Skocz do zawartości

Sony Xperia Z1 vs HTC One vs Samsung S4


Recommended Posts

Który z tych telefonów według Was jest najlepszy ?

Zależy czego oczekujesz ale ogólnie z tych trzech które wymieniłeś to zdecydowanie HTC One (m7) Samsung jest na drugim miejscu ostatnia Zetka za  klockowatą budowę oraz dużo słabszy wyświetlacz.

W sumie to za 1500 możesz mieć LG g3 który pod wieloma względami jest lepszy od wspomnianej trójki ale tak jak napisałem to zależy czego oczekujesz bo każde urządzenie ma lepsze i słabsze strony 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

HTC - ma najsłabszy procesor ( S600 ) i o ile nakładka chodzi płynnie to za jakiś czas gry czy aplikacje mogą zwolnić. Oraz strasznie duży jak na przekątną ekranu.  

 

S4 - zależy jaka wersja, są zarówno z S600 jak i S800, jednak na obu mamy samsungowy lagwizz, a zmiana launchera pomaga tylko trochę ( nadal dużo śmieci od samsunga, a pisanie, że z NOVA działa świetnie można dodać do każdego telefonu z tematu ) 

 

Z1 - Kiepski wyświetlacz + klockowaty + obudowa podatna na pęknięcia.

 

G2 - Na plus cena ( 1200 zł ) S800 b.dobry ekran, przeszkadza śliski plastik na pleckach ( w etui nie ma to znaczenia ) oraz brak slotu kart ( czyli około 10 GB na dane i aplikacje, wersja 32 GB nie jest dostępna w oficjalnej sprzedaży ) Android 5.0 już w testach z nakładką od G3

 

G3 - Wydajność słabsza od G2, ale posiada slot kart. Możliwość kupna wersji 32GB/3GB RAM. A tym co strasznie laguje G3 polecam wgranie czystego softu ( najczęściej dzieje się to na brandowanych telefonach ). Dodatkowo nowszy od G2 więc prawdopodobnie dostanie nowsze wydania/e systemu.

Link to post
Share on other sites

 

 

strasznie duży jak na przekątną ekranu.  

HTC m7 ze względu na kształt wąski kształt obudowy oraz wyprofilowanie tyłu to jedno z najporęczniejszych urządzeń

 

 

 

G3 - Wydajność słabsza od G2,
 

G3 wypada lepiej w benchmarkach już pierwsze aktualizację to zmieniły

Link to post
Share on other sites

Polecam G2, jedyną wadą jaką zauważyłem to mała ilość pamięci (10,6gb bez możliwości rozszerzenia) oraz rozczarowujące zdjęcia nocne. Myślę że to najlepszy wybór z tej trójki. Ma najlepszy ekran, jest najwydajniejszy, robi najlepsze zdjęcia i filmy (60fps i optyczna stabilizacja dają rewelacyjne rezultaty), dodatkowo najdłużej działa na baterii i ma świetną ergonomiczną budowę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

G3 wypada lepiej w benchmarkach już pierwsze aktualizację to zmieniły
 

 

A kogo interesują benchmarki ? Co kilka dni mam styczność z G3 ( bez brandu ) i dopiero na Lollipop można powiedzieć, że działa podobnie do G2, natomiast na KK dużo bardziej lagowała/grzała się. Niebawem wychodzi Lollipop na G2 i znów będzie sytuacja jak z KK. Snapdragon 801 ( podkręcona S800 ) ma problemy z ekranem G3 ( QHD ) i nic tego nie zmieni, dodatkowo bateria w G3 znika w oczach. 

 

 

Jeśli chodzi o filmy to G2 ma wielkie problemy z utrzymaniem klatek w słabszym oświetleniu oraz cały czas autofokus szuka ostrości. Skopane jest oprogramowanie. 

Link to post
Share on other sites
A kogo interesują benchmarki ?

 

To nie myl pojęć bo wydajność to właśnie benchmarki

 

 

G3 - Wydajność słabsza od G2

 

a optymalizacja swoją drogą.

 

 

Co kilka dni mam styczność z G3

A ja codziennie tak samo jak s4 który używam jako firmowy oraz One który ma moja połówka 

 

 

natomiast na KK dużo bardziej lagowała/grzała się

Nie zauważyłem myślę że to kwestia modelu.

 

 

Snapdragon 801 ( podkręcona S800 ) ma problemy z ekranem G3 ( QHD )

To nie ekran tu leży tylko optymalizacja nowej nakładki która przy aktualizacji do 5.0 została lekko usprawniona. (należy również powiedzieć że wspomnianą nakładkę miał otrzymać G2 czy to się stało?)  

 

 

dodatkowo bateria w G3 znika w oczach. 

Bzdura bateria jest całkiem dobra zdecydowanie lepsza od tej w HTC One i na równi z S4 dodatkowo ładuje się w rekordowo krótkim czasie co uważam za duży plus. 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

 

 

To nie myl pojęć bo wydajność to właśnie benchmarki

 

Tylko benchmarki nie są miarodajne i nie ma co o tym dyskutować, Wiele razy miałem styczność z telefonem/tabletem o lepszych wynikach jednak gorzej działającym w codziennym użytkowaniu/aplikacjach. Dla mnie wydajność telefonu to odczucia z jego działania i to jak radzi sobie z aplikacjami. A tego benchmarki nie pokażą. 

 

 

 

Nie zauważyłem myślę że to kwestia modelu.

 

Możliwe, że zależy od modelu, ja mam styczność z wersją 16 GB,

 

 

 

To nie ekran tu leży tylko optymalizacja nowej nakładki która przy aktualizacji do 5.0 została lekko usprawniona. (należy również powiedzieć że wspomnianą nakładkę miał otrzymać G2 czy to się stało?)  

 

G2 dopiero w 2015 roku ma otrzymać androida 5.0 i nakładkę G3. Wtedy będzie można porównać działanie G2 do G3 tak jak w przypadku KK. A składową telefonu jest również jego oprogramowanie, więc jeśli producent nie potrafi tego dobrze wykonać tylko trzeba czekać na aktualizacje albo się ich nie doczekać to po co kupować taki telefon.

 

 

 

Bzdura bateria jest całkiem dobra zdecydowanie lepsza od tej w HTC One i na równi z S4 dodatkowo ładuje się w rekordowo krótkim czasie co uważam za duży plus. 

 

Może i jest dobra ale przy tej w G2 czy Noki 1520 wypada średnio. I nie tyle bateria co czas pracy urządzenia. 

Link to post
Share on other sites

Rica coś link szwankuje, ale pewnie chodzi Ci o Xcam LG

Może mój link będzie mi działał :)

http://forum.android.com.pl/f941/mod-root-nagrywanie-4k-i-120fps-720p-magic-focus-zwolnione-tempo-odtwarzania-update-v3-2-0-a-405033/index12.htm

 

Jeśli to o to chodzi to działa bez Root-a. Tylko trzeba wybrać opcję z doinstalowaniem aplikacji aparatu. 

Link to post
Share on other sites

Tak o to mi chodziło, z tym wyjątkiem, że z mojego linku, który nie wiem dlaczego przekierowuje na stronę główną, że u mnie jest jeszcze szansa zrobienia backupu oryginalnej apki, do czego potrzebny jest root. Ale sama apka jest taka sama ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...