Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer dla fotografa [3500 PLN]

fotograf obróbka photoshop. lightroom ps lr pc dla fotografa

• Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 Nowaj

Nowaj
  • Nie wstydzę się konsoli.

• 17851 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • 3DMark 06:Fire Strike - 16k

Napisano 24 grudzień 2014 - 15:17

Płonący komputer

Tyle się słyszy o płonących kompach... Codziennie na forum mamy masę pytań, jaką gaśnicę wówczas stosować.

kradzież

Jeśli dysk zewnętrzny będzie leżał obok kompa (jak do backupu to raczej po sejfach nikt go nie będzie chował) to rzeczywiście zrobi to niesamowitą różnicę.

• 1

i7 6900K / RTX 2060 / 32GB DDR4 3200MHz / Samsung 950PRO 512GB / Phanteks Enthoo Primo Philips BDM4350UC/00 / Corsair K95 RGB / Logitech G900

Playstation 4 Pro / Xbox One S / LG OLED65B7V / Denon AVR-X1300W / Jamo S626

Worklog STAR WARS FireStrike
Moderator globalny / Ekspert działów: Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci, Karty graficzne i Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#22 Pelson

Pelson
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 24 grudzień 2014 - 18:47

Tyle się słyszy o płonących kompach... Codziennie na forum mamy masę pytań, jaką gaśnicę wówczas stosować.

Cóż za wyczucie ironii. Na co dzień też tak masz?

Jeśli dysk zewnętrzny będzie leżał obok kompa (jak do backupu to raczej po sejfach nikt go nie będzie chował) to rzeczywiście zrobi to niesamowitą różnicę.

Niesamowitą różnicę zrobił Twój post w kontekście rozwoju tematu. Moderatora znalazłeś pod choinką? Jeśli ktoś chce robić backup na dwóch dyskach połączonych w raid 1 to uchroni się przed stratą danych tylko w przypadku awarii jednego z dysków ale dane utracić można również na inne sposoby. Niektórzy ludzie przechowują cenniejsze pliki niż save'y z gier. Dysk zewnętrzny to jedno z rozwiązań a nie jedyne... ale imo lepsze niż raid 1.

Wesołych

• 0

#23 Nowaj

Nowaj
  • Nie wstydzę się konsoli.

• 17851 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • 3DMark 06:Fire Strike - 16k

Napisano 24 grudzień 2014 - 20:46

Niesamowitą różnicę zrobił Twój post w kontekście rozwoju tematu.

Nie to co uwagi na temat płonących i skradzionych komputerów. To dopiero były mocne argumenty.

Moderatora znalazłeś pod choinką?

Licz się ze słowami.

ale dane utracić można również na inne sposoby.

Jasne. Dom może na przykład zapaść się pod ziemię, albo uderzy w niego tornado.

Niektórzy ludzie przechowują cenniejsze pliki niż save'y z gier.

Jeśli to uwaga w moją stronę to nawet nie wiesz, jak bardzo nietrafiona. 

• 1

i7 6900K / RTX 2060 / 32GB DDR4 3200MHz / Samsung 950PRO 512GB / Phanteks Enthoo Primo Philips BDM4350UC/00 / Corsair K95 RGB / Logitech G900

Playstation 4 Pro / Xbox One S / LG OLED65B7V / Denon AVR-X1300W / Jamo S626

Worklog STAR WARS FireStrike
Moderator globalny / Ekspert działów: Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci, Karty graficzne i Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#24 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 21:59

Dziękuję wam za wszystkie informację. Moja obecna konfiguracja przy nieco zwiększonym budżecie wygląda następująco. Opierałem się na zestawieniu części z komputera kolegi ale głównie z sugestii kolegi kajtek. Zmieniłem obudowę - chciałem mieć min 2xUSB3.0 (rozważam jeszcze http://www.morele.ne...1023-ww-538565/ którą ma kolega i jest zadowolony) Zmieniłem płytę na taką z nowszym czipsetem aby mieć możliwość rozbudowy w przyszłości (np szybcsze DDR) I tu pytanie mam. Czy poprawa w wydajności sprzętu będzie zauważalna przy DDR szybszej od 1600 ? Czy też 1600 starczy ?

http://www.morele.ne...tory/info/y9PQJ

• 0

#25 BlueMike

BlueMike
  • Trust me, I'm an engineer

• 4240 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 28 grudzień 2014 - 01:07

Czy poprawa w wydajności sprzętu będzie zauważalna przy DDR szybszej od 1600 ? Czy też 1600 starczy ?

W grach może być zauważalne. W pracy z Adobe w testach są niewielkie różnice: http://www.xbitlabs....r3_6.html#sect0

Jeśli chcesz mieć płytę Z97 ze względu na obsługę RAID to przepłacasz za tego Gigabyte. Wystarczy nawet: http://www.morele.ne...pc-mate-640729/.

• 0
Ekspert działów: Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#26 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 01:23

Odnośnie różnic w PS to piszą, że jednak szybkość DDR ma znaczenie Co do płyty. Dzieki za zwrócenie uwagi. Przyjrzę się tej płycie. Szukając tej odpowiedniej brałem pod uwagę możliwość rozbudowy w przyszłości o np szybsza pamięć oraz ilośc wyjść usb 3. Ta ma tylko 2. Choć po prawdzie nie wiek ile jest potrzeba do normalnej pracy. Teraz nie mam w ogóle i pomyślałem, że od przybytku głowa nie boli.

Użytkownik b_laszka edytował ten post 28 grudzień 2014 - 01:32

• 0

#27 BlueMike

BlueMike

• 4240 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 01:35

Z większą ilością USB 3.0 na tylnym panelu jest np. Z97-G43: http://www.morele.ne...z97-g43-640728/

Możesz też pomyśleć o chipsecie H97, który wspiera RAID, ale nie obsługuje taktowań RAM wyższych niż 1600MHz. Wtedy w niższej cenie miałbyś 4x USB 3.0 na tylnym panelu, np: http://www.morele.ne...97-pro4-640930/

• 0

#28 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 01:37

Poczytam. A ty Mike widzę funem MSI jestes ;) ? A jak obudowa wg ciebie?

Użytkownik b_laszka edytował ten post 28 grudzień 2014 - 01:39

• 0

#29 BlueMike

BlueMike

• 4240 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 01:52

MSI robi opłacalne mobasy :D A co do obudowy to zależy o jakie kwocie mówimy. Za te 240-250zł wg mnie najlepszy jest Gelid Darkforce, ale w morele go nie ma :/

• 0

#30 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 01:57

A ja sie na morele nie upieram. Tam mi sie wygodnie zapisuje konfiguracje. Może byś komputronik, proline czycha firma od kajka. Ktoś mi poleca abym dołożył do i7 4790k. Tylko czytam, ze sie grzeją bardzo

Użytkownik b_laszka edytował ten post 28 grudzień 2014 - 01:58

• 0

#31 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31699 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 12:21

Ktoś mi poleca abym dołożył do i7 4790k. Tylko czytam, ze sie grzeją bardzo

Przecież nie zamierzasz podkręcać. Owszem możesz kupić i7 4790 ale bez "K". Z drugiej strony biorąc już Z97 warto zostawić sobie otwartą furtkę do OC CPU na przyszłość.  

• 0

#32 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 12:30

Cześć. Zgadza się, że nie zamierzam podkręcać ale ten 4790K ma o wiele wyższe taktownie stąd ten pomysł. Pozmieniałem nieco i teraz config wygląda tak. http://www.morele.ne...ory/info/7cDtu/

Może być? 

Kajtek  czy ta firma http://www.esc.pl/jest godna zaufania? Komputronik, proline czy morele znam, korzystałem a o tej nie słyszałem. Zależy mi aby sprzet był dobrze złożony. Ja się na tym nie znam ale jakoś sprawdzić będe musiał, pewnie dam indormatykowi w pracy zadanie ;-)

Użytkownik b_laszka edytował ten post 28 grudzień 2014 - 12:31

• 0

#33 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31699 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 12:35

Może być?

Może być ale jak już bierzesz tego i7 4790K to podkręć go na wszystkich rdzeniach.

Kajtek  czy ta firma http://www.esc.pl/jestgodna zaufania?

Wg mnie tak. Polecam ten sklep od 3 lat.  

Zależy mi aby sprzet był dobrze złożony.

To najlepiej będzie jak zestaw złożysz sam  

• 0

#34 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 13:56

Nie umiem podkręcać ;( i trochę się obaswiam takiego procederu.

CO do skłądania - właśnie się zdziwiłem, ze kolega prawnik sam dał radę ale ja jestem kompletnie atechniczny plus mam bardzo mało czasu. Chętnie dałbym komuś zauwanemu zarobić byleby był złożony porządnie.

• 0

#35 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31699 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 16:05

Złożenie zestawu to chwila moment i nie ma praktycznie możliwości aby coś źle podłączyć. 

• 0

#36 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 01:49

Niby tak. Ale tam trzeba jakieś pasty na procesor a pod cooler i inne takie. Btw, kajtek ten cooler na cpu jest porównywalny z noctua z zestawu z 1 posta? Da radę schłodzić procek ?
  • 0

#37 BlueMike

BlueMike

• 4240 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 14:43

Pastę będziesz miał z coolerem, ale jak chcesz możesz wrzucić coś lepszego np. Arctic MX-2

ten cooler na cpu jest porównywalny z noctua z zestawu z 1 posta?

Chodzi o SPC Fera2 i Noctua NH-D14? To dwie różne półki wydajnościowe i jakościowe. Dorzuć do: http://www.morele.ne...-spc099-643221/jeśli możesz.

Czemu zrezygnowałeś z 16GB RAM?

• 0

#38 Pelson

Pelson
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 16:14

Ktoś mi poleca abym dołożył do i7 4790k.

Ktoś Ci poleca i7 4790k do lightrooma? No ładnie. Ale względem i5 jakość Twoich zdjęć się nie poprawi... no chyba że różnicę w cenie przeznaczyć na sprzęt foto...

• 0

#39 b_laszka

b_laszka
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 18:14

Ktoś Ci poleca i7 4790k do lightrooma? No ładnie. Ale względem i5 jakość Twoich zdjęć się nie poprawi... no chyba że różnicę w cenie przeznaczyć na sprzęt foto...

Pelson, a cóż to za prywatna wycieczka? Nie dyskutuję o zdjęciach (nie to forum) a o sprzęcie do obróbki. Do obrobki na chwilę obecną w większości na LR i w przyszłości na PS. Ale to już pisałem. Trzeba tylko było doczytać. Proszę o wypowiedzi w temacie. Inne będę zgłaszał do posprzątania. Od razu trzeba było uzasadnić swoja opinię i5 (który) vs i7 4790K.
Blue Mike - usiłowałem dociec (ale bez skutku) czy lepiej mieć 16gb wolniejszej pamięci czy 8 gb szybszej. Zdecydowałem, że kupię 8 szybszej bo za 1-2 miechy mogę dokupić kolejne kości. Choć nadal szukam odpowiedzi na zadane pytanie. Licze też po cichu, że ceny sprzętu trochę spadną i będę mógł od razu wziąć 16.
Co do coolera - to chyba wcielo posta albo sam coś usunąłem gdy edytowałem. Chciałbym mieć w miarę solidny sprzęt więc jeśli będzie trzeba to i do noctuo dołożę. Wpisałem tego SPC Fera 2 bo Kajtek polecał (choć faktycznie podałem budżet do 3,5k więc pewnie dlatego) A miedzy tym
CPU SilentiumPC Grandis a Noctua NH-D14 też jest przepaść?A, ktoś mi jeszcze to polecał gdzieś 

Cryorig H5 Universal. Znasz może?

Na czym w zasadzie polegaja różnice w tych chłodzeniach? Jakość materiałów, myśl technologiczna (Czyli jak odprowadzać ciepło)? Wykonanie?

Po uwzględnieniu paru sugestii waszych mam coś takiego: https://proline.pl/?...1:ZLOZENIE 5DNI

Użytkownik b_laszka edytował ten post 30 grudzień 2014 - 18:14

• 0

#40 Pelson

Pelson
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 22:39

Od razu trzeba było uzasadnić swoja opinię i5 (który) vs i7 4790K.

Już to zrobiłem, trzeba było doczytać. Twoje pieniądze to nie moje pieniądze ale komputer dla fotografa bez jakiegoś zaawansowanego systemu zarządzania danymi nie kosztuje 3500 ale dowiesz się tego na forach fotograficznych a nie tutaj. Pozdro. EOT

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fotograf, obróbka, photoshop. lightroom, ps, lr, pc dla fotografa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych