Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam na oku Lumię 925 z przedłużenia umowy w Orange, jednak sprzedawca napisał że posiada blokadę simlock. Gdzieś wyczytałem, że Orange branduje soft tak, aby można było używać karty tylko z tej sieci. W Windows Phone da się zmienić soft bez utraty gwarancji. W takim razie czy taki zabieg pozwoli na korzystanie z kart innych sieci (chodzi mi konkretnie o Plusa) nie tracąc gwarancji producenta?

Aby sprawdzić, czy telefon posiada blokadę musiałbym kupić kartę microSIM, ponieważ obecnie posiadam zwykłą 'simkę'. Poza tym nie wiem czy sprzedający zgodzi się na otwarcie i włączenie telefonu.

Chciałbym się upewnić czy mogę kupować ten telefon i zmienić soft, czy szukać ofert bez simlock. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Orange branduje soft tak, aby można było używać karty tylko z tej sieci. W Windows Phone da się zmienić soft bez utraty gwarancji. W takim razie czy taki zabieg pozwoli na korzystanie z kart innych sieci
  Da się zmienić soft bez utraty gwarancji jednak zmiana softu nie zdejmie blokady simlock. Szukaj bez blokady lub dolicz zdjęcie blokady u operatora - Orange 77zł.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ma ktoś Lumię z Orange i ma jak to sprawdzić?
To kwestia szczęścia (im starszy data produkcji tym mniejsza szansa na simlock np. sony experia e pierwsze modeleod orange były bez a w późniejszych już był).

 

Jeżeli umowa się skończy za darmo powinny ściągnąć ci simlocka, a jeśli nie może pokłócić się z nimi że np. przez simlock nie możesz wykorzystać w pełni możliwości telefonu (choć tu jest mała szansa że przejdzie) itp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja przy kupowaniu Lumii 735 też miałem napisane w umowie że telefon posiada simlock, w praktyce go nie było. Z tego co wiem to Orange nie nakłada simlocków na telefony z WP.

 

Orange też za darmo nie ściąga simlocka, kosztuje to 77 zł. Jedynym wyjątkiem jest, gdy przenosimy numer, wtedy można to zrobić do 10-14 dni, jak dobrze pamiętam, od zawarcia umowy.

Edytowane przez Rica1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

To kwestia szczęścia (im starszy data produkcji tym mniejsza szansa na simlock np. sony experia e pierwsze modeleod orange były bez a w późniejszych już był).


Telefon kupiony w Orange w sierpniu br. więc idąc tą teorią powinien posiadać.

 

Ja przy kupowaniu Lumii 735 też miałem napisane w umowie że telefon posiada simlock, w praktyce go nie było. Z tego co wiem to Orange nie nakłada simlocków na telefony z WP.


Oby tak było i w tym przypadku.

 

Orange też za darmo nie ściąga simlocka, kosztuje to 77 zł. Jedynym wyjątkiem jest, gdy przenosimy numer, wtedy można to zrobić do 10-14 dni, jak dobrze pamiętam, od zawarcia umowy.


Ta kwota jeszcze jest do zaakceptowania, może być użyta do niewielkiej obniżki ceny. Przeniesienie numeru nie wchodzi w grę po pierwsze primo z powodu tego, że jestem zadowolony z obecnej oferty po drugie secundo telefon ma już kilka miesięcy.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...