Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kontynuacja wątku http://forum.benchmark.pl/topic/157423-cpuid-hwmonitor-pom%C3%B3%C5%BCcie-zrozumie%C4%87/  z działu SOFTWARE gdzie pytałem jak odczytywać dane z programów takich jak HWMonitor czy AIDA64.

 

Co prawda wciąż nie wiem co to temperatura Auxiliary wyświetlane w programie HWiNFO64 (BF4 rozgrzało mi to do 99°C) i wciąż nie wiem co to temperatura TMPIN1 wyświetlane w programie HWMonitor ale na mój rozum to to samo co Auxiliary wyświetlane w HWiNFO64 gdyż osiąga te same temperatury i w tym samym czasie.

 

W trakcie prób identyfikacji tych dwóch parametrów doszedłem do tego że grzeje mi się też GPU VRM. Tu doszedłem do tego że jest to element karty graficznej. Ale jeszcze nie zidentyfikowałem który.

 

I tu pojawia się prośba do was. (Poniżej linki do mojej płyty głównej i karty graficznej)

 

Po pierwsze te dwa wcześniej wspomniane parametry które prawdopodobnie pokazują to samo. Czyli Auxiliary i TMPIN1. Co to jest ? I wiem że nie jest to chipset płyty głównej bo jest on ledwo ciepły gdy go dotykam (zakładam że chipset znajduje się pod tą dużą płytka z narysowaną tarczą ze smokiem). Za to te dwa elementy które wziąłem w białe obwódki grzeją się tak że mogę je tylko dotknąć i już wiem że są gorące bardzo. Jak to można dodatkowo schłodzić ? 

 

A po jak schłodzić GPU VRM ? znalazłem tylko wodne chłodzenie tego a ja nie mogę sobie chwilo pozwolić na wodną instalacje.

 

To jest moja płyta główna

http://www14.zippyshare.com/v/11885786/file.html

Mam najnowszy BIOS - gdyby ktoś pytał.

 

To jest moja karta graficzna

http://www14.zippyshare.com/v/59734553/file.html

Link to post
Share on other sites

Te radiatory z białych obwódek to chłodzenie sekcji zasilania. Pod obciążeniem mają prawo się grzać. Tak samo jak GPU VRM.

Kiedy miałem zestaw na amd też z temperaturami wychodziły wianki. I na gigabyte, i na asusie - tmpin1 dociągały w spoczynku do 120 st. C. Na różnych forach rada była generalnie jedna: zignorować ten czujnik (TTTM) i pilnować temperatury procka i karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem :) ale skoro przy 99°C TMPIN1/Auxiliary były widoczne "skoki" w grze (Battlefield4 na Ultra) to znaczy że jednak się chyba za bardzo rozgrzały te elementy. Mam w obudowie 3 wentylatory fabryczne (Silentium GLADIUS GD-X60) One się może i kręcą ale du*y nie urywają jak to się mówi. Zamierzam na górze obudowy (w poziomie) dołożyć jakieś dwa wydajniejsze wiatraki 140mm.

 

Tu też prośba do was o polecenie mi jakiegoś który jest kompromisem między hałasem a przepływem powietrza.

 

I takie jeszcze pytanie z działu głupich :) co to TTTM ?

 

Temperatura procka i graficznej utrzymuje się na dobrym poziomie widać na wcześniej dodanych zrzutach ekranu. Jeszcze tylko grafikę wrócę do wyższego slotu nad chipset bo on się wcale nie grzeje za to grafika nieznacznie podniosła temperatury.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...