Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Shure SRH840 jaki tor do słuchania muzyki

Proszę o pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Naksos

Naksos
  • Pasjonat

• 753 postów
  • Miejscowość:Legionowo

Napisano 11 grudzień 2014 - 01:36

Witam.
Jestem w posiadaniu słuchawek Shure SRH840 oraz karty dźwiękowej ASUS Xonar DX/XD 7.1 Sound i zastanawiam się nad zmianami. Chodzi o to że słucham dużo muzyki FLAC oraz CD oryginalnych przez komputer ( zbieram się do kupna sprzętu pokroju Roksan K3 oraz Dali Ikon 6 mk2 lecz wiadomo na to trzeba gotówki , a w planach miałem zakup na początku roku i może się to niestety wydłużyć w terminie.) Szczerze mówiąc nie znam się aż tak na systemie słuchawkowym + PC, dlatego zwracam się z prośba do was o pomoc.
Czy na dzień dzisiejszy po prostu kupić AIM SC808 i zapomnieć o temacie. Czy poprostu iść w coś zewnętrznego?

Słucham dużo muzyki - Pink Floyd, The Beatles, Dire Straits i ogólnie wszystkiego prócz hip-hop i metalu. 

Mogę wydać około 1 tys. zł i może troszkę więcej. Ale wiadomo jak to jest ze chciałbym wydać tyle żeby to wszystko miało ręce i nogi - zadowolenie i zero myśli , że żałuje że to kupiłem bo w zasadzie nie odczułem różnicy.I najważniejsze nie chciałbym przepłacać. A dokładnie chodzi o to jak te porównanie kart dźwiękowych - 2x droższy Asus Xonar Essence STX II od AIM SC808 a w zasadzie to jest to samo smile.gif 

• 0

CPU  i7 4790K + Noctua NH-U14S   MOBO  MSI Z97 Gaming 7  GPU  EVGA GTX 970 SSC RAM  G.Skill TridentX 4x4GB 2400MHz CL10  SSD  Samsung 850 PRO 256GB HDD  WD Bleck 1TB & Green 2TB  PSU  EVGA SuperNOVA 850 G2   Karta dźwiękowa: Asus Xonar DX + Shure SRH840  DVD-RW:  Asus DRW-24F1ST  Obudowa: Fractal Design XL R2  Monitor: 24'' Dell P2414H  Klawiatura: Genius KB-G265  Mysz: Logitech G502 Proteus Core + A4-TECH X7  OS: Windows 8.1 > Windows 10

#2 xprzemcio

xprzemcio
  • Pasjonat

• 826 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 11:42

Pakowanie się w bardzo drogie zabawki nie ma sensu. Uzysk niewielki a koszt bardzo duży. Audiofilia to niestety w większości przypadków to mit ...

Obecna karta którą masz jest spoko. Dobry przetwornik cyfrowo/analogowy. Pomyśl nad udoskonaleniem toru analogowego.

Może wystarczy zakupić zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy? Może nawet na jakiejś lampie? Miej na uwadze, jakie THD ma lampa a jakie ma wyjście audio Twoich kart :) (Uwaga! To prowokacja) Mimo to i tak wolę lampę.

Przemyśl to jeszcze raz i nie daj się marketingowej papce. 

polecam ten wideoblog: https://www.youtube....r/ReduktorSzumu

Ps. Ja pracuję na Xonar Dx oraz wzmacniaczu Argon HA1 i Superluxach HD660

Jeszcze jedno. Warto by wzmacniacz miał możliwość wymiany OPA. Tu zaczyna się prawdziwa zabawa i dopasowanie brzmienia do własnych realnych potrzeb :).

Użytkownik xprzemcio edytował ten post 11 grudzień 2014 - 11:44

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Proszę o pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych