Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam pytanko. Wczoraj doszedł mi LG G2, którego zamówiłem na x-komie. Poziom baterii był około 80%, rozładowałem go dopiero dzisiaj, rozładowałem go do maksa, aż się wyłączył.Czytałem, że ten telefon, jak dojdzie powinno się naładować od razu na 100% (z tych 80%) i wtedy rozładować do jakichś 2-10% i ładować znów. Popełniłem 2 błędy, mianowicie najpierw nie naładowałem go do 100% (zostawiłem na 80% i rozładowałem) oraz drugi błąd to to, że całkowicie rozładowałem w nim baterię. Telefon naładowałem jakąś godzinke temu i już mam 89%. Czy to wina tych moich 2 głupich błędów? Można coś z tym zrobić, czy nie bardzo? Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi, nagradzam. :)

 

EDIT: Czy np. jak bym zrobił format telefonu lub coś innego, będzie git? Czy już rozje***em baterie? ;x 

Edytowane przez Ashey
Link to post
Share on other sites

posiadam G2 już jakiś czas pierwsze ładowanie zrobiłem kolo 18-20% i tak robię za każdym razem

bateria trzyma zazwyczaj kolo 80h rekord przy minimalnym użytkowaniu 170h zrobiłem nawet screena 

Ale to nie wnosi nic do tematu, pytałem czy mogę jakoś zaradzić na to, że źle zrobiłem na początku z baterią. Mimo wszystko łap +

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz wgranego roota, to polecam https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration. Jeżeli nie, to używać telefonu przez około 2 tygodnie i wrócić, jeżeli problemy nie ustąpią. Bateria musi "nauczyć się" obsługiwać procesor i ekran. Warto też zwrócić uwagę na włączone łączności jak: lokalizacja,nfc,wifi,transmisja danych,bluetooth. Potrafią one zjadać baterię błyskawicznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki wszystkim za odpowiedzi, myslalem ze spie**olilem sprawe.

Jednak cos jest nie tak, telefon ladowalem wczoraj, dokladnie nie pamietam godziny, cos ood wieczor, teraz mam 30%, czyli bateria bedzie trzymala niecale 1,5 dnia, czyli niedlugo, robie cos zle? Dlaczego tak sie dzieje? Laduje jak jest 8-10%.

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz w Ustawienia -> Bateria a następnie klikasz w ikonę baterii, Następnie przewijając w dół masz szczegóły zużycia baterii. Podaj pierwsze 5 pozycji ( jakie to są i ile procent ) oraz wejdź w pozycję ekran i podaj ile godzin ( szczegóły użycia ) 

 

U mnie waha się użycie ekranu od około 4 godzin do 6,5 godziny. W zależności ile gram na telefonie. 

 

Dodam od siebie, że aplikacja facebook jest bardzo prądożerna. Nawet jak nie używamy jej to w tle pobiera sporo energii. 

Edytowane przez kudlatyEOS
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...