi to mi to nie przeszkadza, to jest maszyna, to pracuje i praktycznie nikomu to nie przeszkadza jak ktoś chcę cisze to kupuje możliwie jak najcichszy zestaw, ale godzi się z jakimś lekkim poziomem dźwięku. Tak samo jakbyś kupił auto elektryczne, żeby Ci silnik nie wył, alei tak koła szurały podczas jazdy i by Ci to przeszkadzało - to czego byś oczekiwał, auta lewitującego?

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Autor ma chyba jakieś nadprzyrodzone zdolności. Ciekawe, jak sobie radzi sobie z dźwiękami otoczenia. %-)

 

A tak na poważnie, to rusz chwilę głową. Sprzęt komputerowy zamienia energię elektryczną m.in w ciepło, które trzeba odprowadzić. Mam dalej tłumaczyć?

Link to post
Share on other sites

Tu prawie się udało

 

 

http://silentpcreview.com/

http://linustechtips.com/main/topic/274112-parts-list-for-ultimate-silent-gaming-workstation-pc-build-guide/

 

Największy problem będzie z ćwierkającymi cewkami nawet prąd w kablu może skwierczeć.

 

Naj szybciej i najłatwiej będzie kupić akwarium wszystko zalać olejem oprócz hdd i optyka wsadzić do środka pompę wodna i załorzyc dużą chłodnice i masz pasywne chłodzenie w oleju

 

 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Widziales moj post, dostales absolutnie bezglosny i wydajny pc.

Tu masz hi airflow obudowe

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811119233

 

Dalem ci wszystkie bezglosne elementy ktore moga ew halasowac. 

W twojej kwestii zostaje wybor plyty, dysku SSD, pamieci. I masz wszystko gotowe. 

Poszukaj tych czesci w loklanych sklepach. 

Lecz musisz pamietac ze nieraz takie wymagania jak twoje wymagaja troche zachodu, zeby miec pozadany efekt.

 

Nikt ci nie zlozy takiego kompa, poniewaz ktos wykona mnostwo pracy zoby cos takiego odpowiednio zbudowac,a ty zapewne bedziesz narzekal ze cos tam szlyszysz jak cwierka. Albo raz na miesiac przy maxymalnym obciazeniu po 12 h sie zrestartowal. 

 

Firmy niechetnie takie rzeczy robia, bo nie chce miec problemu z powracajacym klientem. Na przyklad dla nich w sklepie bedzie absolutnia cisza, a ty kiedys cos tam uslyszysz bo u ciebie w domu jest absoilutna cisza. No i bedziesz to odnosil etc. Nikt nie chce sie w to bawic. 

 

Ja ci tez nie zbuduje. bo ja mieszkam w NY. Zreszta dlatego daje ci linki do lokalnych produktow, ktorych ty mozesz miec ograniczony dostep. Ja co nawyzej moge ci pomuc je sciagnac z US do PL jezeli nie znajdziesz takich czesci dostepnych na Polskim rynku. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...