Skocz do zawartości

Dylemat przy wyborze zasilacza pod nową konstrukcję


Recommended Posts

Witam serdecznie. Tak jak w temacie - mam wielki dylemat przy wyborze zasilacza pod nową konstrukcję, którą właśnie składam. Przejrzałem różne propozycje na forum i ogółem w sieci, lecz dalej nie mam pojęcia, co wybrać. Dodam, że przesiadam się z wiekowego sprzętu, przy którym Fortron FSP-350 sprawdzał się w pełni.

Budżet, jaki mogę przeznaczyć na zakup nowego zasilacza, to max. 230zł. Przez najbliższy czas będzie pracował z poniższymi podzespołami:

AMD FX-6300 BE

Radeon HD 7850 (lub coś tej klasy)

ASRock 980DE3/U3S3

8GB DDR3

Zalman T4

2x HDD

1X Napęd

 

Nie planuję bawić się w żadne podkręcanie, ani dublowanie kart graficznych. Nie mam też jakichś specjalnych wymagań typu modularne okablowanie, za to nadmierny huk z obudowy mi przeszkadza. Zasilacz musi pasować spokojnie pod moją obudowę, czyli standard micro ATX. Choć nie wiem, czy rozmiary większości PSU nie są uniwersalne (?).

 

Jak widać całość nie jest zbyt prądożerna, ale problem polega na tym, że nie wiem, co zechcę w przyszłości wymienić w tej platformie. Modele, które wybrałem po przeszukaniu forum i zasobów sieci to:

Chieftec GPS-600A8

Thermaltake Smart SE Modular 530W

Corsair VS 550W

 

Wszystkie są mniej więcej w podobnej cenie, tylko pytanie, czy jak np. za rok zechcę wymienić sobie kartę graficzną na mocniejszą, to taki zasilacz z linią 12v o wydajności ok. 500W wystarczy? Nie uśmiecha mi się inwestować wtedy ponownie w nowy zasilacz. Oczywiście, jeśli ktoś ma inne propozycje, to śmiało skorzystam.

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że na ten moment spokojnie wystarczy mi taka jednostka. Choćby ze względu na kompaktowe rozmiary i stosunek cena/wydajność. :)

Hmm, a jakieś konkretne powody, czemu warto dorzucić kilka złotych do tego CoolerMastera? Chodzi o jego konstrukcję i kable w oplocie? No i czy ostatecznie jest sens rozglądać się za zasilaczem o większej mocy, niż 500W na linii 12v? Rzekomo producenci podzespołów mają iść w energooszczędność w końcu, lecz ile w tym prawdy? :) 

Link to post
Share on other sites

Branie teraz cepów AMD to strzał w stopę.

Nie prawda zależy co i do czego ( ale każdy ma swoje zdanie :) )

 

Danny

 

W twoim wypadku nie dopłacałbym do zasilacza  kupiłbym FORTRON 500W 500-60 APN 85+ cena/jakość.  Moc starczy pod przyszłą rozbudowę!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...