Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam potrzebuje pomocy z przemianą mojego komputera a dokładniej wymiana części obecne podzespoły to:

 

Karta Graficzna: Asus GTX 660 Ti

Procesor: Intel i5-3570

Płyta główna: Asus P8H77-V

Ram: 8 GB Kingstone

Dysk: WDC WD10EZRX-00A8LB0 ATA Device 1TB

 

  • Zastosowanie komputera: Gry / Stream Live - Twitch.tv / Hitbox
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000 zł
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080 / Drugi 1280x1024
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Tak

Osobiście uważam że karta graficzna i procesor nie są jeszcze takie złe z pewnością chciałbym wymienić dysk twardy na szybszy/wydajniejszy i dokupić Dysk SSD oraz nie wiem jak sprawa wygląda z płytą główną tutaj głównie czekam na opinie. W przyszłości zamierzam także zmienić ten drugi monitor na inny z rozdzielczością 1920x1080. Chciałbym poznać wasze opinie co byście zmienili i czy do drugiego monitora 1920x1080 ta karta już będzie za słaba?

Edytowane przez bl4nt
Link to post
Share on other sites

GTX 970 + Crucial MX100 256gb. Otrzymujesz pojemny dysk ssd i bdb grafikę w stosunku jakość/cena. Oczywiście twoja obecna może zostać. Powiedz jeszcze jaką masz obudowę i zasilacz?

czyli dokupić gtx970 i używać obydwu?

 

obudowa: cooler master elite 430 black - http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/elite-430-black/

zasilacz:  OCZ 600W podać jakieś dokładniejsze informacje co do niego?

a jaki zwykły dysk byś polecił? 1 TB wystarczy.

Edytowane przez bl4nt
Link to post
Share on other sites

Możesz zostawić tego WD Green, jako dysk tylko magazynowy będzie OK. Jeśli chcesz nowy to np: http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

 

 

 

czyli dokupić gtx970 i używać obydwu?

Chodzi o to, ze jeśli zadowala cię wydajność tej 660Ti to możesz ją zostawić i nową grafikę dokupić w przyszłości.

 

Obudowę możesz na razie zostawić, a dla pewności możesz podać dokładny model zasilacza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz zostawić tego WD Green, jako dysk tylko magazynowy będzie OK. Jeśli chcesz nowy to np: http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

 

 

 

Chodzi o to, ze jeśli zadowala cię wydajność tej 660Ti to możesz ją zostawić i nową grafikę dokupić w przyszłości.

 

Obudowę możesz na razie zostawić, a dla pewności możesz podać dokładny model zasilacza.

dokładny model to OCZ 600MXSP

co do karty to narazie mi wystarcza wszystkie gry chodzą bez problemów ale ostatnio chciałem streamować CS GO i miałem prawie pokaz slajdów choć normalnie wyciaga po 300 fps, możliwe że to z powodu złego skonfigurowania programu OBS do streamu.

Link to post
Share on other sites

Stream CS GO na takim sprzęcie powinien pójść bez najmniejszego problemu. Przed wydaniem sprawdź najpierw czy wszystko dobrze zrobiłeś. Może się okazać, że wcale nie będziesz musiał modernizować tego kompa bo z tego co widzę to wydajności w grach Ci nie brakuje. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...