Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www58.zippyshare.com/v/53700743/file.html

 

Cześć.

 

Jak na załączonym obrazku. Co oznacza TMPIN0, TMPIN1 i TMPIN2. I przy okazji dlaczego temperatura na procesorze nie jest rozdzielona na rdzenie ? (widziałem na screanach że ludzie maja odzielne temperatury na kazdy rdzen). No i dlaczego SpeedFan nie pokazuje moich wentylatorów.

 

Wiem że wujek google powinien pomoc. Ale co wejdę na jakieś forum to co innego piszą i mam sprzeczne informacje. Tak samo z filmikami na YouTube. Na stronie z której pobrałem HWMonitor również brak danych jak odczytywać te dane.

 

PS: Jak próbowałem zrobić miniaturkę obrazka to pisze mi że nie mogę wrzucać grafiki o takim rozszerzeniu (jpg) o co z tym chodzi i jakie mogę ?

Edytowane przez indor
Link to post
Share on other sites

Dotyczy SpeedFan. Zdarza się tak, że niektóre programy nie potrafią rozpoznać chipsetu bo są przestarzałe i dlatego nie pokazują np. obrotów albo temperatur. Program należy jeśli się da uaktualnić do najnowszej wersji, jeśli nie ma takiej możliwości, to nie należy się tym przejmować lub zmienić program diagnostyczny na inny. Co do HWMonitora temperatury, które zaznaczyłeś to odczyty czujników na płycie głównej i w kolejności to temp. CPU, temp. płyty głównej i jakiś czujnik, którego lokalizacji nie znam. Możesz sobie porównać temperatury np. z innym programem polecam tu AIDA64. 

Link to post
Share on other sites

TMPIN1 dochodzi mi nawet do 89°C to normalne ? Gdzie można zobaczyć temperatury do jakich sprzęt się może rozgrzać bez zniszczenia ? Mój AMD 8350 z chłodzeniem be quiet! Dark Rock Pro 3 rozgrzewa się na BF4 (ultra) do 60~70°C zależy którym programem patrzeć. To są znośne temperatury ?

 

Nie mam pojęcia gdzie szukać jakichś wyznaczników.

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku TMPIN1 to odczyt temperatury płyty głównej. Pewnie u Ciebie jest podobnie. Porównaj Sobie z AIDA64 tam w czujnikach masz odczyty z opisem. Jeśli to temperatura płyty głównej to nie jest dobrze. Trzeba ją obniżyć montując lepsze chłodzenie w obudowie np. dodatkowe wiatraki. Lub będziesz zmuszony wymienić grafikę na taką, która ma sprawniejsze inne chłodzenie( więcej wentylatorów). Albo przełóż grafikę w inny port PCIX. 

Link to post
Share on other sites

Są też programy,które w pewnych warunkach pokazują nieprawdziwe temperatury.Zestaw pytań:

-Jaki masz system i czy go aktualizujesz

-Czy aktualizujesz BIOS i sterowniki płyty głównej

-Czy dobrałeś odpowiednie programy do systemu

-Czy porównałeś temperatury pokazywane przez programy z temperaturami jakie wyświetlane są w BIOS.....

Link to post
Share on other sites

-System mam Win 8.1 64bit (oryginał i zaktualizowany)

-Mam płytę główną MSI 970 GAMING (nowa z przed 3 dni) BIOS ten który był gdy kupiłem płyte

-Nie wiem czy dobrałem bo nie wiem jak to sprawdzić czy dobrane (wszystkie programy ściągniete pod 64bit system)

-Jak mam porównać z temperaturami BIOS jak jeśli włączę BIOS to jest wszystko w stanie spoczynku

 

Zamierzam zmienić miejsce włożenia karty graficznej ponieważ jest bezpośrednio nad (chyba) chipsetem płyty (to takie duże przykryte radiatorem z narysowanym smokiem)

 

W obudowie mam 3 wentylatory, dwa z przodu wdmuchujące powietrze i jeden z tyłu wydmuchujący powietrze. Obudowa to Silentium GLADIUS (GD-X60) wentylatory są fabrycznie zamontowane.

Link to post
Share on other sites

BIOS'a zaktualizowany.

 

Zmieniłem slot PCIX graficznej na slot niżej żeby odsłonić chipset OCCT obciażenie trwalo o 5 minut dłużej ale i tak nagrzał się do 85.

 

http://www37.zippyshare.com/v/57002730/file.html

 

Na zrzucie ekranu widać 3 różne programy. Z czego AIDA64 w ogóle nie pokazuje na żadnym czujniku tak wysokiej temperatury. Z kolei HWiNFO64 pokazuje tą temperature przy czymś co nazywa AUXILIARY (cokolwiek to jest).


 

Męczę ciągle za pomocą OCCT ten komputer, rozgrzewam "to coś" co się rozgrzewa do 85°C i dotknąłem teraz ręką chipset, jest ledwo Ciepły. Mówię oczywiście o tej płytce z rysunkiem tarczy ze smokiem.

Edytowane przez indor
Link to post
Share on other sites

Ja bym się nie martwił na zapas. Czujnikiem Aux może być wszystko producent mógł go wykorzystać np. jako czujnik temperatury sekcji zasilającej lub czegoś jeszcze innego albo wstawić tam jakąś rezystancje zastępczą, którą program HWMonitor interpretuje błędnie. Temperatury z programu AIDA64 tam masz wszystko jak trzeba.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

W podglądzie zdarzeń nic nie mam. Przynajmniej ja nic nie widzę żeby tam coś było istotnego związanego z tematem.

 

Nie mogę olać czegoś co mi się grzeje do takich temperatur.

 

Jako że z tych wszystkich programów których używam do monitorowania temperatur AIDA64 wydaje się najbardziej profesjonalny ale jako jedyny też nie posiada tej pozycji która się tak strasznie grzeje.

 

Gdzie są jakieś instrukcje jak to czytać ? Jak oznaczany jest chipset ? Bo wydaje mi się że TMPIN1 to nie koniecznie jest chipset. Jak sprawdzić który czujnik co sprawdza ?

 

Może jakiś link do forum/strony/społeczności ludzi którzy na co dzień w tym siedzą żebym mógł im trochę dupala pomęczyć.


Kontynuacja tematu ==> http://forum.benchmark.pl/topic/157563-ch%C5%82odzenie-tmpin1-auxiliary-i-gpu-vrm/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...