Skocz do zawartości

i5 2400 - zostawić, czy wymienić?


Recommended Posts

Hej wszystkim,

 

czeka mnie wymiana karty graficznej, ponieważ obecna (HD 7770) starczy mi już tylko do Borderlands (bez PhysX-a). Wymiana grafiki (zastanawiam się nad GTX 760*) rodzi pytanie, czy i5 2400 starczy mi do coraz nowszych gier, gdzie w minimalnych podawany jest dużo lepszy procesor - i5 2500K?

 

Jeśli nie, to wymieniać na tej podstawce np na i5 3570, czy może przejść na LGA 1150 i kupić np. i5 4590 ciesząc się mniejszą prądożernością i być może jakąś przyszłą kompatybilnością na nowe procesory?

 

A może 2400 nie jest jeszcze taki zły i Unity (kiedyś, po odpowiednim połataniu), czy Dying Light podziałają bezproblemowo z nową grafiką?

 

Moja obecna płyta główna: Gigabyte GA-H61M-D2-B3, zasilacz: OCZ-CXS500W.

 

Z góry dzięki!

 

*Według newsów na benchmark GTX960 ma pojawić się w styczniu. To znaczy, że taki GTX770 stanieje, więc może to właśnie będzie mój zakup...

Link to post
Share on other sites

Nie możesz oceniać wymagań sprzętowych pod kontem jednej gry. 2400 jest wolniejszy od 2500 o 3-4% według testów. Z tymi wymaganiami z 2500k pewnie chodziło ci o Assasin's Creed Unity. Pamiętam kiedyś, jak była premiera Gothica 3(chyba 2006 rok). Kumpel składał sobie komputer by mu na maks detalach poszło. Zabawne jest to, że do tej pory nikomu ta gra nie chodzi płynnie. Skaszanionego kodu żaden Pc nie przeskoczy. Co do nowego asasyna, na radeonie 290x są problemy z płynnością :)  Jeśli chodzi o procesor to lekko przesadzili. i3 2xxx z jakimś geforcem wystarczy by sobie pograć w miarę komfortowo. Do tego masz radeona, AC Unity działa na nich fatalnie. 

 

Kartę śmiało wymieniaj ale przy tym zasilaczu GTX 770 to będzie za dużo(przydałoby się ze 600wat). GTX 760 będzie w sam raz a i nie wykosztujesz się za bardzo. 

 

Przy tak dobrym procesorze jaki posiadasz, ciężko będzie na socket 1155 kupić coś o klasę lepszego. Może jakąś i7 z odblokowanym mnożnikiem.

 

Moja rada. Najtaniej i najefektywniej będzie wymienić kartę na Geforca gtx 760 a za rok po premierze nowych procesorów od intela zastanowić się nad wymianą płyty głównej, procesora i zasilacza no nowy socket.

 

Nawet jakbyś teraz chciał kupił jakiś procesor na socket 1155 lepszy od tego co masz to  w grę wchodzą tylko proce z K, czyli odblokowanym mnożnikiem. Z tym, że musiałbyś je podkręcać a na obecnej płycie głównej i zasilaczu cudów nie uzyskasz. A kupowanie nowej płyty pod stary socket mija się z celem. 

Edytowane przez miedzio
Link to post
Share on other sites

 

 

czy i5 2400 starczy mi do coraz nowszych gier, gdzie w minimalnych podawany jest dużo lepszy procesor - i5 2500K?

 

W czym niby ,,dużo lepszy''? Przeciez przewaga poszczególnych modeli i5 dotyczy tylko róznicy w taktowaniu. Zatem 2400 z zegarem 3,1 śmiga tak samo jak 2500k z takim samym zegarem.

Link to post
Share on other sites

2500K określiłem dużo lepszym ze względu na duże możliwości OC ;)

 

Poza tym, nie zależy mi, żeby spełniać wymagania minimalne, ale, żeby chociaż zbliżyć się do zalecanych. Stąd pytanie o 3570/4590.

 

Ale cóż, poczekam może na wymagania GTA V. Jeśli w zalecanych pojawi się i7, to wtedy zadziałam. 

 

Dzięki też za podpowiedź co do GTZ770 i mojego zasilacza. Trzeba będzie pomyśleć o nowym ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Troszkę odświeżę temat.  Zapomniałem napisać o GTA 5 poprzednim razem. Wersja konsolowa i wszelkie znaki na niebie pokazują, że GTA 5 będzie chodził dobrze nawet na ziemniaku podłączonym do prądu. TA gra nie ma prawa mieć wysokich wymagań. Stary silnik ubiegłej epoki na nowych konsolach został lekko podrasowany, nie wykorzystując ich mocy nawet w połowie. Na PC trafi lekko podrasowana wersja z konsol, więc nie spodziewałbym się cudów graficznych i kosmicznych wymagań. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...