Skocz do zawartości

Tania kierownica do ETS 2


Recommended Posts

Witam juz od kilku lat nosze sie z zakupem kierownicy i zawsze odkladam to na dalszy plan :/ W nadchodzacym roku musze sie wreszcie zaopatrzyc w jakas kierownice i na poczatek mojej przygody z tym urzadzeniem chcialbym cos niedrogiego co nadaje sie do ETS 2 :) Dobrze by bylo zeby mialo to lewarek od zmiany biegow nie przymocowany do kierownicy. Jest tego na rynku sporo i prosze o dorade :) Cena jak najnizsza za takie urzadzonko 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jest sens bawić się w kierownicę do ETS'a poniżej Driving Force Pro / Driving Force GT.

 

Kuzyn ma iSmart Suzuka, często jeździmy razem (ja mam DFGT). Z tego co on mi mówił, to oprócz nieco problematycznej martwej strefy podczas skręcania w lewo (problem podobno tylko w ETS'ie, zminimalizowany częściowo poprzez ustawienia gry), to jeździ mu się całkiem dobrze. Kiera ma 270 stopni obrotu, więc nie tak źle i idzie normalnie grać. Gdy grałem na tej kierownicy, głównie w GT5, problemem dla mnie były przyssawki, które były zdecydowanie za słabe. Przy gwałtowniejszych ruchach kierownica odczepiała mi się od stołu, co nie ułatwiało rozgrywki. Do tego dochodzi kwestia programowania pedałów- przez konsolę są one domyślnie wykrywane jako przyciski, a nie osie, więc trzeba się pobawić w ich przeprogramowanie (do zrobienia z poziomu przycisków na kierownicy). Nie wiem czy coś takiego występuje na PC, ale warto mieć to na uwadze.

 

Wykonanie kierownicy jest na przyzwoitym poziomie, grając nie ma się wrażenia, że zaraz się rozpadnie. Jedynym mankamentem według mnie są właśnie przyssawki, ale zależy od tego czy ktoś "kieruje" na tyle agresywnie, by odczepić kierownicę od stołu.

 

Podobnie sprawa ma się z wynalazkiem pod nazwą Tracer Zonda, ogólnie podobne konstrukcje. Obie kierownice kosztują mniej niż 200zł, obie mają 270 stopni obrotu i obie nie mają FFB. Nie znam żadnej taniej kierownicy mającej mającej dźwignię zmiany biegów "osobno", tak jak byś chciał. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to używany Logitech G25, ale ten już nie jest taki tani...

 

No właśnie, tani... Nie wiem co przez to rozumiesz, bo te 5-7 stów za używanego Logitecha G25 to dla mnie jest dużo i nie byłbym w stanie tyle dać za kierownicę do PC. Z drugiej strony, chcąc kupić coś, co ma starczyć na dłużej (i nie kosztować pół tysiąca złotych), kupiłbym DFGT, mimo wszystko. Co prawda do interesu dokładasz 100% ceny takiego Tracera czy iSmarta, ale dostajesz porządny, dobrze wykonany sprzęt, który ma 900 stopni obrotu, FFB, duże możliwości konfiguracji, dobre wsparcie, dobre mocowanie do stołu :> itd. .

 

Przemyśl sprawę i najlepiej napisz do Luksona, bo on na temat kierownic na pewno wie więcej niż ja.

Edytowane przez classicgamer2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja w zyciu nie prowadzilem samochodu i chce sobie kupic tak dla zabawy kierownice nie mam pojecia jak sie bedzie na tym gralo i czy sobie wogole z tym poradze :D wydac na zabawke 300zl ktora moze sie okazac nie dobrym pomyslem dla mnie no to wybacz ale nie stac mnie :/ najpierw to bym sie chcial naumiec poslugiwac takim czyms a pozniej mozna sie pokusic o cos lepszego jesli mi to sie spodoba. Dla typowego laika pierwsza kiera ktora nie rozleci mi sie przy pierwszy skrecie o takie cos mi chodzi.

Link to post
Share on other sites

Może masz rację dlatego kup jaka ci się podoba, bo z tych tanich to wszystkie raczej takie same (poza wyglądem) i tu trudno coś poradzić. Ja sobie ok 3-4 lata temu kupiłem G27.Wiem,droga jak cholera,więc wziąłem na raty i nie żałuję.Zabawa świetna a i gier w temacie trochę jest i można się zarazić....Biorąc jednak pod uwagę cenę uważam,że dobrze myślisz by na początek brać tanią ale pamiętaj,że w niej nie poczujesz tego czegoś.....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...