Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer dla fotografa [3500 PLN]

fotograf obróbka photoshop. lightroom ps lr pc dla fotografa

• Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 lor3ddr8d

lor3ddr8d
  • Vatsim Captain

• 1618 postów
  • Miejscowość:Śląsk

Napisano 02 marzec 2015 - 09:52

Moim zdaniem 8GB Ramu to zdecydowanie za mało, nie widzę też sensu dysku 1TB + 1TB  zewnętrzny, nie lepiej kupić jeden 2GB na backup ? Swoją drogą dla mnie backup to mirroring a nie dwa osobne dyski.

• 0

#62 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 11:07

Moim zdaniem 8GB Ramu to zdecydowanie za mało, nie widzę też sensu dysku 1TB + 1TB  zewnętrzny, nie lepiej kupić jeden 2GB na backup ? Swoją drogą dla mnie backup to mirroring a nie dwa osobne dyski.

Czyli według ciebie lepiej 16 ramu za to ciut wolniejszego? Na to mogę sobie pozwolić.

Co do backupu. Jak zerkniesz na początek wątku to tak własnie chciałem robić-2 dyski w raid 1 ale w sumie stwierdziłem, ze wolałbym sam robić backup i to na zewnętrznym nośniku. Ale chętnie poczytam dlaczego mirroring preferujesz. Większość tutaj mi ta macierz odradzała Dlaczego nie 2 TB ? Ze względów bezpieczeństwa. Wolę 2x1TB niż 1x2TB Tak t osobie tłumaczę choć jestem świadomy, że ekonomiczniej jest kupić większy dysk

• 0

#63 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31691 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 22:24

A ja mam takie pytanie z innej beczki. Kiedy masz zamiar kupić zestaw ? Temat ciągnie się już od przeszło dwóch miesięcy. Tak z ciekawości pytam  ^^

• 0

#64 lor3ddr8d

lor3ddr8d
  • Vatsim Captain

• 1618 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 08:50

Czyli według ciebie lepiej 16 ramu za to ciut wolniejszego? Na to mogę sobie pozwolić. Co do backupu. Jak zerkniesz na początek wątku to tak własnie chciałem robić-2 dyski w raid 1 ale w sumie stwierdziłem, ze wolałbym sam robić backup i to na zewnętrznym nośniku. Ale chętnie poczytam dlaczego mirroring preferujesz. Większość tutaj mi ta macierz odradzała Dlaczego nie 2 TB ? Ze względów bezpieczeństwa. Wolę 2x1TB niż 1x2TB Tak t osobie tłumaczę choć jestem świadomy, że ekonomiczniej jest kupić większy dysk

Zdecydowanie tak, weź pod uwagę, że jak przy 8GB RAM na dzień dobry 3 zjada Windows, do tego przeglądarka, spotify i inne zabawki, dla Photosopa zostaje już nie wiele, choć to możesz wymusić w ustawieniach programu. 

Podaj konkretnie, na jakich plikach pracujesz i co z nimi robisz bo Photoshop dla niektórych to poprawa kolorów a dla innych retusz na kilkudziesięciu warstwach ;)

• 0

#65 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 12:26

Kajtek, na dniach ;-) Czekałem dostycznia bo liczyłem na obniżki, potem $ poszybował więc się wstrzmałem. Ale że miałem inwestycje w $ poczynione to się zrównoważyło po jakimś czasie, który właśnie mija.

lor8ddr8d - pisałem gdzieś wcześniej. PRacuję głównie na LR. PS dołączy wkrótce, 

• 0

#66 Sadek.0

Sadek.0
  • Maniak

• 3113 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 13:11

Moja propozycja, wklej jak wygląda aktualny zestaw.

• 0

#67 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 16:13

Obecna konfiguracja po zwiększeniu RAM do 16 Gb wygląda tak. Najtaniej i na miejscu wyszło mi w x-com. Nie maja jednak zasilaczy Cooler Master G450M, którego chciałem do zestawu. W Morele chwilowo też brak. 

Pytanie 1 - jaki zasilacz +/- 500 polecacie (tu wrzuciłem tego be quiet ale bez przekonania)

Pytanie 2 - czy przyrost szybkości wykonywania operacji jest znaczący w plextorze z zestawienia vs Crucial MX100? Bo nie wiem, czy nie byłoby sensownie oszczędzić te 100 parę złotych

xcom_zpsbjqfcwki.jpg

• 0

#68 Sadek.0

Sadek.0
  • Maniak

• 3113 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 16:25

Będzie to i wyłącznie sama obróbka zdjęć czy może dojdzie do tego w przyszłości lub jest już teraz montaż wideo ?

Jaki to finalnie maksymalny budżet ustaliłeś ?

• 0

#69 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 16:51

Bez montowania. Never ever chyba, że jakiegoś totalnie amatorskiego. K. graf nie chcę. Budżet kolo 4k

• 0

#70 lor3ddr8d

lor3ddr8d
  • Vatsim Captain

• 1618 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 09:07

Zwróć jeszcze uwagę na dysk w tym Seagate Backup Plus, tylko 5400rpm to strasznie wolne będzie. 
Do czego ten dysk będzie służył ? Jak tylko na Backup to 1GB to niewiele, jeśli chcesz robić kopię zapasową całego systemu. 

• 0

#71 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 09:20

Tak, mam świadomość tych 5400. Ale to na backup zdjęć. Jako alternatywa dla 2 dysku w raid1 z którego zrezygnowałem. Myślę, że starczy bo w sumie raz na tydzień jak dogram 5-10gb czy cos koło tego to styknie. A co do pojemności. Wolę mieć kilka dysków po 1TB niż jeden większy. Nie zajmuje się obróbką profesjonalnie, myślę, że do domowego użytk ustarczy. Patrzę, że ty masz 2 HDD wew. Ten drugi jest u ciebie własnie kopia zapasową? BTW, masz ładny zestaw monitorów ;-)

Użytkownik b_laszka edytował ten post 04 marzec 2015 - 09:21

• 0

#72 lor3ddr8d

lor3ddr8d
  • Vatsim Captain

• 1618 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 09:49

U mnie jeden plik psd zajmuje 2-3GB po obróbce i staram się je trzymać przynajmniej rok. Te dyski są spięte w RAID1 bo szybkości nie potrzebuje ze względu na dysk SSD, który wyciąga 900mb/s. 
No na monitorach nie oszczędzam :)

• 0

#73 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 16:57

Ostatecznie zamówiłem taka konfigurację. Zatem temat uważam za zamknięty. Do tego w innym miejscu kupiłen na backup-Seagate 1TB Backup Plus

xkom%20oferta_zpsegd0vhcc.jpg

Użytkownik b_laszka edytował ten post 06 marzec 2015 - 16:58

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fotograf, obróbka, photoshop. lightroom, ps, lr, pc dla fotografa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych