Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Może na początek napiszę, iż wiem, że były podobne tematy, ale nie odpowiedziały one w szczegółach na moje pytania.

Otóż zastanawiam się nad wyborem routera xDSL, który oprócz oczywiście dostępu do internetu, będzie mi służył jako urządzenie hostujące dysk twardy 2,5 cala z mediami, które chciałbym udostępniać na tv.

Stąd zastanawiam się nad routerami dwuzakresowymi (TP-Link Archer C5 vs. ASUS RT-N56U) - słyszałem, że 5 GHz lepiej nadaje się do streamingu video.

Moje pytania wynikają z wymagań:

1. Który z tych routerów osiąga lepsze REALNE transfery (oczywiście chodzi o WiFi lokalnie)??

2. Który z nich ma wydajniejsze USB??

 

Oczywiście znam ich papierową specyfikację i rozumiem, że to tylko marketing i do tych liczb nawet nie ma szans się zbliżyć. M.in. dlatego daję szansę ruterowi "n" na tle "ac" bo wierzę, że nawet przy zachowaniu kompatybilności wszystkich urządzeń z "ac" router "n" wcale nie stoi na straconej pozycji.

Zależy mi bardziej na opinii użytkowników tych urządzeń - czy sprawdzają się jako taki "prymitywny NAS", słowem czy obejrzę .mkv z dysku USB 2.0 podłączonego do jednego z tych routerów czy mam zapomnieć?

Dlaczego te routery? Kosztują do 300 PLN. Asus ma b. dobre opinie a TP-Link to jedno z tańszych rozwiązań z zaimplementowanym "ac". Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł w tej kasie, chętnie zmienię zdanie :-)

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez mroova
Link to post
Share on other sites

Dzięki.

A jeśli masz jakieś informacje, które mogą mi pomóc to oczywiście zapraszam do dyskusji. Tak jak pisałem: wydaje mi się, że ten Asus nie jest do końca spalony w porównaniu z tym TP-Linkiem, ale oczywiście mogę się mylić. Jak do tej pory nie znalazłem jakiegoś kompleksowego, wiarygodnego testu Archera C5 (transfery, wydajność USB, etc). Asus natomiast ma bardzo dobre recenzje i nawet w porównaniu ze znacznie droższymi urządzeniami radzi sobie super.

Jak widać nie napinam się w kierunku żadnego z nich a biorąc pod uwagę zarówno transfery WiFi jak i współpracę z urządzeniami USB, odpowiedź na mój "dylemat" wcale nie jest taka oczywista jak mogłoby się wydawać (przynajmniej dla mnie).

Zarejestrowałem się na tym forum kilka lat temu i jak do tej pory nie pisałem, bo znałem albo znalazłem odpowiedzi. 

Pytam, bo chcę się dowiedzieć czegoś konkretnego. Porównanie standardów z Wikipedii mnie nie interesuje :P

Cheers! 

Link to post
Share on other sites

Od dwóch miesięcy używam Archera c5, kupiłem go ponieważ zależało mi na streamowaniu filmów z pc-ta na tv. Mój stary router nie dawał rady. Tutaj oglądam filmy mkv fhd i nie zdarzyło mi się żeby film miał problemy z klatkowaniem  itp.

Też zastanawiałem się nad tym asusem, ale ostatecznie padło na tp-linka. Jak na razie jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Chyba też się na niego zdecyduję tym bardziej, że teraz dają kartę sieciową "ac" na USB za darmo :-)

Jeśli możesz to daj jeszcze znać czy wykorzystujesz jakoś porty USB tego routera. Zastanawiam się czy mój leciwy HP C4480 będzie chciał się dogadać z tym routerem. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba też się na niego zdecyduję tym bardziej, że teraz dają kartę sieciową "ac" na USB za darmo

Tak gdzieś czytałem że jest w gratisie. Ja niestety kupiłem bez.

 

Jeśli chodzi o usb to ja nie używałem  wszystko u mnie idzie przez kompa.

Nawet nie wiedziałem, że drukarkę można pod router podłączyć :) (co to daje ?)

Mam starego Hp-combo musiałbym zobaczyć.

Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem, że nie dosłownie. Drukarka sama w sobie oczywiście nie stanie się nagle drukarką z WiFi, ale dla komputerów w sieci efekt będzie przecież taki sam jakby była WiFi, bo musi ona być tylko podłączona do routera i każdy z komputerów korzystających z WiFi ma do niej dostęp. Oczywiście teoretycznie. Są pewne ograniczenia np. wspomniane wsparcie dla konkretnego urządzenia no i to czy korzysta się z Windows, bo na Apple to nie zadziała.

Link to post
Share on other sites

To, że poleciłeś router i ktoś się zasugerował nie jest chyba dowodem na jego wyższość nad jakimkolwiek innym, prawda? ;-)

 

Nie. Natomiast jak widać wybór sprawdza się dobrze. Najwidoczniej wiem co polecam.

Link to post
Share on other sites

Panowie spokojnie. Na nikogo nie naskoczyłem. Po prostu uważam, że jeśli ktoś wypowiada jakąś opinię, dobrze byłoby gdyby umiał ją poprzeć dowodem, testem, recenzją albo własnym doświadczeniem... Tyle i aż tyle. Pisanie, że coś jest dobre "bo ja się znam" nie odpowiada na zadane pytanie i nie dowodzi niczego. Słowem, nie wnosi nic do dyskusji. Nie zrozumcie mnie źle.

Zamówiłem tego Archera, może już dzisiaj będzie u mnie. Na pewno napiszę czy sprawdza się do moich zastosowań. Pozdro, bez urazy

:-)

Link to post
Share on other sites

W jaki sposób n ma być równie szybkie jak ac?

 

Po prostu uważam, że jeśli ktoś wypowiada jakąś opinię, dobrze byłoby gdyby umiał ją poprzeć dowodem, testem, recenzją albo własnym doświadczeniem... Tyle i aż tyle. Pisanie, że coś jest dobre "bo ja się znam" nie odpowiada na zadane pytanie i nie dowodzi niczego. Słowem, nie wnosi nic do dyskusji. Nie zrozumcie mnie źle.

 

Jak widać nie wypowiadałem opinii tylko zadałem pytanie.

Tak gdzieś czytałem że jest w gratisie. Ja niestety kupiłem bez.

 

Jeśli kupiłeś po 1 grudnia to rejestruj go i kartę powinni Ci wysłać: http://www.przyspieszwifi.pl/

Zamówiłem tego Archera, może już dzisiaj będzie u mnie.

 

A co mi tam, też sobie zamówiłem :]

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli kupiłeś po 1 grudnia to rejestruj go i kartę powinni Ci wysłać

Jeżeli kupiłeś router z serii Archer pomiędzy 1 listopada a 31 grudnia 2014 roku.

Chyba się załapię :) kupiłem w listopadzie, daty nie pamiętam. Jak wrócę do domu to sprawdzę.

Dzięki za info

.

 

Zamówiłem tego Archera, może już dzisiaj będzie u mnie

 

A co mi tam, też sobie zamówiłem :]

I wszyscy zadowoleni :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupiłeś router z serii Archer pomiędzy 1 listopada a 31 grudnia 2014 roku.

Chyba się załapię :) kupiłem w listopadzie, daty nie pamiętam. Jak wrócę do domu to sprawdzę.

 

Faktycznie, od 1 grudnia można się było rejestrować. No to się łap ;)

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że ma znaczenie, bo:

 

 

Organizatorem Promocji jest spółka TP-LINK Sp.  z  o.o. z siedzibą w Duchnicach, pod adresem ul. Ożarowska 40/42, 05-850 Duchnice, wpisana do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem  KRS  0000368611,  NIP  5252492146 („Organizator”).

 

i dalej:

 

 

W Promocji może wziąć udział każda osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która posiada dowód zakupu jednego z routerów z serii Archer: C7, C5, D7, D5 („Produkt”), którego importerem jest Organizator

 

Najlepiej byłoby więc zapytać, ale wydaje mi się, że skoro Twój router nie jest importowany przez "polski TP-LINK", mogą odmówić wydania nagrody.

Oczywiście chciałbym się mylić.

Edytowane przez mroova
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...