Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć mam zamiar kupić samrtfona mojej mamie pod choinkę.Przejrzałem chyba wszystkie możliwe z mojej półki cenowej czyli 400/500 i jak narazie moje propozycje to:

 

- S2 stary ale jary.

 

- Kruger&Matz Mist

 

- Nokia Lumia 920

 

- Nokia Lumia 520

 

Co waszym zdanie m było by dobre, napiszcie swoje propozycje.

 

Ważne info ekran między 4" a 4,5" nie większy!

Link to post
Share on other sites

Krugera nie polecam. Mało znana chińska marka .Możesz mieć problemy ponieważ takie telefony szybko się psują.

Może warto byłoby poszukać Lg  L9 II?

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/8041969

Wprawdzie w sklepach nowy kosztuje jakieś 600 zł ale na aukcjach spokojnie kupisz również nowy w cenie 500 zł. A sam telefon porządny, z dobrym aparatem a także oferuje dobrą jakość wykonania. 

Link to post
Share on other sites

Weź Lumię 520 lub L630 - Lumia 920 za te pieniądze to bardzo podejrzana jest.

 

Dla osób nie kombinujących, nie zmieniających ROM'ów - po prostu używających telefonu Lumia lepiej się sprawdzi. Jest prostsza w obsłudze. Do tego celujesz w tanie modele - a tu Lumia nie ma konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Pojadę do Chin - wyciągnę "walizkę" pieniędzy - i na istniejącym sprzęcie nadrukują mi Polską nazwę :) - jak zapłacę więcej, to zamiast plastikowej ramki dadzą mi metalową. Tak wygląda ta "produkcja" :)

Znajomy sprowadza towar z Chin - bywa często i widział jak to działa. Często na tej samej linii są składane markowe "sprzęty" i te "nie" markowe - różnica często była w obudowie. No i oczywiście w kontroli jakości.

 

Po drugie K&M nie ma najlepszej opinii jeśli chodzi o serwis, aktualizację - do tego często się trafiają egzemplarze słabo spasowane, wadliwe.

 

Lepiej sobie darować takie marki - szkoda nerwów.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba jedyny z chińczyków jaki mogę polecić to Xiaomi redrice 1s. Miałem go tydzień złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Jest parę irytujących szczegółów, ale to czepianie się na siłę, szczególnie w tej klasie cenowej.

 

Oczywiście zostaje tutaj sprawa gwarancji. Więc w tej cenie albo L 520 albo jakiś porządny azjata ;)

Edytowane przez Rica1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak by Xiaomi i "reszta" miału porządną Polską / Europejską gwarancję oraz porządny firmowy Serwis - to były by świetna konkurencją.

Inna sprawa, ze jak by miały - do były by sporo droższe :)

 

Ja nie lubię ryzykować - raz "wtopiłem" tak 200 zł :) - tym bardziej nie zaryzykuję większej kwoty. Ale jak ktoś chce? W końcu kto bogatemu zabroni :)

Link to post
Share on other sites

Moto G - cięzko trafić sensowny egzemplaż za te pieniądze.

 

Lumia 920 - ma słabą baterię, ale nie jest tragicznie, mi 2 dni wytrzymuje. inna sprawa, ze mam wyłączone WiFi, BT - i nie gram :) Zresztą w tych pieniądzach na Lumię 920 nie ma co liczyć - no i Lumia 920 jest cięzka, jak lubie grubsze, cięższe telefony - ale kobietom się to najczęściej nie podoba.

 

Windows Phone - Nie muli - wiele można powiedzieć ale nie to, że jest powolny  :) Nawet na najtańszych telefonach działa bardzo dobrze.

 

Mama aktualnie używa mojej Lumi 720 a Tato ma Lumie 530 - w obu przypadkach chcieli miec telefony z takim ekranem na którym dobrze widać zdjęcia jakie przesyła mim siostra z drugiego końca Polski :) - bo na klasycznych "bar'ach" mało widać. Po za tym głównie dzwonią, czasem Tato sprawdzi rozkład jazdy Autobusów, a Mama użyje Skype. I nawet tak tani telefon jak Lumia 530 spokojnie daje radę. Przeglądanie internetu też spokojnie - pod warunkiem, że nie otworzymy 15 zakaładek :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...