Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

postanowiłem napisać ów post po wnikliwym przestudiowaniu różnej maści forów internetowych, testów oraz recenzji, co niestety poskutkowało dalszym zakłopotaniem. Otóż, postanowiłem sprawić sobie prezent świąteczny w postaci monitora komputerowego i tu rodzi się kilka pytań, na które odpowiedzi może i znalazłem, jednak różnice w modelach monitorów są tak niewielkie, że będąc, jak to się mówi, nie w temacie kompletnie zgłupiałem. 

Mianowicie, poszukuję monitor o przekątnej 24-27 cali(bardziej optuję za większym rozmiarem), który używany będzie w 75% do pracy z pogramami typu DAW oraz w wolnym czasie do oglądania filmów, czasem gier komputerowych(każdego typu, rekreacyjnie). Zdecydowałem się na matrycę AMVA oraz wybór pomiędzy podanymi modelami:

 

- Benq GW2760HS

- Benq BL2700HT

- Iiyama X2783HSU

 

- Asus VN279Q

- Samsung S27C750P(oba bez dvi ale o tym niżej)

 

Podaję kilka informacji oraz warunków jakie musi spełnić monitor:

-odległość od monitora podczas pracy ok. 75-85cm

-odległośc przy filmach i grach(komputer oraz konsola) 150-200cm

-praca przy edycji muzyki 8-12 godzin

-standard vesa do mocowania na ścianie

-gniazdo dvi oraz hdmi i wyjście audio

 

Tu rodzą się pytania do was, moi drodzy:

- Czy istnieje znacząca różnica między panelem VA i AMVA?

- Czy konieczne jest gniazdo DVI do PC(taki mój kaprys), czy może też wystarczy, że monitor posiada 2xHDMI, chodzi o możliwośc podłączenia konsoli i komputera jednocześnie.

- Ma ktoś jakieś doświadczenia z w/w modelami?

- Może któryś z użytkowników poleci mi coś innego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy istnieje znacząca różnica między panelem VA i AMVA?

 

AMVA to wariant MVA produkowany przez AUO 

 

 

 

Czy konieczne jest gniazdo DVI do PC(taki mój kaprys), czy może też wystarczy, że monitor posiada 2xHDMI, chodzi o możliwośc podłączenia konsoli i komputera jednocześnie.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/145759-jakim-kablem-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-monitor/

http://forum.benchmark.pl/topic/136760-faq-dla-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-konsol/

 

 

 

Może któryś z użytkowników poleci mi coś innego?

 

EV2450/55 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Ten EIZO wygląda bardzo ładnie, jednak jest poza moimi mozliwościami finansowymi i, wydaje mi się, że jeśli miałbym dołożyć trochę gotówki, zainwestowałbym w coś o rozmiarze 27 cali.

 

Druga sprawa, tak gwoli ścisłości po przeczytaniu artykułu o kablach. Rozumiem, że podłączenie monitora nawet poprzez przejściówkę DVI - HDMI będzie powodować problemy?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem, że podłączenie monitora nawet poprzez przejściówkę DVI - HDMI będzie powodować problemy?

 

zależy po której stronie jest HDMI, jak po stronie monitora to nie będzie problemu, bo wyjściem dla sygnału będzie DVI

druga sprawa, że nie musi generować problemów, ale się zdarzają dość powszechnie 

 

 

 

wydaje mi się, że jeśli miałbym dołożyć trochę gotówki, zainwestowałbym w coś o rozmiarze 27 cali.

 

tylko, że to wydatek rzędu 2,5k wzwyż ;) ostatecznie są budżetowe rozwiązania za ok 1,5k, ale osobiście wolałbym porządne 24" niż tanie 27" 

Link to post
Share on other sites

Niestety mój budżet nie przekracza 1200 zł. Zdecydowałem się na 27 cali ponieważ często podczas pracy z DAW zdarza mi się uzywac różnego rodzaju sterowników midi, przez co jestem dość oddalony od monitora i chciałbym żeby wszystko było ładne i duże :)

Pytanie odnośnie HDMI zadalem, bo może jest jakiś godny uwagi budżetowy model wyposażony tylko w owe porty, jednak monitor będzie na wysiegniku vesa i często będzie zmieniana jego pozycja(z tej do pracy na te rekreacyjną - skierowaną na kanapę), dlatego uznałem że port DVI będzie pewniej zamocowany. Mogę oczywiście się mylić bo może to nie miec żadnego znaczenia. Jednym słowem, nie mam nic przeciwko taniej 27-ce byle by była znosna do filmów i rekreacyjnej gry oraz nie meczyla oczu.

Edytowane przez Funkyhead
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...