Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Simlock Orange w Lumii

lumia 925 orange simlock

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vertiavo

Vertiavo
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 23:18

Mam na oku Lumię 925 z przedłużenia umowy w Orange, jednak sprzedawca napisał że posiada blokadę simlock. Gdzieś wyczytałem, że Orange branduje soft tak, aby można było używać karty tylko z tej sieci. W Windows Phone da się zmienić soft bez utraty gwarancji. W takim razie czy taki zabieg pozwoli na korzystanie z kart innych sieci (chodzi mi konkretnie o Plusa) nie tracąc gwarancji producenta?

Aby sprawdzić, czy telefon posiada blokadę musiałbym kupić kartę microSIM, ponieważ obecnie posiadam zwykłą 'simkę'. Poza tym nie wiem czy sprzedający zgodzi się na otwarcie i włączenie telefonu.

Chciałbym się upewnić czy mogę kupować ten telefon i zmienić soft, czy szukać ofert bez simlock. 

• 0

#2 BARTOL48

BARTOL48
  • Maniak

• 2505 postów
  • Miejscowość:TM

Napisano 21 grudzień 2014 - 23:58

Orange branduje soft tak, aby można było używać karty tylko z tej sieci. W Windows Phone da się zmienić soft bez utraty gwarancji. W takim razie czy taki zabieg pozwoli na korzystanie z kart innych sieci
  Da się zmienić soft bez utraty gwarancji jednak zmiana softu nie zdejmie blokady simlock. Szukaj bez blokady lub dolicz zdjęcie blokady u operatora - Orange 77zł.
  • 1

#3 Vertiavo

Vertiavo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:08

Wszystkie telefony bez wyjątku posiadają tę blokadę? Na jakimś forum niektórzy użytkownicy pisali, że nie mają tej blokady. Może to kwestia modelu, metody zakupu, itp.?

Ma ktoś Lumię z Orange i ma jak to sprawdzić?

• 0

#4 alladen

alladen
  • Gaduła

• 292 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:19

Ma ktoś Lumię z Orange i ma jak to sprawdzić?
To kwestia szczęścia (im starszy data produkcji tym mniejsza szansa na simlock np. sony experia e pierwsze modeleod orange były bez a w późniejszych już był).

Jeżeli umowa się skończy za darmo powinny ściągnąć ci simlocka, a jeśli nie może pokłócić się z nimi że np. przez simlock nie możesz wykorzystać w pełni możliwości telefonu (choć tu jest mała szansa że przejdzie) itp.

• 1

Nawal 200 Aplikacji na Androida i narzekaj,że nic ci nie chce działać oraz kup lumie i pisz że wszystko działa idealnie na 30 aplikacjach ;)

#5 Rica1

Rica1
  • Uczę się

• 2056 postów
  • Miejscowość:Pruszków
  • 3DMark 06:17924

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:30

Ja przy kupowaniu Lumii 735 też miałem napisane w umowie że telefon posiada simlock, w praktyce go nie było. Z tego co wiem to Orange nie nakłada simlocków na telefony z WP.

Orange też za darmo nie ściąga simlocka, kosztuje to 77 zł. Jedynym wyjątkiem jest, gdy przenosimy numer, wtedy można to zrobić do 10-14 dni, jak dobrze pamiętam, od zawarcia umowy.

Użytkownik Rica1 edytował ten post 22 grudzień 2014 - 00:30

• 1

CPU: Intel i5 6400 @ 4.3 GHz Cooler: SPC HE1225 Fortis  GPU: Asus Expedition GTX 1050Ti 4GB  RAM: Kingston HyperX Fury Black 2400 MHz DDR4  MOBO: MSI Z170A-G43 Plus  SSD: Crucial m500 120 Gb  HDD: Maxtor stm3250 250 GB PSU: OCZ StealthXstream 2 500W  Case: Zalman Z3 Plus White  Mouse: Roccat Kone Pure Optical Mousepad: Roccat Taito  Keyboard: SPC Gear GK530 Tournament Kailh Brown Headset: AKG GHS1  Monitor: LG M2262DP  Phone: Xiaomi Mi 6 6/64 Global Edition

#6 Vertiavo

Vertiavo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:48

To kwestia szczęścia (im starszy data produkcji tym mniejsza szansa na simlock np. sony experia e pierwsze modeleod orange były bez a w późniejszych już był).

Telefon kupiony w Orange w sierpniu br. więc idąc tą teorią powinien posiadać.

Ja przy kupowaniu Lumii 735 też miałem napisane w umowie że telefon posiada simlock, w praktyce go nie było. Z tego co wiem to Orange nie nakłada simlocków na telefony z WP.

Oby tak było i w tym przypadku.

Orange też za darmo nie ściąga simlocka, kosztuje to 77 zł. Jedynym wyjątkiem jest, gdy przenosimy numer, wtedy można to zrobić do 10-14 dni, jak dobrze pamiętam, od zawarcia umowy.

Ta kwota jeszcze jest do zaakceptowania, może być użyta do niewielkiej obniżki ceny. Przeniesienie numeru nie wchodzi w grę po pierwsze primo z powodu tego, że jestem zadowolony z obecnej oferty po drugie secundo telefon ma już kilka miesięcy.
  • 0

#7 chudy131080

chudy131080
  • obłąkany

• 6797 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 08:19

Swoją 920 zamawiałem przez internet i simlocka nie było,z tego co czytałem to gdy zamawia się przez neta to mniejsze prawdopodobieństwo jest że się trafi na simlock.
  • 1

#8 BARTOL48

BARTOL48
  • Maniak

• 2505 postów
  • Miejscowość:TM

Napisano 22 grudzień 2014 - 09:20

Może faktycznie tak jest. Też słyszałem teorię, że telefon na firmę nie ma simlocka. Niestety zdjęcie jest płatne ale może to być argument do obniżenia ceny ale musisz wziąć to pod uwagę.

• 0

#9 strasznypotfur

strasznypotfur
  • Bywalec

• 117 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 22 grudzień 2014 - 18:18

Ja również brałem używkę 920 z Orange, ale simlocka nie było.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lumia, 925, orange, simlock

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych