Skocz do zawartości

Recommended Posts

BYć może to kwestia zasyfionego komputera? Właśnie patrzę że przy otwartej poczcie i chromie z kilkoma zakładkami mam zuycie RAM na poziomie 4 GB

A odpowiadając na pytanie-najbardziej nie radzi sobie np z użyciem spot removal - zużycie procka momentami sięga ponad 98%. Jak podokładam inne narzędzia plus odpalę NIk Software to mieli że hoho. Mowa o jednym zdjęciu.

Link to post
Share on other sites

BYć może to kwestia zasyfionego komputera? Właśnie patrzę że przy otwartej poczcie i chromie z kilkoma zakładkami mam zuycie RAM na poziomie 4 GB

A odpowiadając na pytanie-najbardziej nie radzi sobie np z użyciem spot removal - zużycie procka momentami sięga ponad 98%. Jak podokładam inne narzędzia plus odpalę NIk Software to mieli że hoho. Mowa o jednym zdjęciu.

Na C2D teraz nie mam jak sprawdzić, ale na obecną maszynę z sygnatury (aktualnie 8GB RAM) chciałem zawiesić NIK i wszystkimi narzędziami LR'a. Nie ma jak, to MUSI być jakiś syf w systemie, Photomatix też działa bezproblemowo. 

 

Po prostu nie wiem, czy jest do końca sens, żeby pakować się w i7, być może wystarczy piątka, a kasę odłoży się na modernizacje albo cokolwiek innego.

Edytowane przez Darkknur
Link to post
Share on other sites

Ile głów tyle mądrych opinii .... jak wygląda zestaw nad którym się zastanawiasz w chwili obecnej ? 

Własnie, można prosić o jakieś podsumowanie? Nie chcę zakładać nowego wątku, ponieważ mój brzmiałby podobnie(choć z większym akcentem na PS'a), więc z uwagą przeglądam kolejne odpowiedzi. Nie ukrywam jednak, że zacząłem już gubić finalną konfigurację...

Link to post
Share on other sites

Tak to wyglada w chwili obecnej http://www.morele.net/inventory/info/gPyiN1/

http://i1374.photobucket.com/albums/ag401/fotoblaszka/Zestawieniekomputer_zps1c5a4643.jpg

 

I takie uwagi:

 

3. Jako zamiennik Crucial Ballistix Sport XT 16GB/1600 (taniej a nie mam pewnosci czy czybsze DDR znacząco wpłyną na obrobkę)

6. Jako zamiennik Corsair Carbide 200R Windowed - z Gelid Darkforce zrezygnowalem bo ma tylko jedno USB3 na froncie

9. Ewentualnie Noctua NH-D14 ale nie wiem czy jest sens

10. Być może i5 4690K zamiast i7 (cena) - nie moge się zdecydować

 

Nie bardzo rozumiem jak działa ta stacja dokująca na górze niektórych obudów. Może mi ktoś rozjaśnić?

Zrezygnowałem z RAID1 a więc i drugiego wew. dysku w zamian potrzebuję coś do backupu na zewnątrz. Rozumiem że 2,5 calowy dysk pod usb3? Co polecacie? A może 3,5'' jak np.: WD Elements Desktop 2TB USB 3.0?

I mała dygresja - trochę jestem zawiedziony bo przez wysoki kurs dolara nie ma co liczyć na tańsze części na poczatku roku ;-(

 

RobMaz - a ty na czym obecnie pracujesz?

Edytowane przez b_laszka
Link to post
Share on other sites

 

 

RobMaz - a ty na czym obecnie pracujesz?

Mój dotychczasowy sprzęt, oparty na leciwym i7 z niskim taktowaniem, przekazałem do innych celów w tzw. dobre ręce. Pozostał mi tylko SSD Seagate'a 120 GB, WD Passport zew. 1 TB oraz GeForce 760 GTX. Zainteresował mnie ten wątek, ponieważ dotyczy problemu pracy z narzędziami po które najczęściej sięgam (LR, PS, konwersja RAW'ów). Jednocześnie jestem wdzięczny za zwrócenie uwagi na taki niuans jak automatyzacja backupu danych - kompletnie o tym zapomniałem.... Pozwolę sobie z uwagą śledzić dalsze komentarze. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Procesor na 4690K. Płyta na MSI Z97 G43. Corsair 200R to sitko. Zobacz na Core 3300 / Gelid DarkForce. 

 

Użyj kodów na darmowy montaż - patrz FAQ na głównej stronie ZK

Z płytą zrobiłem błąd, dobrze, że zauważyłeś. Miała być ta podana przez ciebie.To samo z prockiem. Dzięki, a obudowę obczaję. Wziąłem tą co w zestawieniu bo kolega kupił i zadowolony. Ale przyjrze się. Pierwotnie chciałem x60 Gladiusa. NO ale ta core 3300 wygląda bardzo fajnie - prosta, bez bajerów i ma 2 usb 3.0 z przodu. Chyba ją wezmę

To po zmianie jest tak:

http://www.morele.net/inventory/info/AbtW/

 

Myślę tylko czy warto dopłacić do core 3500. Z tego co widzę różni się m.in tym, że ma regulację obrotów wiatraków.

Pamięć DDR taka może być Kajtek?

Edytowane przez b_laszka
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem 8GB Ramu to zdecydowanie za mało, nie widzę też sensu dysku 1TB + 1TB  zewnętrzny, nie lepiej kupić jeden 2GB na backup ? Swoją drogą dla mnie backup to mirroring a nie dwa osobne dyski.
 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem 8GB Ramu to zdecydowanie za mało, nie widzę też sensu dysku 1TB + 1TB  zewnętrzny, nie lepiej kupić jeden 2GB na backup ? Swoją drogą dla mnie backup to mirroring a nie dwa osobne dyski.

 

Czyli według ciebie lepiej 16 ramu za to ciut wolniejszego? Na to mogę sobie pozwolić.

Co do backupu. Jak zerkniesz na początek wątku to tak własnie chciałem robić-2 dyski w raid 1 ale w sumie stwierdziłem, ze wolałbym sam robić backup i to na zewnętrznym nośniku. Ale chętnie poczytam dlaczego mirroring preferujesz. Większość tutaj mi ta macierz odradzała Dlaczego nie 2 TB ? Ze względów bezpieczeństwa. Wolę 2x1TB niż 1x2TB Tak t osobie tłumaczę choć jestem świadomy, że ekonomiczniej jest kupić większy dysk

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli według ciebie lepiej 16 ramu za to ciut wolniejszego? Na to mogę sobie pozwolić. Co do backupu. Jak zerkniesz na początek wątku to tak własnie chciałem robić-2 dyski w raid 1 ale w sumie stwierdziłem, ze wolałbym sam robić backup i to na zewnętrznym nośniku. Ale chętnie poczytam dlaczego mirroring preferujesz. Większość tutaj mi ta macierz odradzała Dlaczego nie 2 TB ? Ze względów bezpieczeństwa. Wolę 2x1TB niż 1x2TB Tak t osobie tłumaczę choć jestem świadomy, że ekonomiczniej jest kupić większy dysk

 

Zdecydowanie tak, weź pod uwagę, że jak przy 8GB RAM na dzień dobry 3 zjada Windows, do tego przeglądarka, spotify i inne zabawki, dla Photosopa zostaje już nie wiele, choć to możesz wymusić w ustawieniach programu. 

 

Podaj konkretnie, na jakich plikach pracujesz i co z nimi robisz bo Photoshop dla niektórych to poprawa kolorów a dla innych retusz na kilkudziesięciu warstwach ;)

Link to post
Share on other sites

Kajtek, na dniach ;-) Czekałem dostycznia bo liczyłem na obniżki, potem $ poszybował więc się wstrzmałem. Ale że miałem inwestycje w $ poczynione to się zrównoważyło po jakimś czasie, który właśnie mija.

lor8ddr8d - pisałem gdzieś wcześniej. PRacuję głównie na LR. PS dołączy wkrótce, 

Link to post
Share on other sites

Obecna konfiguracja po zwiększeniu RAM do 16 Gb wygląda tak. Najtaniej i na miejscu wyszło mi w x-com. Nie maja jednak zasilaczy Cooler Master G450M, którego chciałem do zestawu. W Morele chwilowo też brak. 

Pytanie 1 - jaki zasilacz +/- 500 polecacie (tu wrzuciłem tego be quiet ale bez przekonania)

Pytanie 2 - czy przyrost szybkości wykonywania operacji jest znaczący w plextorze z zestawienia vs Crucial MX100? Bo nie wiem, czy nie byłoby sensownie oszczędzić te 100 parę złotych

http://i1374.photobucket.com/albums/ag401/fotoblaszka/xcom_zpsbjqfcwki.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Zwróć jeszcze uwagę na dysk w tym Seagate Backup Plus, tylko 5400rpm to strasznie wolne będzie. 
Do czego ten dysk będzie służył ? Jak tylko na Backup to 1GB to niewiele, jeśli chcesz robić kopię zapasową całego systemu. 

Link to post
Share on other sites

Tak, mam świadomość tych 5400. Ale to na backup zdjęć. Jako alternatywa dla 2 dysku w raid1 z którego zrezygnowałem. Myślę, że starczy bo w sumie raz na tydzień jak dogram 5-10gb czy cos koło tego to styknie. A co do pojemności. Wolę mieć kilka dysków po 1TB niż jeden większy. Nie zajmuje się obróbką profesjonalnie, myślę, że do domowego użytk ustarczy. Patrzę, że ty masz 2 HDD wew. Ten drugi jest u ciebie własnie kopia zapasową? BTW, masz ładny zestaw monitorów ;-)

Edytowane przez b_laszka
Link to post
Share on other sites

U mnie jeden plik psd zajmuje 2-3GB po obróbce i staram się je trzymać przynajmniej rok. Te dyski są spięte w RAID1 bo szybkości nie potrzebuje ze względu na dysk SSD, który wyciąga 900mb/s. 
No na monitorach nie oszczędzam :)

 

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zamówiłem taka konfigurację. Zatem temat uważam za zamknięty. Do tego w innym miejscu kupiłen na backup-Seagate 1TB Backup Plus

http://i1374.photobucket.com/albums/ag401/fotoblaszka/xkom%20oferta_zpsegd0vhcc.jpg

Edytowane przez b_laszka
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...