Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Witam, panowie dodam coś od siebie....poszukiwałem kompaktowego LC z możliwością rozbudowy i padło na tritona (prędzej miałem nawet swiftech h220 ale miał być nowy a był używany z dobitym blokiem)...chłodzenie dostałem 24 i od razu zamontowałem puki żona z pracy nie wróciła :).....jaki był mój zawód jak na i5 4690k @4.5GHz na tritonie odnotowałem 7C wyższą temperaturę niż na Fortisie 2 w pp .....jeszcze raz zdemontowałem i patrze a tu blok pół procka dotyka myślałem że coś może jedna strona montażu wyżej czy coś no to po dokręcałem i założyłem raz jeszcze...i to samo....przyłożyłem zatem kartę poprzecznie do bloku i wszystko jasne na środku gula i dlatego całą powierzchnią nie styka się blok , mało tego sa widoczne na bloku takie jakby małe falki ,które ciężko uchwycić aparatem. Aktualnie Firma Raijintek kazała przesłać fotki bo umieściłem to na ich profilu FB.......aha poprzednie fotki z wycieku w tym wątku nie działają.

 

15499_748463888581760_767926007102071228

 

15871_748464148581734_314740942921693768

 

edit: jeśli chodzi o odgłos pompki to zdecydowanie cichy i o wiele cichszy niż swiftech h220, po podpięciu pod płytę i sterowaniu manualnym pompka rozkręciła się do ok 4tyś obrotów zamiast do 3 :D

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

nie zamierzam się zrażać...lepiej niech padają oringi jak już niż pompy ;) tak patrząc na kompakty LC to w jednych coś przecieka w drugich siadają pompki....tylko tu Raijintek powinien zabłysnąć dobrą kontrolą jakości....jestem ciekaw ich odpowiedzi bo wydajne  AC jak R1 czy Noctua nie wchodzi w grę ze względu rozmiarów i to raczej ostateczność. 

Link to post
Share on other sites

nie zamierzam się zrażać...lepiej niech padają oringi jak już niż pompy ;) tak patrząc na kompakty LC to w jednych coś przecieka w drugich siadają pompki....tylko tu Raijintek powinien zabłysnąć dobrą kontrolą jakości....jestem ciekaw ich odpowiedzi bo wydajne  AC jak R1 czy Noctua nie wchodzi w grę ze względu rozmiarów i to raczej ostateczność. 

 

Ciekaw jestem czy też będziesz taki zadowolony jak Ci taki wyciek pociągnie za sobą kartę graficzną na przykład? Podążając twoim tokiem rozumowania to wszystko będzie ok, bo przecież pompa nie padła  %-)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

CheshirePirat powiedz mi czy jest możliwość wyciągnięcia pompy w tym chłodzeniu ? czy ona jest tam na stałe? Pytam ponieważ narazie nie chce swojego rozkręcać by to sprawdzić.

 

Powiedz mi jeszcze czy będziesz sam naprawiał czy jednak im to odeślesz?
 

 

Raijintek musi się troche poprawić bo ich kontrola jakości nie jest zachwycająca. Ale i tak uważam że w tej cenie lepszego AIO się niedostanie.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem czy też będziesz taki zadowolony jak Ci taki wyciek pociągnie za sobą kartę graficzną na przykład? Podążając twoim tokiem rozumowania to wszystko będzie ok, bo przecież pompa nie padła  %-)

 

Tak ale koszt ewentualnej pompy a origu niewspółmierny (o ile karta nam nie pierdnie) ;) no i nie powiedziane ,że od razu coś padnie ale fakt ryzyko jest i takie ryzyko można powiedzieć jest przy każdym LC i trzeba o tym pamiętać...nigdy nie wiesz czy blok czy złączka nie będzie puszczać po jakimś czasie ;) w tritonie widzę kwestia oringów.....oczywiście nie powinno to w ogóle wystąpić no ale cóż...wiec chyba przy kolejnym egzemplarzu od strzała wymienię te oringi na nieco grubsze.

 

 

 

 

 

Raijintek musi się troche poprawić bo ich kontrola jakości nie jest zachwycająca. Ale i tak uważam że w tej cenie lepszego AIO się niedostanie.

 

 

Dokładnie , o to mi chodzi....dlatego po korespondencji z nimi dobrze gdyby się za to wzięli...bo jak widać przypadki się zaczynają mnożyć.

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

thcmaniac no więc jak widać na fotkach nie ma żadnej możliwości aby dostać się do pompy no chyba że przetniesz ten przeźroczysty plastik na pół a potem skleisz :)

Dziwnym też jest że przecieka u mnie tylko tak jak by z jednej śruby jak tam widać 

Następna rzecz to to że moim zdaniem uszczelka też widoczna na fotkach jest zdecydowanie za mała (rozkręciłem sobie h100i któremu umarłą pompa i tam jest zdecydowanie lepiej to zrobione)

 

A co do naprawy to wyśle meila na Raijinteka bo sam tego nie myślę naprawiać bo tego nie zepsułem 

I czekam też na odpowiedź ze sklepu co z tym rachunkiem

 

Ogólnie mam dość wody bo przez nią mogłem stracić kartę (kto wie czy za niedługi czas coś jej się będzie działo po takiej przygodzie)

Zamówiłem R1 jak będę miał naprawionego Tritona to go sprzedam bo jak bym go znowu założył to nie mógł bym spać

Edytowane przez CheshirePirat
Link to post
Share on other sites

Po tych Waszych postach im więcej myślę tym się bardziej boję że coś się może stać. Tak to jest jak cena kusi a to nie do końca jest razem połączone. Co do kontroli jakości to u mnie przy korku gdzie się ewentualnie płyn zmienia jest ostre zadrapanie tak jak by ktoś żabkami przykręcał a zaznaczam że opakowanie oryginalnie zapakowane. A tak się cieszyłem laska mnie rzuciła to se mówię zrobię sobie prezent za to!!!!! A TU MASZ :>  :/ 

Link to post
Share on other sites

Korek mozna zmienić np na korek z termomoetrem nie kosztuje to duzo:-) sluchaj nie ma sie co bać podkładasz jakąś folie czy coś by nie kapało na karte jak by coś się rozszczelniło i po problemie, dlategi jak tylki wróce po świętach to montujr Tritona:-)

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu, myślę że poniedziałek, wtorek wszystko złoże i zdjęcie dam.

Odnośnie tego schematu możesz kupić BD137 lub BD139 jak nie będzie tego tranzystora ze schematu, zamiast rezystora lepiej kupić potencjometr montażowy 2k ohm, dzięki temu będziesz mógł sobie ręcznie dopasować napięcie przy jakim startuje pompa. Normalny potencjometr kup liniowy może być nawet 0.25W będzie taniej. Mnie cały zakup wyniósł ok 7zł bo kupiłem jeszcze gałkę na potencjometr by ładnie to wyglądało:)

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu, myślę że poniedziałek, wtorek wszystko złoże i zdjęcie dam.

Odnośnie tego schematu możesz kupić BD137 lub BD139 jak nie będzie tego tranzystora ze schematu, zamiast rezystora lepiej kupić potencjometr montażowy 2k ohm, dzięki temu będziesz mógł sobie ręcznie dopasować napięcie przy jakim startuje pompa. Normalny potencjometr kup liniowy może być nawet 0.25W będzie taniej. Mnie cały zakup wyniósł ok 7zł bo kupiłem jeszcze gałkę na potencjometr by ładnie to wyglądało:)

 

a ja taki miałem w gratisie od starego chłodzenia zalmana na 3 pin :D 

 

ktos z was dodał post na tablicy FB Raijinteka ??? bo widzę jakiś wpis

Link to post
Share on other sites

a ja taki miałem w gratisie od starego chłodzenia zalmana na 3 pin :D 

 

ktos z was dodał post na tablicy FB Raijinteka ??? bo widzę jakiś wpis

Tylko że Fsnmate jest na lm317 czyli maks napięcie jakie da to koło 11v na tym wtórniku npn będą mniejsz straty.

 

No właśnie dzisiaj podczas grania w FarCry 4 zawiesił się mi PC i teraz nie wiem czy jest to spowodowane jakimś błędem Gry itp. czy to te mokre echa przeszłości.

Napisał do mnie też na FB "Tony from raijintek" abym napisał @ do Raijinteka więc napisałem zobaczymy jak to będzie

Jak Ci coś odpiszą to podziel się tym na forum. A odnośnie zawiasu kompa spróbuj na obciążyć gpu np Furmarkiem ale czymś podobnym i zobacz co się stanie, cały czas monitoruj też temperatury. Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

No właśnie dzisiaj podczas grania w FarCry 4 zawiesił się mi PC i teraz nie wiem czy jest to spowodowane jakimś błędem Gry itp. czy to te mokre echa przeszłości.

Napisał do mnie też na FB "Tony from raijintek" abym napisał @ do Raijinteka więc napisałem zobaczymy jak to będzie

 

A wyczyściłeś zalanie izopropylem ?

 

 

Tylko że Fsnmate jest na lm317 czyli maks napięcie jakie da to koło 11v na tym wtórniku npn będą mniejsz straty.

 

Jak Ci coś odpiszą to podziel się tym na forum. A odnośnie zawiasu kompa spróbuj na obciążyć gpu np Furmarkiem ale czymś podobnym i zobacz co się stanie, cały czas monitoruj też temperatury.

 

 

Mi też kazali przesłać meila, nawet na FB ktoś ma się zająć moja sprawą.....zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Temat do kolegi -thcmaniac- :D

 

Byłem i kupiłem takie coś ( zrób to sam ) tylko jak. Wiem że trzeba coś przykręcić do jakiejś blaszki czy radiatora. Ale co gdzie i jak??

Nie było BD135 kupiłem BD139. JAK TO WSZYSTKO POŁĄCZYĆ :o  :roll: 

http://zapodaj.net/images/130232bc03c16.jpg

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia nie działają. Na schemacie masz wszystko jak połączyć. Powiedz czego dokładnie na nim nie rozumiesz ( jest bardzo prosty, to są podstawy elektroniki).

Na tranzystor zakładasz radiator jakiś mały bo się może grzać.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...