Skocz do zawartości

Razer Ultimate vs Stealh


Recommended Posts

Siema! Jaka klawiatura bedzie lepsza dla gracza CS:GO : Razer Blackwidow Ultimate (switche blue) czy Blackwidow Ultimate Stealh (switche brown) ? Blue głosniejsza brown cichsza. Dla mnie ultimate ma lepszy feeling ale nie wiem czy jak bede gral to nie bedzie to przeszkadzało moim kumplom na skype.

Link to post
Share on other sites

Siema! Jaka klawiatura bedzie lepsza dla gracza CS:GO : Razer Blackwidow Ultimate (switche blue) czy Blackwidow Ultimate Stealh (switche brown) ? Blue głosniejsza brown cichsza. Dla mnie ultimate ma lepszy feeling ale nie wiem czy jak bede gral to nie bedzie to przeszkadzało moim kumplom na skype.

 

Browny są zdecydowanie lepsze do FPSów niżeli Blue.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Browny są zdecydowanie lepsze do FPSów niżeli Blue.

 

Co nie oznacza, że na MX Blue nie da się grać. Ja z takich korzystam od pół roku i nie miałem przypadku żeby mi w nich przeszkadzało przy graniu. Kwestia osobistych preferencji, ale generalnie to zgadzam się Browny powinny być lepsze do grania.

 

Co do ich głośności i Skype, zależy od tego jaki masz mikrofon. Jeżeli stojący, ustawiony blisko klawiatury to może to irytować znajomych. Ale jeśli masz jakiś przy słuchawkach to w najgorszym wypadku będziesz musiał zmniejszyć po prostu trochę jego czułość. Ja osobiście nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek dźwięk klawiszy aktywował mikrofon na tsie (co zdarzało mi się na membranówce).

 

Także nie musisz dyskwalifikować MX Blue tylko ze względu na dźwięk, zwłaszcza jeżeli tak jak piszesz są one dla Ciebie przyjemniejsze. Za to zastanowiłbym się nad innym producentem klawiatury. Powierzchnia Blackwidowa nie wyglądała na najtrwalszą.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem. Duzo pro playerów korzysta z BlackWIdowa i starcza im na długo. Aktualnie mam Roccat Isku : gó**o, szajs, kurzy sie na maxa, wielka kobyła.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy te Orange Switch to sa tak naprawde MX Brown Switch czy jakies inne? Tak smao z green switch - to sa MX Blue ta? 

  •  

A jaką mi polecacie ejszcze klawe do 500zł ? Nie Razera bo ma tandetne switche. Zauwazylem Tesoro

Edytowane przez evanios
Link to post
Share on other sites

No nie wiem. Duzo pro playerów korzysta z BlackWIdowa i starcza im na długo. Aktualnie mam Roccat Isku : gó**o, szajs, kurzy sie na maxa, wielka kobyła.

 

 

Firmy sponsorowane przez Razer bardzo naciskają na kontrakt i wymuszają gracza do korzystania z ich sprzętu.

 

Co do klawiatur, to nadal to występuje - jednakowoż do mysz sponsorzy zaprzestają już tych manewrów - większość graczy na scenach CS:GO i LoL zaczynają już mieć prawo do wyboru sprzętu(mysz,podkładka) :)

 

 

Co nie oznacza, że na MX Blue nie da się grać. Ja z takich korzystam od pół roku i nie miałem przypadku żeby mi w nich przeszkadzało przy graniu. Kwestia osobistych preferencji, ale generalnie to zgadzam się Browny powinny być lepsze do grania.

 

Co do ich głośności i Skype, zależy od tego jaki masz mikrofon. Jeżeli stojący, ustawiony blisko klawiatury to może to irytować znajomych. Ale jeśli masz jakiś przy słuchawkach to w najgorszym wypadku będziesz musiał zmniejszyć po prostu trochę jego czułość. Ja osobiście nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek dźwięk klawiszy aktywował mikrofon na tsie (co zdarzało mi się na membranówce).

 

Także nie musisz dyskwalifikować MX Blue tylko ze względu na dźwięk, zwłaszcza jeżeli tak jak piszesz są one dla Ciebie przyjemniejsze. Za to zastanowiłbym się nad innym producentem klawiatury. Powierzchnia Blackwidowa nie wyglądała na najtrwalszą.

 

Nie powiedziałem, że nie da się grać. Blue po prostu mają odbicie - tactile feedback, wiele graczy tego nie cierpi, bo bardzo osłabia to movement w CS:GO. Ale do wszystkiego da przywyknąć i grać - oczywiście. Jeżeli jednak stoisz przed wyborem, to do FPSów królują przełączniki Black / Red oraz Brown.

 

Zawsze do przełączników możesz dokupić o-ringi, który cały set kosztuje w granicach 50 złotych i wycisza bardzo klawiaturę.

 

Co do głośności, jeżeli mówimy o fpsach to Black/Brown są najcichsze następnie redy. Mam kilka klawiatur na redach, i nie sprawiają mi problemów z głośnością, według mnie są bardzo ciche :) Zależy też od klawiatury, bo redy są bardzo leciutkie do wciśnięcia i od tego, jaka jest powierzchnia dolna klawiatury - bo gdy wciskasz przyciski, to na redach zazwyczaj dotykasz dna. Na Brownach i Blue nie, ponieważ masz odruch i ten odgłos, który powoduje że wiesz kiedy klawisz został aktywowany :)

 

 

 

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy te Orange Switch to sa tak naprawde MX Brown Switch czy jakies inne? Tak smao z green switch - to sa MX Blue ta? 

  •  

A jaką mi polecacie ejszcze klawe do 500zł ? Nie Razera bo ma tandetne switche. Zauwazylem Tesoro

 

Orange Switche - czyli wytwór Razera to klawisze produkowane przez firmę Kailh - gorsze jakościowo przyciski od Cherry MX. Na rynku europejskim jest problem z przełącznikami, bo cherry nie nadąża z produkcją, dlatego Razer zainteresował się Kailhami, które lekko ulepszył, i teraz sprzedaje jako swoje, i wypisuje żywotność ich na 60mln, gdzie cherry posiada 50mln, co dla mnie jest totalną bzdurą. Jednocześnie Razer zaoszczędził kupę kasy na tych przełącznikach, a ich klawiatury nadal są drogie jak z kosmosu.

 

Do 500zł? zależy jakie przyciski Cię interesują, w Polsce jest bieda jeśli chodzi o wybór, także do każdych przełączników i przedziału cenowego, masz do wyboru ok. dwie klawiatury :)

 

CM Storm TriggerZ , Tesoro Durandal Ultimate.

 

Czy lepszym wyborem będzie klawiatura 

Cm Storm Quick Fire Ultimate ?

 

Oczywiście, tylko w Polsce QFR Ultimate dostępny jest tylko na MX Brown - jeżeli interesują Cię te przyciski i jeśli masz budżet do 500zł, to ona jest w cenie ok. 360zł - i brakuje jej podkładki pod nadgarstki. - jeśli poszukujesz z. :)

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Profesjonalisci nie grają na podkladkach pod nadgarstek ;)

Bo dostają głównie klawiatury od sponsorów? Większość klawiatur na rynku i tak mechanicznych nie posiada podkładki pod nadgarstek. A sprawą drugorzędną jest to, że na LANACH nie ma dużo miejsca i czasami ludzie muszą grać na kolanach z klawiaturą, bo nie mają się jak pomieścić.

 

Po za tym co ma piernik do wiatraka ( ok, ma ale cicho ) że Profesjonaliści nie grają na podkładkach? wszystko to kwestia gustu i tego czy Ci się to podoba czy nie. 

 

Cloud9, TeamSoloMID -  w CS:GO i LOLu używają Logitech G710+ 

 

Flagowa klawiatura mechaniczna steelseriesa nie ma podkładki pod nadgarstki.

Jedyna klawiatura mechaniczna Razera nie ma podkładki pod nadgarstki

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

 

Ja i tak mam małe biurko wiec potrzebuje malucha a nie jakiejs kobyły ;) Mam nadzieje, że 

Cm Storm Quick Fire Ultimate -  będzie lepsza od Razerów i innych do CS:GO ?

 

Ehh... to jeśli nie wiesz, to przynajmniej się nie wypowiadaj, że Profesjonaliści grają tylko na klaw. bez podkładek...

 

QFR Ultimate z pewnością jest lepiej wykonana niż Razer i ma lepsze przełączniki niż te Kailhy.

 

Jak potrzebujesz małej, to zainteresuj się Rapid-I albo TK.

Link to post
Share on other sites

Blue bardziej do pisania, choć i tak będzie ci się lepiej grało, niż na membranowych. Kwestia czy więcej piszesz, czy więcej grasz.

 

A od Razerów Blackwidow w wersji 2014 i chroma to trzymaj się z daleka. Kailh to nie są godne przełączniki w tej półce cenowej. Jak chcesz browny to Blackwidow Stealth 2013/CM Quickfire Tk lub Ultimate.

 

Blue nie takie straszne i głośne, jak o nich mówią (no chyba że masz mikrofon pojemnościowy to wtedy może to przeszkadzać).

Edytowane przez TheBestOfMixPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...