Skocz do zawartości

Komputer do grafikii 3D / renderingu (V-ray, mental) - 3000 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do kupna zestawu bądź też ostrej modernizacji. Warianty są dwa: Kupić wszystko nowe jako kompletny zestaw, albo, zostawić "budę", dyski twarde i napędy co zmniejszy koszty. Budżet zbyt okazały nie jest ale wszystko będzie lepsze od mojego C2D E6550 z 2007 roku, prawda?

 

  • Zastosowanie komputera: 3ds max, Maya, Mudbox, V-ray, MentalRay, After Effects, PS
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000 zł
  • Których części potrzebujesz?: Tak jak pisałem, są dwa warianty, gotowy zestaw od zera albo zestaw bez budy, dysków, napędu. Użyję po prostu starych.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? No ba!
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: HP w2207, starczy mi. Nie zmieniam.
  • Specjalne wymagania: Cisza, MOC!
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Buda ATX, Dysk SATA II - seagate chyba, napęd Samsung WriteMaster też SATA II.

Uwagi:

 

Koniecznie i7 - AMD chyba odpada bo do pięt w renderingu nie dorasta? Grać raczej nie będę, chociaż BF4 bym nie pogardził, nie musi być to jednak full detal, nawet na medium w 60 fps będę happy. :)

 

Ramu jakieś 16 GB. Aha, mam Windows 7 Home Premium w wersji OEM -> da się to jakoś legalnie przemycić na nową konfigurację i aktywować jakby nigdy nic?

Link to post
Share on other sites

Masz spore wymagania i niestety budżet niewystarczający, żeby je spełnić. Za 3000 zł prawdę mówiąc nie złożysz porządnego zestawu do grafiki 2D/3D, a co dopiero zestawu do grafiki i gier. Żeby było w miarę cicho i wydajnie w pracy musiałbyś poświęcić ok. 3160zł i zapomnieć o graniu:

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

SilentiumPC Grandis XE1236

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 3159zł

 

"Obudowa ATX" sugeruje jakiś wynalazek typu no-name o pewnie kiepskiej wentylacji, więc sugeruję zaopatrzyć się w coś w miarę przyzwoitego. W zestawie wyżej nie ma też żadnego HDD, a warto byłoby się takowy zatroszczyć.

 

Jeśli skupiasz się na renderingu, a pracy w Ps i AAE jest mało to można by się zastanowić nad tymczasowo jednym modułem 8GB: Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix [bLS8G3D1609DS1S00CEU] - zaoszczędzisz 280zł i możesz część tej kwoty przeznaczyć np na nowy HDD: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda [sT1000DM003]

 

Żeby rozsądnie pograć musiałbyś dokupić kartę typu GTX660 / GTX760.

 

"Buda ATX" sugeruje, że to jakiś no-name'owy wynalazek z kiepską wentylacją, więc lepiej zaopatrzyć się w coś przyzwoitego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...