Skocz do zawartości

EVGA GeForce GTX 780 SC ACX w SLI


Recommended Posts

Witam, chciałbym połączyć tą kartę w SLI, posiadam procesor i7 4770K @ 4.2Ghz monitor 1080p 60hz. Czy ma ktoś z Was doświadczenie z GTX 780 i 4770K w SLI? Jaki będzie realny skok wydajności w grach?, poziom hałasu, czy występują mikro przycięcia i ogólnie jakie są przeciwwskazania? Zastanawia mnie też czy faktycznie w nowych grach jest przeważnie problem z profilami sterowników dla SLI.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak oczywiście,w specyfikacji każda ale w rzeczywistości to jeden wielki problem,bo jak ktoś mądry napisał "Lepiej mieć jedną porzedną karte,niż SLI czy crossfire.Chcesz miec wydajność kup jedna,chcesz miec wiecej czasu na pisanie "pomocy co jest nie tak,dlaczego nie działa itd. zrób SLI lub Cross i miłych nocy

Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj ludzi pokroju 'quadroxxl', żal czasu na czytanie nawet.

Owszem, skok wydajnościowy jest spory (gdzieś 30-50% wydajniej) lecz wszystko zależy od gry, jedna ma pełne wsparcie i masz kopa +50% fps a inna +10%. Zdarzą się również przypadki gdzie gra kompletnie nie wspiera SLI i druga karta sobie śpi. Oczywiście są to sporadyczne przypadki. 

Tak jak rozmawiałem ostatnio chyba z 5 ludźmi mającymi SLI z 970tek to żadnych mikroprzycięć nie mieli, ani innych przykrości. Na pewno musisz mieć dobrze wentylowaną bude inaczej będzie piecyk mały, szczególnie na starszej generacji (Maxwell ogólnie jest chłodny). Wyższa karta będzie miała 5-10C więcej.

Ogólnie przeciwwskazania są takie żeby nie pakować SLI z mocnych kart do 1080p 60hz, ale osobiście jak ktoś chce mieć SLI (z różnych względów) to niech kupuje, powinien być zadowolony. 

Edytowane przez Ten_Wredny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, faktycznie wzrost jest łady, na pewno większy niż przesiadka na gtx 980..., obudowa jest akurat fajnie wentylowana i chłodna, z tym problemu nie mam. O mikro przyciesiach również słyszałem, ze w nowszych generacjach kart już praktycznie nie występują, a samo SLI działa coraz sprawniej, pytanie tylko czy na 1080P i 60Hz ta moc będzie w ogolę wykorzystywana... i czy jest sens w się w to bawić... Grał ktoś z Was osobiście na monitorze 144hz? gra warta świeczki? Od razu powiem, ze pomiędzy konsolowym 30fps a pecetowym 60 widzę ogromna przepaść na korzysz 60hz, idealna płynność, przyjemność z grania o niebo lepsza zwłaszcza w FPS, czy na 144hz będzie jeszcze lepiej? odczuje efekt większej płynności czy to już tak minimalne różnice, ze nie ma sensu?

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dobrze się zastanów nad SLI. Nvidia strasznie upadła w przeciągu pół roku jeśli chodzi o wydawanie profili i poprawnych sterowników pod kątem SLI dla danych gier. Jest o tym nawet duży wątek na słynnym forum guru.

 

E//

@wiskomp o ciszy możesz zapomnieć z tymi kartami w bardziej wymagającej grze.

@Nowaj to, że wspiera nie znaczy, że działa dobrze... w tym roku było mnóstwo gier, które w SLI działały gorzej niż na pojedynczej karcie. quadro ma trochę racji a sam nie wyssałem sobie tego z palca bo SLI mam od kilku ładnych lat.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Sli bedzie działalo tylko i wyłącznie w grach które to wspieraja,a tych gier jest jak na lekarstwo po drugie ,wiecej problemu z tym niż pożytku 

 

 

Faktycznie gier jak na lekarstwo :facepalm:

 

http://www.nvidia.pl/object/sli-technology-games-pl.html

 

http://www.geforce.com/games-applications/technology/sli

 

 

Nie ma to jak wypowiedź osoby,która nigdy nie miała do czynienia z SLI

 

 

Wracając do pytania autora tematu jeśli masz taką potrzebę to jak najbardziej warto ;)

 

http://pclab.pl/art59415.html

Edytowane przez wenflon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...