Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Słuchawki zamknięte do rapu, 700 zł z audiotrak hd2.

słuchawkirap pop audiotrak 700 zł hp150 m50x shure 840 cop dt770

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7442 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 22 grudzień 2014 - 08:32

Dlatego nie chciałem brać wersji 250 ohm, niby audiotrak wciska kit, że napędzi słuchawki do 600 ohm ale wiadomo jak jest. Na tym najmocniejszym wzmocnieniu to nie gra za dobrze, nawet bym powiedział, że powyżej 60% to już jakieś charczenie basu, ale dopiero rano to zmienię na ten co jest domyślnie ustawiony. 

Zmieniłem wzmacniacz na domyślne wzmocnienie i jest dużo lepiej, przy 80 ohm na tym wzmocnieniu to była tragedia, oj chciałbym posłuchać tych słuchawek na konkretnym źródle. Z obecnego brzmienia na audiotraku jestem zadowolony,muza leci praktycznie cały dzień więc liczę, że się szybko wygrzeją. 

To wcale nie jest dziwne. Jumper ustawia wzmocnienie napięciowe i jeśli podciągniesz napięcie przy obciążeniu małą impedancją to wzmacniacz nie będzie wyrabiał prądowo. Ta zworka jest jasno opisana jak ma być ustawiona dla jakiej impedancji słuchawek i jej ustawienie nie jest dowolne.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#22 outro

outro
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 24 grudzień 2014 - 11:23

Masz rację, sam audiotrak poleca wzmocnienie dopiero powyżej słuchawek 150 ohm ale musiałem wypróbować co i jak ;) muses kupiony, będzie jutro albo w środę to napisze czy jest lepiej, inaczej.

Muses doszedł i już włożony, basu mniej, powiedziałbym, że sporo mniej, opa2604 to ładnie pompuje bas który nie koniecznie idzie w parze z jakością. Teraz na słuchawkach chyba będę mógł siedzieć cały dzień bo gra to łagodniej. Jestem zawiedziony, że audiotrak fabrycznie daje takie słabe wzmacniacze.

• 0

Audio |Audiotrak Prodigy HD2 (2x LME49860 i Muses8820)| |Beyerdynamic DT 770 Pro 80| |Edifier r2600|

#23 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7442 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 24 grudzień 2014 - 22:13

2604 to słaby opamp? LOL
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#24 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7542 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 25 grudzień 2014 - 01:43

OPA2604 to bardzo fajny układ ale tez potrzebuje odpowiednio sprzętu i z nie każdym dobrze współpracuje. Główną zaletą jest fenomenalne rysowanie przestrzenności jak za tę cenę, wyciąga scenę dźwiękową na różne strony. Trochę muli środek, ma też za bardzo wystrzelony w górę zakres 14-15khz ale ogólnie bardzo muzykalna ,ciepła kostka.Jedna z moich ulubionych, świetnie gra w duecie z AD8022 oraz LME49990, no i oczywiście z odpowiednimi słuchawki, niezbyt ciepłymi.Montowany jest w niektórych drogich przetwornikach C/A.

Jestem zawiedziony, że audiotrak fabrycznie daje takie słabe wzmacniacze.

w Essence 1 STX/ST są dwa JRC2114, to dopiero słabiaki %-)

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#25 outro

outro
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 16:55

Dużo kostek nie miałem ale naczytałem się od groma i opa2604 to niepożądana kostka do audiotraka. Wiele osób wymieniało na coś innego i nie widziałem zbytnio zachwytów nad BB z tym sprzętem, pewnie z innym układem to inne granie. U mnie gorące słuchawki, głośniki, za dużo tego było.

• 0

Audio |Audiotrak Prodigy HD2 (2x LME49860 i Muses8820)| |Beyerdynamic DT 770 Pro 80| |Edifier r2600|

#26 kosq83

kosq83
  • beyerdynamic)))) fan

• 629 postów
  • Miejscowość:Glasgow

Napisano 02 styczeń 2015 - 03:26

Jest jeszcze w tym całym wymienianiu opków jeden taki mały pierwiastek niewiadomej, że jak się wszystko złoży do kupy, to czasem się uzyskuje jakiś ekstra efekt, którego jeden będzie poszukiwał a drugi będzie wręcz unikał.  Bardzo droga ta zabawa nie jest, więc można się w to bawić.  

A rzeczywiście  opki stockowe w STX to jakby nieloty jakieś  :) 

• 0

Cyfrowo: Yulong D200- Ultraviolet7- Czyste OFC XLR- Yulong A28,

Analogowo: ProJect Debut Carbon, ProJect Stage, 

Lampa: Darkvoice 336SE

Słuchawki: beyerdynamic T1v2, Pandora Hope VI, PRO 900, HFI-780, DT770 PRO 250Ohm, DT150, ATH-A700X, ATH AD700X, AKG K550, Superlux 668B, PL-30

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: słuchawkirap, pop, audiotrak, 700 zł, hp150, m50x, shure 840, cop, dt770

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych