Skocz do zawartości

Radeon R9 270 - wysoka temperatura


Recommended Posts

Posiadam kartę graficzną Gigabyte Radeon R9 270. Wydaję mi się, że temperatury, które osiąga podczas użytkowania są zbyt wysokie. Podczas gry w Far Cry 4 na maksymalnych wymaganiach temperatura doszła do 79 stopni celsjusza. Wiem, że gra mocno obciąża kartę, ale z tego co wyczytałem to o jakieś 10 stopni za dużo. Korzystam z obudowy Zalman Z3.

Link to post
Share on other sites

Z dołu nie ma wentylatora. Góra i tył wyciąga, a przód nawiewa. Wczoraj przez dwie godziny układałem kable, więc wydaje mi się, że są wystarczająco dobrze ułożone. Tragedii faktycznie nie ma, ale wydaje mi się, że powinny być niższe.

Link to post
Share on other sites

[offtop]

I pomyśleć,że się zastanawiałem między R9 270 a GTX 750Ti. Padło na tego drugiego, wydajność pewnie ciut niższa ale nie udało mi się na nim osiągnąć więcej niż 55 stopni przy pełnym obciążeniu.

Więc kupiłeś kartę tylko po to, żeby chwalić się niską temperatura? Mogłeś kupić używana lodówkę i się chwalić. W kartach graficznych chodzi o wydajność, a nie temperatury...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posiadam kartę graficzną Gigabyte Radeon R9 270. Wydaję mi się, że temperatury, które osiąga podczas użytkowania są zbyt wysokie. Podczas gry w Far Cry 4 na maksymalnych wymaganiach temperatura doszła do 79 stopni celsjusza. Wiem, że gra mocno obciąża kartę, ale z tego co wyczytałem to o jakieś 10 stopni za dużo. Korzystam z obudowy Zalman Z3.

 

 

 

staw profil/krzywą chłodzenia w MSI AB. 
 

 

Kolega dobrze Ci pisze :) Ja mam to samo przy R290! Do 90C orzy BF4 dochodziło ale wentylator może działał na 50-60% przy takich temperaturach. Ustaw wg. siebie wentylatory w MSI AB i będzie git. Ja dałem 100% przy 75C i jest znośnie z temperaturami pomijając HURAGAN w pokoju :)

Link to post
Share on other sites

Więc kupiłeś kartę tylko po to, żeby chwalić się niską temperatura? Mogłeś kupić używana lodówkę i się chwalić. W kartach graficznych chodzi o wydajność, a nie temperatury...

Po to, aby przy włączonym komputerze miec całkowitą ciszę i mniejsze rachunki za prąd.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli priorytetem jest pobór rądu, to 750Ti wypada tutaj dobrze, jeżeli wydajność to niestety tmu i szyna, negatywnie wpływają na tę karte, raz bliżej do R7-265, innym razem R7-260X, chyba że sobie znajdziemy jakieś finezyjne testy gdzie niby wszystko jest ok, na zagranicznych forach sprawa przewałkowana, przez osoby które od x-lat testują gpu, co do rachunków to mogłoby to mieć znaczenie, w przypadku gdyby komp chodził pod obciążeniem przez 24/7, w co wątpie. Co do wspomnanej ciut niższej wydajności względem 270, to 750tka prezentuje taką huśtawke wydajnościową, że różnica jest odczuwalna, kwestia priorytetów.

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1080?vs=1130- R9-270 vs 750Ti

http://www.anandtech.com/bench/product/1127?vs=1130- R7-265 vs 750Ti

 

Sorki za offtop.

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

 

 

Po to, aby przy włączonym komputerze miec całkowitą ciszę i mniejsze rachunki za prąd.

Karta dobrze zmierzona pod procesor. I jedno słabe i drugie. Faktycznie, przy znikomej wydajności jak na obecne wymagania, to cisza może być argumentem.

Zużycie prądu to argument śmieszny. Wystarczy że masz 1 żarówkę starego typu.

Różnica w rachunkach wynikająca z użytkowania tańszego r7 260x i droższego 750ti nigdy się nie zwróci.

Do r7 265 ten mini maxwell ma daleko.

 

Proszę nie kłóć się, bo i tak nie masz racji.


 

 

Z dołu nie ma wentylatora. Góra i tył wyciąga, a przód nawiewa. Wczoraj przez dwie godziny układałem kable, więc wydaje mi się, że są wystarczająco dobrze ułożone. Tragedii faktycznie nie ma, ale wydaje mi się, że powinny być niższe.

 

Weź ją przedmuchaj sprężonym gazem do elektroniki. Może gdzieś kurzem lekko zarosła. :)

Link to post
Share on other sites

Sprężone powietrze to dobry pomysł. Jeśli to nie pomoże, a nie masz plomb na mocowaniu i nie boisz się rozkręcić karty, to wymiana pasty powinna w jakimś stopniu pomóc.

 

offtop

Nie kłócę się i mogę nie mieć racji.

Różnica w cenie to ok 70 zł między 260X a 750Ti (oba 2GB).

Licząc bardzo ostrożnie 4 godziny przez 20 dni w miesiącu, przez rok można zaoszczędzić 40zł.

Czyli przy takim użytkowaniu karta zwraca się po 1,5 roku, a zauważyć trzeba, że w grach 750Ti ma większą wydajność. :)

 

Jeśli gdzieś popełniłem błąd proszę o sprostowanie :)

Link to post
Share on other sites

Verratti,

Zaoszczedzisz 10-20zl ale w roku. Na miesiąc to 2zl max. Oszczędność żadna. W grach wydajność jest porównywalna. Taka karta zwroci się kiedy jej wydajność będzie porównywalna do obecnie GT 630.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...