Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam


Święta już blisko, trzeba sobie zrobić prezent i czas na nowe słuchawki. Słucham głownie rapu, popu, słuchawki będą podłączone pod audiotrak hd2. Obecnie posiadam takstary hd2000 które wpadły spontanicznie za grosze także wiele od nich nie wymagam ale już czas na wymianę. Czytając forum wpadło mi kilka modeli które wymienię poniżej, zaczynam od najtańszych.


-custom one pro


-shure 840


-dt 770 pro 80 ohm


-ath-m50x 


-soundmagic hp150


Zależy mi na basie jednak by nie zalewał wysokich, ma być fun, z uśmiechem, jak najdalej od brzmienia monitorów studyjnych. Mocno brałem pod uwagę m50x jednak ich cena jest dość wysoka, cop'y są 130 zł tańsze a do hp150 musiałbym dopłacić tylko 50 zł o ile warto. Co do dt 770 to nie wiem jak się będą zgrywać z hd2 a shure 840 chyba brzmią najrówniej, i najbliżej im do monitorów których nie chcę, choć z drugiej strony mogą najlepiej współgrać z moim audiotrakiem. 


Jak wy to widzicie? 


 

Link to post
Share on other sites

według mnie  pasują Shure SHR840.Są ciepłe, nie grają aż tak typowo monitorowo i tez nie maja super przestrzeni ale dość zrównoważone pasmo, nie licząc basu.

 

bardziej przestrzenne opcja to Soundmagic HP150 oraz Ultrasone HFi780.Grają V-Ką ale z dość czytelną średnicą. Masz możliwość wymiany oampów będzie dobrze z nimi dobrze.

 

dt 770

grają aż za bardzo schowaną średnicą, przez to mogą się pojawić pewne braki wokali.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem już dt 770, wybrałem metodą eliminacji, dużo czytałem head-fi i pierwsze które odleciały to copy bo podobno 770 lepsze, shure 840 przeczytałem w kilku tematach, że bardzo analityczne i równe więc odpadły i nie brałem już ich pod uwagę. Później sparowałem 770 z popularnymi m50x i widziałem zdania podzielone, po tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=TWBwXIVvKrk i tym https://www.youtube.com/watch?v=4pK7QbLNjno lepiej pasuje mi brzmienie 770 o ile to w ogóle można tak porównywać. Wybrałem wersję 80 ohm które są najbardziej basowe i pasują do tego co słucham, myślę, że będę zadowolony choć mogłem jechać i odsłuchać kilka modeli ale już za późno. 

Edytowane przez outro
Link to post
Share on other sites

80ohm to najgorsza wersja grająca z wszystkich DT , co z tego, że ma najwięcej basu jak cierpi reszta (średnica, przejrzystość, itp.), a po za też tez są szczegółowe , grają bardzo mocna V-ką, wszelkie wokale będą słabo brzmieć.

Link to post
Share on other sites

Szukałem po necie co lepiej brać 250 czy 80 i więcej osób było za wersjami z niskim ohm, jednym lepiej brzmiało 80 ohm niż 250, nie będę się z nikim kłócić bo sugerowałem się wypowiedziami z neta, jutro powinny być ale i tak nie mam porównania do innych. Nawet przeczytałem, że nowa wersja 80 ohm jest lepsza niż 250 ohm tylko musi być napis na słuchawce DT 770 PRO 80 OHM zamiast samego beyerdynamic DT770 ale kto tam wie, mogę gdybać jeśli się nie przesłuchało obu, mam tylko teraz nadzieję, że nie dostanę tej starej wersji.

Edytowane przez outro
Link to post
Share on other sites

To teraz mnie załamujecie, jakieś linki, testy do tego, że 80 ohm jest najgorsza?

Ja się sugerowałem tymi testami.

 

www.tools4beats.com/reviews/beyerdynamic-dt-770-250-ohms-and-80-ohms-review, 

www.nwavguy.blogspot.com/2011/04/beyerdynamic-dt-770-pro-80-review.html,

www.head-fi.org/t/513393/guide-sonic-differences-between-dt770-dt990-models-more.

Edytowane przez outro
Link to post
Share on other sites

Słuchawki już mi doszły, ja się nie upieram, bazowałem na tym co znalazłem i tym co polecali na head fi, po prostu kupiłem je nim w ogóle ktoś napisał w tym temacie i już nie mogłem zmienić wyboru :/ Wykonanie jest na super poziomie, pady duże, uszy fajnie wchodzą i od razu czułem, że sporo cięższe niż takstary ale dt mają fajny pałąk i spoko leżą na głowie. Brzmienie bardzo mi odpowiada, na taki bas liczyłem, gdyby był gorszy to mogło mi się nie podobać. Nie mam porównania do innych słuchawek na tym poziomie więc nie będę pisać, że jest super i wow. Mówicie, że karta nie będzie dawać rady? Hmm one nawet nieźle z telefonu grają a na karcie ustawiłem zworkę na full wzmocnienie i wydaję mi się, że słuchawki nie dają rady bo powyżej 70% głośności jest kupa a nie brzmienie, będę musiał zmienić tak jak było na 10dBV. 

Link to post
Share on other sites

Nie mogę 100% być pewnym, bo 80 Ohm nie znam, ale wiem co są warte2250Ohm o co wie, tto wiem, że taki wzmacniaczjjakimmasz na tej karcie to dla nich pikuś. W STX też na full mocy dźwięk jedynie się wybłyszczał i nie dało się długossłuchać a słuchawki tak naprawdę się nudzily. Dostały wzmacniacz czystej klasy A i zaczęły pokazywać na co je stać lepiej. A ten wzmacniacz mógłby być jjeszcze lepszy bo to nie end game dla nich coś mi się wydaje...

Link to post
Share on other sites

Dlatego nie chciałem brać wersji 250 ohm, niby audiotrak wciska kit, że napędzi słuchawki do 600 ohm ale wiadomo jak jest. Na tym najmocniejszym wzmocnieniu to nie gra za dobrze, nawet bym powiedział, że powyżej 60% to już jakieś charczenie basu, ale dopiero rano to zmienię na ten co jest domyślnie ustawiony. 


Zmieniłem wzmacniacz na domyślne wzmocnienie i jest dużo lepiej, przy 80 ohm na tym wzmocnieniu to była tragedia, oj chciałbym posłuchać tych słuchawek na konkretnym źródle. Z obecnego brzmienia na audiotraku jestem zadowolony,muza leci praktycznie cały dzień więc liczę, że się szybko wygrzeją. 

Link to post
Share on other sites

No to masz super sytuację, bo wiesz że jak kiedyśw pprzyszłości zmienisz tego audiotraka na coś konkretnego, to będziesz miał nowe słuchawki od razu. 250Ohm po zmianie STX na D200 tak urosły, że polepszyło się praktycznie w nich wszystko. Super się skalują.

A jeśli ten wzmacniacz co tam goni na papierze słuchawki do 600 Ohm jest podobny do tego w STX, to naprawdę ppozostawia dużo do życzenia.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, tylko Ty masz wersję 250 ohm a ja 80 ohm więc u mnie może być ta różnica mniejsza niż u Ciebie bo moje teoretycznie łatwiej napędzić. D200 widzę fajne cacko ale niestety nie na moją kieszeń ;) Coraz bardziej też się przyzwyczajam do brzmienia i ciężaru słuchawek. Moje pierwsze słuchawki to były koss ur 40 ale do tego co słucham to się nie nadają, bas praktycznie w nich nie istnieje i po tylu latach z padów cała sztuczna skóra zeszła. Raczej w cenie prodigy hd2 nic lepszego nie wyrwę co by moje dt 770 dużo lepiej napędziły. Myślę też żeby na bufor wsadzić muses8820 zamiast opa2604.

Link to post
Share on other sites

Za ile możesz kupić te Muses? Obczaj jakbyś mógł kupićmmoże LME49990 albo AD797BR. Chyba będą tańsze a lLME49990 dodaje mocy troszkę no i basu :) Z telefonu jadę, nie mam jak szybko sprawdzi, ttakkarta ma wyjścia RCA? Bo jak tak, to może w przyszłości posłużyć jako dac pod wzmacniacz, np matrix m stage albo Lovely Cube I będzie poprawa i to na pewno zznaczna.

Link to post
Share on other sites

Na allegro za 30 zł, na razie mam 2x lme49860 i opa2604, te pierwsze dwa wymieniłem a tego trzeciego planuje od dłuższego czasu. Karta ma wyjścia rca ale pod nie mam podłączone głośniki. Te wzmacniacze fajne ale ceny też konkretne. W każdym razie dobrze, że mam możliwość rozbudowy i np pod tego matrixa też bym głośniki podłączył? 

Link to post
Share on other sites

Nie, nie podlaczasz głośników pod wzmacniacz słuchawkowy. Od Audiotrak idzie RCA do wzmacniacza a od niego wyjście słuchawkowe na słuchawki tylko. Jeśli masz głośniki aktywne to ten wzmacniacz jest niepotrzebny.

 

Uzupełnij profil, będzie prościej pisać, bo będzie wiadomo o czym.

Link to post
Share on other sites

To niestety taki wzmacniacz odpada, bo głośniki jednak muszę mieć podpięte. Aktualnie nie planuje nic kupować, może jedynie tego opamp'a bo tani jest. Jakbym miał coś zmieniać to najpierw bym sprzedał prodigy hd2 i kupił dac/amp tak żeby podłączyć głośniki i słuchawki z drugiej strony przydał by mi się interfejs audio do podłączenia monitorów aktywnych bo o nich też myślałem, ogólnie to grubsza rozkmnina ;p

Link to post
Share on other sites

Dlatego nie chciałem brać wersji 250 ohm, niby audiotrak wciska kit, że napędzi słuchawki do 600 ohm ale wiadomo jak jest. Na tym najmocniejszym wzmocnieniu to nie gra za dobrze, nawet bym powiedział, że powyżej 60% to już jakieś charczenie basu, ale dopiero rano to zmienię na ten co jest domyślnie ustawiony. 

Zmieniłem wzmacniacz na domyślne wzmocnienie i jest dużo lepiej, przy 80 ohm na tym wzmocnieniu to była tragedia, oj chciałbym posłuchać tych słuchawek na konkretnym źródle. Z obecnego brzmienia na audiotraku jestem zadowolony,muza leci praktycznie cały dzień więc liczę, że się szybko wygrzeją. 

 

To wcale nie jest dziwne. Jumper ustawia wzmocnienie napięciowe i jeśli podciągniesz napięcie przy obciążeniu małą impedancją to wzmacniacz nie będzie wyrabiał prądowo. Ta zworka jest jasno opisana jak ma być ustawiona dla jakiej impedancji słuchawek i jej ustawienie nie jest dowolne.

Link to post
Share on other sites

Masz rację, sam audiotrak poleca wzmocnienie dopiero powyżej słuchawek 150 ohm ale musiałem wypróbować co i jak ;) muses kupiony, będzie jutro albo w środę to napisze czy jest lepiej, inaczej.

Muses doszedł i już włożony, basu mniej, powiedziałbym, że sporo mniej, opa2604 to ładnie pompuje bas który nie koniecznie idzie w parze z jakością. Teraz na słuchawkach chyba będę mógł siedzieć cały dzień bo gra to łagodniej. Jestem zawiedziony, że audiotrak fabrycznie daje takie słabe wzmacniacze.

Link to post
Share on other sites

OPA2604 to bardzo fajny układ ale tez potrzebuje odpowiednio sprzętu i z nie każdym dobrze współpracuje. Główną zaletą jest fenomenalne rysowanie przestrzenności jak za tę cenę, wyciąga scenę dźwiękową na różne strony. Trochę muli środek, ma też za bardzo wystrzelony w górę zakres 14-15khz ale ogólnie bardzo muzykalna ,ciepła kostka.Jedna z moich ulubionych, świetnie gra w duecie z AD8022 oraz LME49990, no i oczywiście z odpowiednimi słuchawki, niezbyt ciepłymi.Montowany jest w niektórych drogich przetwornikach C/A.

Jestem zawiedziony, że audiotrak fabrycznie daje takie słabe wzmacniacze.

w Essence 1 STX/ST są dwa JRC2114, to dopiero słabiaki %-)

Link to post
Share on other sites

Dużo kostek nie miałem ale naczytałem się od groma i opa2604 to niepożądana kostka do audiotraka. Wiele osób wymieniało na coś innego i nie widziałem zbytnio zachwytów nad BB z tym sprzętem, pewnie z innym układem to inne granie. U mnie gorące słuchawki, głośniki, za dużo tego było.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...