Skocz do zawartości

Cooler 100-150zł na i5 4590 + wentylatory


Recommended Posts

Witam, 

niedawno złożyłem nowy komputer i myślę nad wymianą chłodzenia z boxowego na jakieś lepsze.

W oko wpadły mi spc fera 2 i fortis 2. Zależy mi w dużym stopniu na ciszy, ale nie chciałbym żeby temperatury w stresie z turbo boost off nie przekraczały 60-65 stopni. I czy kupować osobną paste termoprzewodzącą czy ta co jest była by ok? Jak bym brał fere to mógłbym kupić pastę gelid gc extreme, ale nie wiem czy byłoby to lepsze niż fortis 2 + pasta z zestawu.

Co do wentylatorów to myślałem o be quiet pure wings 2 120 i 140 mm.

Obudowa to gelid darkforce, mam 2 wentyaltory fabryczne, z przodu i z tyłu i mam jeszcze miejsce na 2x120/140mm na górze i  na dole oraz 120mm z przodu.

Nie wiem ile ich kupić ani gdzie zamontować. Budżet do 150 zł na wentylatory.

Jak macie jeszcze jakieś inne propozycje to piszcie.

Pozdrawiam.


Ktoś pomoże?

Edytowane przez jankers2403
Link to post
Share on other sites
Fera 2 będzie cichsza. Spokojnie obsłuży Ci też ten procesor. Trudno powiedzieć czy temperatura to będzie 60 czy 65 stopni bo wiele zależy też od konkretnej sztuki procesora oraz tego jakie napięcie dobiera mu płyta. Na pewno jednak nie będzie tu temperaturowych problemów które mogłyby wpływać na żywotność sprzętu. 

 

Generalnie Twój plan jest dobry. Dla klasycznego obiegu dorzuć sobie pure wings na front obudowy jako zasysający powietrze. To będzie miało największy wpływ na temperatury. Jeśli pieniędzy wystarczy Ci na dodatkowe dwa to jeden można zamontować jako wyciągający powietrze na topie obudowy a drugi jako zasysający na dole (jeśli masz ten otwór ofiltrowany bo nie pamiętam jak jest w tym gelidzie). Ewentualnie można go dorzucić na górę jako drugi wywiew. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Hej,

Fortis II powinien być ciut wydajniejszy, jednak na cuda nie licz.

Popieram wypowiedź Biafry.

Wentylator na froncie, tyle i topie generalnie wystarczy.

Moim zdaniem lepiej dać drugi na top niż na front, to tak z własnych doświadczeń.

Czyli minimum 1xfront zas. 1xtył wyc. 1xtop wyciągający

Dolny zasysający może mieć wpływ na obniżenie temperatury GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...