Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z wyborem smartfona do 1000zł. Przede wszystim powinien się nie zacinać, nie resetować się, itp. Z tego co wiem najlepszym wyborem byłby windows phone, ale ostatnio słyszałem że w płynności działania aktualnie nie ma różnicy pomiędzy wp, a androidem. I mam trzy pytania:

 

-Czy obecnie android jest tak samo stabilny jak WP? Teraz mam Wildfire S, który od czasu do czasu zamyka przeglądarkę internetową, resetuje nakładkę systemu itp. Czy na nowych androidfonach również będzie ten problem?

 

-Czy będzie istotna różnica w szybkości działania Lumii i telefonu z androidem na tym samym procesorze (Snapdragon 400) ?

 

-Jakie telefony polecacie? Z WP chyba jedynym wyborem jest Lumia 735, a z androidem kompletnie nie mam pojęcia. I czy w ogóle warto dopłacać do droższego telefonu, typu Samsung galaxy s5 mini, LG Nexus 5, czy Nokia 930?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja kieruję się taką zasadą, że do 1000 zł nie warto kupować żadnego telefonu z androidem.

 

- WP jest znacznie bardziej dopracowanym i stabilnym systemem niż android, właściwie, tak jak porównywać biblijny dom na skale do domu na piasku.

 

- Będzie istotna różnica. Na korzyść WP.

 

- Zależy czy używane, czy ze sklepu, czy nowe z allegro okazyjnie do 1000 zł :)

Warto dopłacić do Lumii 930. Flagowiec ;)

Edytowane przez BumCykCyk
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W grę wchodzą tylko nowe telefony, a jeszcze nie spotkałem nowej L930 za 1000-1200 zł. ;)

 

A telefon lepiej kupić teraz (microsoft chyba jeszcze zwraca 200 zł za zakup lumii 735), czy może po świętach będą jakieś większe wyprzedaże, czy coś w tym stylu?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z nowych L735 lub Moto G2 - z tym, ze lepsza jest Lumia. Ma trochę lepszy ekran, znacznie lepsze aparaty, obsługuje znacznie większe karty pamieci do 128 GB. Do tego ma w opcji Ladowanie Bezprzewodowe, dłuższe wsparcie. 

 

Lumia 830 nie stanieje :) bo pojawiły się równoczesnie - można poczekac na obnizle cen Lumi 925 - i to jest warte rozwazenia. L925 nawet dziś spokojnie konkuruje z flagowcami :) - bardzo dobry aparat, szybka, płynna, wsparcie. Jakość wykonania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

L925 nawet dziś spokojnie konkuruje z flagowcami
Chyba flagowcami z 2013 roku.  Stówkę droższy LG G2 masakruje ją w niemal każdym aspekcie. 

 

 

Ravir, ale Lumia 925, to już telefon tak jakby poprzedniej generacji, będzie miał krótsze wsparcie, i słabszy procesor od L735.
Procesor w nowej Nokii ma podobną wydajność co w L925

 

 

A jeszcze zapytam o Asusa Zenphone z prockiem intela, co o nim sądzicie?
Bardzo ciekawy sprzęt
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Więc tak, przede wszystkim dziękuję wam za pomoc ;) O Asusie poczytałem trochę i dowiedziałem się że mam spore problemy z baterią (może nie wytrzymać jednego dnia), więc odpada. Pewnie wezmę sobie którąś z Lumii, lub ewentualnie moto g, albo lg g2 (chociaż android nieszczególnie mnie przekonuje).

 

I mam prośbę do Ravira, widzę że znasz się na Nokiach, czy mógłbyś mi napisać czym dokładnie różnią się l925 i l735? Z tego co się dowiedziałem chyba tylko wyglądem i użytymi materiałami :)

Link to post
Share on other sites

 

 

czym dokładnie różnią się l925 i l735?

 

Z tego co się dowiedziałem chyba tylko wyglądem i użytymi materiałami
Rozmiarem, ekranem, baterią, pamięcią wewnętrzną, procesorem, aparatem. 

L925 AMOLED 4.5", 2000mAh, 16GB bez slotu na kartę, 8Mpix Carl Zeiss 6 soczewek.

L735 OLED 4,7" (minus klawisze ekranowe), 2220mAh, 8GB pamięci i slot na kartę, 6,7Mpix Carl Zeiss.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W czym LG G2 - masakruje Lumię 925 ? W długości wsparcia? Nie. W jakości aparatu? Nie. W płynności działania po pół roku? Nie. Jakość wykonania i spasowania? Też nie bardzo, oba są dobrze wykonane.

 

Wychodzi na to, że z ta "masakrą" to nie do końca tak. Porównajmy Lumię 920 i LG Optimus G - oba maja dwa lata - czy ktoś pamięta o nim? Dostaje wsparcie? można go porównać w młodszymi telefonami? Nie bardzo. A Lumia 920? Nadal robi fajne zdjęcia, nadal ma wsparcie, nadaj jest szybka, płynna i spokojnie można jej używać i ja polecać.

 

Dokłdanie tak samo jest z LG G2 i Lumią 925 - obie miały premierę w 3 kw 2013 - i za rok o LG G2 nikt nie będzie pamiętał, a Lumia 925 nadal będzie miała wsparcie, dalej będzie robić dobre zdjęcia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...