Skocz do zawartości

Karta graficzna do 300zl Uzywana


Recommended Posts

Witam chciailbym kupic uzywana karte graficzna za maks 300zl.

 

Głownie zastanawiam sie nad kupnem uzywki:

 

Geforce gtx 560 oc/ti

Radeon 5850, 6950

 

Moje wymagania co do niej sa takie aby radzila sobie z takimi grami jak Far cry 4, AC: Unity , wiadomo ,ze na full detalach za te pieniadze nie pogram ,ale oczekuja poprostu plynnej gry.

 

MOj obecny sprzet to

Zasilacz:  LC power 600w ( LC 600h)

Monitor: lg 23mp65 HQ

Procesor : Amd phenom II 965be

Ram 4gb

Obecna karta grafiki : gt 430

 

Wiem, wiem- zasilacz do wymiany. Wymienie go  dopiero w styczniu, do tej pory moj zasilacz powinien dac rade , chyba ,ze po zmierzeniu napiecia pod pelnym obciazeniem bedzie mial satysfakcjonujący wynik, wtedy zostanie troche dluzej , jedynie mam obawy co do 6950......

 

Ze wzgledu na to z,e do swojej plyty glownej moge podlaczyc 2 karty to bardzo mozlwie ,ze moj gt 430 zostanie jeszcze w moim komputerze.

 

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza ....czytalem troche o tej firmie/ modelu i wiele osob dziwilo sie dlaczego on znajduje sie na czarnej liscie, jego zalety potwierdzali  swoimi  osobistymi testami czy chcociazby tym jak niby trzyma napiecie. Zasilacz tak czy inaczej i tak bedzie wymieniany, nawet jesli jest chinski z wyzszej polki to wciaz jest chinski, ale  jesli bedzie trzymal napiecie to spokojnie zostawie go na te 2tyg w kompie jesli nie.... no to coz , polezy sobie chwile na biurku

Link to post
Share on other sites

A gdybys mi tego nie napisal i niechby sie cos popsulo to dalbys mi pieniadze na nowy sprzet ? No wlasnie

A jak Ty Funkie uwazasz ktora z tych 2 kart jest lepsza ?

Wiem, ze to troche ryzyko przy tym zasilaczu, dlatego tez zaraz go zmienie a przy okazji jak juz zalozylem temat to czy ten zasilacz bedzie ok ? Chieftec gps 550ab?

 

 
Link to post
Share on other sites

Hmmm, możesz wybrać nawet tańszego fortrona, a resztę kasy np dorzucić do hd 7850.


 

 

A gdybys mi tego nie napisal i niechby sie cos popsulo to dalbys mi pieniadze na nowy sprzet ? No wlasnie

Czasami ludzie proponują karty high-endowe do zasilaczy typu logic, tracer itd. Gdyby mi tak doradzono i coś się stało, to pewnie miałbym pretensje.

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

Co do zasilacza ....czytalem troche o tej firmie/ modelu i wiele osob dziwilo sie dlaczego on znajduje sie na czarnej liscie,

 

http://worldofwarplanes.com/dcont/fb/image/tmb/wowp_screens_static_wowp_ufo_image_01_1600x900.jpg

 

pff nic wielkiego róznych dziwaków mozna spotkać :P:D


Jesli szukasz uzywki to moze hd7770 .Cos tam powinno być na allegro lub oxl

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Przez te kilka dni kupilem/ wylictyowalem

Karte : VTX Radeon 6950 - 270zl

Zasilacz : Chieftec 600w CTG 600-80P - 110zl

 

Czy zasilacz bedzie dobry dla tej karty ?

Czy oplaca mi sie laczyc mojego Geforca GT 430  z  tym Radeonem ? Czy bedzie chcoiaz o 5 klatek wiecej czy nie ma na co liczyc ?

 
Link to post
Share on other sites

Taa, konkretnie chodzi mi o cos co jest pokazane w tym temacie :

 

http://forum.benchmark.pl/topic/72573-hybrid-physxradeon-geforce/

 

Jesli wszystko by dzialalo to sadze ,ze mogloby to pomoc, zwlaszcza ,ze 6950 ma problem z dx 11 i np. w ac: unity karty Radeona wypadaja gorzej od Gefroca

Edytowane przez dawidjjj
Link to post
Share on other sites

Witam, z racji, ze moj Radeon 6950 przyszedl 2 dni temu, a zasilacza jeszcze nie dostalem, wiec postanowilem  go dzisiaj podlaczyc pod mojego LC-Powera.

 

Napiecie na karcie podczas spoczynku (Idle):  12,14V-2,17V   (Max 12, 21/  MIn 12. 07V /  Srednio 12,15V)

 

Napiecie na karcie  w stresie :  11,90V- 11,96V  (Max 12. 02V  / Min 11.87V/   Srednio 11.94V

 

 

Max/Min- To wartosci jakie widzialem tylko  przez ulamek sekundy......

Srednio -to wartosc, ktora wystepuje najczesciej

 

Co do samej karty roznica na pewno na duzy plus np.

 

W NFS: MW 2012 mam ponad  2 x wiecej klatek w lepszych detalach

 

Choc np. Z Assasinem Cread 4, karta, az tak dobrze sobie nie radzi, to z pewsnosica jest lepiej niz na gt 430.

 

Gdy przyjdzie mi Chieftec CTG 600W wyedy podlacze tez GT 430 i zobacze jaka bedzie roznica w wydajnosci i wtedy zrobie pelen artykul jak wyglada to na samym Radku a jak na Gt 430+6950  i czy w ogole jest sens pchac sie w takie cos, narazie bacznie obserwuje napiecie na karcie....:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...