Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravir,

Recommended Posts

Witam,
poszukuję dla siebie smartfona, jako że mój Wildfire S zaczyna mnie irytować swoją wydajnością.
 

  • Budżet jakim dysponujesz: 900zł (na upartego do 1000zł);
  • Gdzie i jak zamierzasz dokonać zakupu: OLX (odbiór osobisty), Allegro, sklepy stacjonarne w mieście Białystok;
  • Wolisz nówkę, czy może być używany: Nówkę, ewentualnie używany z długim okresem gwarancji w idealnym stanie;
  • Preferowany rozmiar wyświetlacza: 4-5" (może być i do 5,5" jeżeli ma cienkie ramki);
  • Preferowany system mobilny: Windows Phone/iOS/Android;
  • Do czego będziesz używać telefon: SMS, rozmowy, internet, foto/wideo i sporadycznie gry, muzyka mnie nie interesuje (mam oddzielny odtwarzacz);
  • Najważniejsze wymagania: dobry ekran, przyzwoita bateria (żeby nie nosić ze sobą ładowarki przy normalnym korzystaniu), slot na kartę microSD, wsparcie systemu, dobra wydajność, głośnik wystarczający żeby w miarę komfortowo obejrzeć filmik na Youtube.

 

Zaciekawił mnie system WP i to on jest moim faworytem. W tej kategorii cenowej można znaleźć Nokię Lumię 925 lub 735. Nurtuje mnie pytanie, czy warto kupować telefon z wyższej półki ale ze starszą konstrukcją czy średniak z nowymi podzespołami. Co do iOS to 4s 16GB (czy ekran 3,5" wystarcza do przeglądania internetu?) lub używana 5. Na koniec Android. Hmm, zraziłem się trochę do tego systemu ale powodem tego jest obecny telefon, który do topowych nie należy :). Być może gdybym zainwestował coś z 1GB+ RAMu może sytuacja przedstawiałaby się lepiej. Ta sama kwestia co w przypadku Lumii. Lepiej jest kupić tegoroczny model (np. Xperia M2, Moto G 2gen.) czy raczej coś starszego?

 

Może z używanych warto byłoby wziąć pod uwagę także HTC One M7 lub LG G2? Nie wiem czy warto brnąć w Samsungi bo S4 na aukcjach w tej cenie są z S600. 
 

Jak wyglądają sklepy z aplikacjami? Pytam o iOS i WP bo ten na Androida znam. Najważniejsze dla mnie to:

  • Aplikacje od Google (Poczta, Kalendarz, GMail, Youtube);
  • Komunikacja miejska i regionalna (przewoźnicy autobusowi); 
  • Tapatalk;
  • Facebook i Messenger;
  • Przyzwoity odtwarzacz filmów;
  • Komunikatory internetowe (GG, Skype);

 

  1. W przypadku wyboru smartfona z iOS jak wygląda kupowanie używki? Na aukcjach często dopisane jest 'brak konta iCloud' czy będę mógł normalnie korzystać ze AppStore? Dodatkowo ten iTunes na Windowsie jest aż tak bardzo problematyczny? Telefonu nie używam jako odtwarzacza muzycznego, więc podłączałbym głównie w celu przerzucenia na komputer zdjęć/filmów.
  2. Część z wyżej wymienionych telefonów posiada 16GB pamięci bez możliwości rozbudowy. Czy jest to wystarczające do normalnego wykorzystywania? Nie chciałbym, żeby po zrobieniu kilku klipów wideo w HD/FullHD i kilkuset fotek smartfon zaczął prosić o usunięcie danych.
  3. Na wakacje być może wyjadę za granicę (konkretnie do Wielkiej Brytanii) w celach zarobkowych. Czy warto jest poczekać te pół roku i kupić lepszy telefon tam? Jak tam wygląda kupno telefonu? Przyjeżdżam do Polski, przekładam SIM i wszystko działa bez problemu czy trzeba bawić się z odblokowywaniem simlocka? Co do gwarancji to większość producentów ma globalną lub europejską?

 

Jestem otwarty i na propozycje innych modeli (najlepiej z wytłumaczeniem dlaczego)  ;)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

@Bartek5035

 

LG G2 miałem okazję mieć w rękach i całkiem przyjemnie się przedstawiał. Dodatkowo umieszczenie klawiszy blokady oraz głośności z tyłu dla mnie na plus ;)

Lumia 735 rzeczywiście może być lepszym wyborem niż 925 z punktu widzenia wsparcia (Lumie mają wsparcie na określony czas czy jak?)

Zerknąłem na tego Zenfona 5 i stylistycznie bardzo mi się podoba (tył trochę nieciekawy ale i tak pewnie jakieś plecki dodam), zauważyłem jednak że dostępne są dwie wersje tego telefonu z 2 GB Ramu: z procesorem Intela i Snapdragona. Który jest lepszy? Jak wygląda ze wsparciem zarówno systemu (aktualizacji do 'L' zapewne można się spodziewać?) jak i producenta (mam na myśli gwarancję)

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Lumię 735 kupisz nową, ze sklepu. Lumię 925 tez nową - ALE - tylko od kogos kto przedłużył umowę i telefon sprzedaje :) .

L925 ma lepszy aparat, metalową obudowę. Ogólnie jest lepsza. 

 

Wsparcie - MS zapowiedział, ze każda Lumia z WP8 dostanie Windows 10 :) - wsparcie jest takie same - to nie Android :) - nawet dwuletnia, najtańsza Lumia 520 dostaje najnowszy soft - a Lumia 925 jest od niej znacznie młodsza.

 

Tu Masz bardzo fajna ofertę - Lumia 925 + plecy do Ładowania Bezprzwodowego, za 850 zł Masz budzet 1000 zł więc za pozostałe 150 zł kupisz spokojnie Ładowarke Bezprzewodową i etui :) 

http://olx.pl/oferta/nokia-lumia-925-nowa-nie-otwierane-pudelko-plecki-CID99-ID84O4B.html#ceca1f22a1

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Ravir
Lumie kuszą mnie ogromnie właśnie z powodu tego wsparcia. Na laptopie mam Windowsa 8.1, dawałoby to jakieś opcje integralności? Gdzies czytałem że producent idzie w kierunku połączenia platform. Co do ładowarki bezprzewodowej to nie mam aż tak dużej potrzeby. Jakbym już kupił telefon z pleckami to pewnie i dołożyłbym do ładowarki Qi. Przeglądając OLX można znaleźć dużo ofert z tym telefonem na świeżej gwarancji (znalazłem w moim mieście z końca listopada).

Do Asusa to najbardziej zastanawiają mnie dwie rzeczy. Jak będzie z aktualizacją do lizaka, bo fabrycznie Zenfone ma zainstalowany 4.3 oraz jak wygląda sprawa baterii. Na jakiejś stronie przeczytałem, że przy częstym korzystaniu w ciągu dnia z transmisji do 1 dnia trzyma. Ale to chyba teraz normalny wynik.

Link to post
Share on other sites

Asus ma bardzo duże ramki i słaby czas pracy na baterii. Ponadto on siedzi na Atomie starej generacji, więc nie byłbym pewien jego przewagi nad Snapdragonem. S800 ma dużo lepszą grafikę od tego Atoma.

 

Lumia 925 nie ma metalowej obudowy - metalowa jest tylko ramka z wyjątkiem tych brzydkich wstawek. Plecki to tworzywo sztuczne.

 

OT: Na twoim miejscu poszedłbym w LG G2, całkiem udany model. W dodatku ma bardzo dobry czas pracy na baterii (czego nie mozna powiedzieć o konkurencji). Samsung S4 według mnie jest nieopłacalnym wyborem, taki G2 jest (sporo) lepszy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Tabalan

 

Prawdę mówiąc Lumia 925 bardzo mi się podoba. No cóż, gusta ;)

 

Największym problemem jest to, że jakbym się zdecydował na G2 żeby budżetu nie przekroczyć trzeba się ograniczyć do używanych natomiast Lumię lub Zenfona to miałbym nowe z aukcji lub ze sklepu. 

 

@Edit

Co do G2 to na Allegro widzę część z 16GB a część z 32GB. Te wersje z większą pamięcią są z zagranicznych rynków? Z tego co pamiętam na polskim oficjalnie były te 16GB.

Edytowane przez Vertiavo
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Lumia świetnie współpracuje z Windows 8 na PC  / Laptopie. Google z Androidem może się schować. :) Ekosystem działa świetnie.

 

LG G2 - fajny - ALE - Lumia 925 ma znacznie, ale to znacznie lepszy aparat i znacznie dłuższe wsparcie. I obecnie jest lepszym wyborem. Pomijam kwestię WP vs Android.

 

Po prostu końcem 2015 roku LG G2 na 100% nie będzie dostawał nowych wersji softu - a L925 tak. Niby LG zapowiedzialo, ze G2 dostanie "Lizaka" - ALE - na dziś mamy stwierdzenie - "w późniejszym terminie" - a dotychczasowa polityka LG nie mapawa optymizmem :) 

Pewnie dostanie, bo to flagowiec - ale różnie może być. 

 

LG G2 to fajny sprzęt - sam pewnie bym go kupił jak bym musiał (broń Boże :) ) wrócić do Androida - ale ma już ponad rok, i będzie "wypadał" z rynku, to niestety jest wada, ogromna wada Andrida - roczny sprzęt jest taki sobie, a dwu letni konkuruje z tanimi nowymi modelami. Za rok Lumia 925 nadal będzie szyka, płynna i spokojnie da sobie radę - przykład dwuletnia L920 - a nadal spokojnie działa. Czego o taki dwuletnim SGS3 powiedzieć się nie da.

 

Jak Podoba Ci się Lumia 925 - to ją kup, to nadal jest świetny sprzęt - a aparat ma na poziomie współczesnych telefonów - zdjęcia robi lepsze na przykłąd niż HTC One M8 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...