Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! W styczniu przymierzam się do zakupu nowego pc + monitor, całość do 6k. Wszystko mam już wybrane, ale czy dobrze będzie ze sobą współgrać? Czy może jeszcze jakieś części powymieniać na inne? 
Oto zestaw:
Płyta główna - MSI Z97 GAMING 7 (Posiada SLI)
Procesor - Intel i5-4690K 3.50GHz 6MB BOX
Chłodzenie na procesor - SilentiumPC Fortis 2 XE1226 (Potrzebna dodatkowa pasta na procesor?)
Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX970 4096MB 256bit Gaming G1
Ram - G.SKILL 8192MB 2400MHz TridentX CL10
Zasilacz - Corsair 750W CP-9020055-EU BOX (Nada się w przyszłości z SLI 2x GTX 970?)
SSD - Plextor 128GB 2,5 SATA SSD M6S Series
Dysk twardy - Seagate 2TB 7200obr. 64MB
Napęd - Lite-On iHAS122-03 SATA (Będzie bardzo mało używany)
Obudowa - Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 (Zmieści się w niej GTX 970? Czytałem, że koszyki na dyski trzeba będzie wyjąć)

Koszt wszystkiego to ok. 5829zł, mogę dobić do 6k, luzem zostaje 171zł, na co mogę to przeznaczyć? Czytniki kart pamięci i inne pierdółki tego typu odpadają. Chciałbym wycisnąć z tej kwoty wszystko, wymienić dysk ssd na większy? A może hdd na 3tb? Jestem otwarty na wszystkie pomysły, wszystkie części muszą pochodzić z x-kom  ;)
Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez SirGrzybson
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera :

  • Maksymalna kwota :

Których części potrzebuję :

Czy będę podkręcać sprzęt? :

Rozdzielczość mojego monitora i model:

Specjalne wymagania :

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

Własna propozycja zestawu :

Inne :

uzupełnij i pomożem

 

Link to post
Share on other sites

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 6000zł
  • Których części potrzebuję : Wszystko + Monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Prawdopodobnie tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080 Iiyama ProLite X2483HSU 
  • Specjalne wymagania : Kupno tylko i wyłącznie przez X-Kom
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nic
  • Własna propozycja zestawu :
Płyta główna - MSI Z97 GAMING 7 (Posiada SLI)
Procesor - Intel i5-4690K 3.50GHz 6MB BOX
Chłodzenie na procesor - SilentiumPC Fortis 2 XE1226 (Potrzebna dodatkowa pasta na procesor?)
Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX970 4096MB 256bit Gaming G1
Ram - G.SKILL 8192MB 2400MHz TridentX CL10
Zasilacz - Corsair 750W CP-9020055-EU BOX (Nada się w przyszłości z SLI 2x GTX 970?)
SSD - Plextor 128GB 2,5 SATA SSD M6S Series
Dysk twardy - Seagate 2TB 7200obr. 64MB
Napęd - Lite-On iHAS122-03 SATA (Będzie bardzo mało używany)
Obudowa - Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 (Zmieści się w niej GTX 970? Czytałem, że koszyki na dyski trzeba będzie wyjąć)
Monitor - Iiyama ProLite X2483HSU 
  • Inne : Koszt wszystkiego to ok. 5829zł, mogę dobić do 6k, luzem zostaje 171zł, na co mogę to przeznaczyć? Czytniki kart pamięci i inne pierdółki tego typu odpadają. Chciałbym wycisnąć z tej kwoty wszystko, wymienić dysk ssd na większy? A może hdd na 3tb? Jestem otwarty na wszystkie pomysły, wszystkie części muszą pochodzić z x-kom   ;) Z góry dzięki za pomoc :)
Edytowane przez SirGrzybson
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/F7nWhz/

 

-Najmocniejszy odblokowany i5

-Płyta msi wspierająca sli

-Gtx 970 

-2 TB dysku od wd

-256gb polecanego dysku ssd od cruciala

-650W zasilacz gold + od corsaira (uciągnie sli)

-wyciszona obudowa od fractala

-pamięc g.skill 2x4gb z niskim opróżnieniem i wysokim taktowaniem

-wydajne chłodzenie macho bw

-monitor dell P2414H najlepszy w swojej cenie i jakości

 

Warto dokupić jeszcze pastę np. mx2

 

Gtx 970 od Gigusa wejdzie do fractala bez zdejmowania koszyków. Mam tak u siebie :)

 

Cena : 5961zł

 

 

Teraz widzę że dopisałeś specyfikację. Najwyżej podmień monitor. Jak tam wolisz :)

Edytowane przez davyx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zestawie wyżej zmieniłbym jednak kartę na jakiś model z chłodzeniem półpasywnym:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

 

Jeśli już stawiamy na ciszę to będzie to lepszy wybór.

 

@SirGrzybson

Wspominasz w 2 miejscach o SLI, ale dobierasz wyciszoną obudowę (co wiąże się też z trochę gorszą wentylacją) i monitor 60Hz. Masz jakieś plany odnośnie rozbudowy o drugą kartę?

Link to post
Share on other sites

Halo halo, mam nadzieje że nie kupiłeś WD Reda ....

 

Jeszcze nie kupowałem niczego, zbieram opinie, porównuję, szukam najlepszego rozwiązania, sprzęt będę brał między 5 a 12 stycznia, jednak teraz wolę się lepiej zorientować

 

W zestawie wyżej zmieniłbym jednak kartę na jakiś model z chłodzeniem półpasywnym:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

 

Jeśli już stawiamy na ciszę to będzie to lepszy wybór.

 

@SirGrzybson

Wspominasz w 2 miejscach o SLI, ale dobierasz wyciszoną obudowę (co wiąże się też z trochę gorszą wentylacją) i monitor 60Hz. Masz jakieś plany odnośnie rozbudowy o drugą kartę?

 

Supercichy to on nie musi być, z wszystkich recenzji, benchmarków itp. to ta wersja 970 jest najszybsza, nie chcę zamieniać mocy na ciszę. A co do sli, to na 100% w przyszłości dokupię, ale nie wcześniej niż za rok, gra na kilku monitorach mnie nie interesuje, 3d też nie. Zawsze można dokupić wiatraki i wentylacja będzie ok ;)

Wracając jeszcze do obudowy, to strasznie mi się ona podoba, surowy ciężki kloc bez niepotrzebnych odpustowych fajerwerków

Podsumowanie pc po wymianach:

Płyta Główna - MSI Z97 GAMING 7

Procesor - Intel i5-4690K

Zasilacz - Corsair 750W CP-9020055

Grafika - Gigabyte GeForce GTX970 Gaming G1

HDD - Seagate 2TB 7200obr. 64MB

SSD - Crucial 256GB 2,5 SATA SSD MX100

Ram - G.SKILL 8192MB 2400MHz TridentX CL10

Chłodzenie do procesora - Thermalright HR-02 - Macho - Black White

Obudowa - Fractal Design Define R4 Black Pearl

Napęd - Lite-On iHAS122-03 SATA

Monitor - Iiyama ProLite X2483HSU

Edytowane przez SirGrzybson
Link to post
Share on other sites

Spokojnie wystarczyłaby tu tańsza płyta Gaming 5 od MSI / Gigabyte, nawet Gaming 3 od Gigabyte czy Z97-G55 SLI od MSI. Możesz też przemyśleć pamięci low-profle np: http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-blue-2x4gb-2400mhz-ddr3-cl11-tlbed38g2400hc11cdc01-662738/Poza tym zestaw jest OK. Monitor ma odświeżanie 60Hz. Mam nadzieję, że uwzględniłeś to w planach odnośnie muli-GPU?

Link to post
Share on other sites

A może taki zestaw + twój monitor
wydajnościowo podobny a taniej
ew możesz zamienić procesor na wersję k (+około 100 zł)
http://www.morele.net/inventory/info/LiqZzb/
chyba ze potrzeba ci 2tb dysku i ssd 250gb to ssd to około 120 zł więcej a HDD to 50zl więcej

 

//pytasz czy doradzasz ? Brak argumentacji, niekompetencja ... tyle w temacie 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...