Skocz do zawartości

Stanowisko pracy dla MrDeMarcin'a


Recommended Posts

 

Witajcie!

 

Planuję zrobić małe rewolucje przy moim miejscu gdzie spędzam najwięcej czasu, czyli przy biurku. Moim celem jest poprawa wygody pracy, oraz osiągnięcie jak największej przestrzeni użytkowej na biurku.

 

 

W planach mam:

- powiesić monitor na ścianie

- mikrofon zamontować na specjalnym ramieniu

- wyposażyć go(mikrofon) w pop filtr

- kupić kartę dźwiękową

- poprawić oświetlenie LED pod półką

- ogarnąć okablowanie pod biurkiem

- kupić myszkę (ew. klawiaturę też)

- zrobić/kupić stację lub stojak na telefon

- kupić dobrą podkładkę pod myszkę

- opcjonalnie kupić i powiesić drugi monitor

- zmienić lampę w pokoju

 

 

Mój sprzęt:

a) PC

- i5 4690K

- box - do wymiany

- MSI Z97-G55 SLI

- Corsair Vengeance 8GB LP

- Gigabyte GTX770 OC

- Seagate 1TB - do zamiany na SSD

- Kingston V300 60GB - na gwarancji

- Corsair RM 650W

- Fractal Design Arc Midi R2

 

b) reszta

- BenQ BL2410PT

- Sinn7 MPod

- TT eSports Challenger Prime - do testów

- TT eSports Ventus/Talon - do testów

- Ozone Rage ST

- Microsoft Wireless Controler

- Asus RT-N18U

- HTC One Max

- Nikon P100

- Rode Smartlav

- jakiś pasek LED RGB

- Tonsil Altus 75

- Unitra Kleopatra Hi-Fi

 

Aktualne zdjęcia:

 

Zapraszam do komentowania!

Edytowane przez MrDeMarcin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi pasuje taka długość, bo oświetla też trochę pokoju ;) Jak czegoś szukam wieczorem, to nie muszę włączać dodatkowego światła.

 

Nie, światło nie oślepia. Zazwyczaj mam jasność na minimum i wtedy daje takie przyjemne światło.

Link to post
Share on other sites

Zauwazylem dziwna tendencje na tym forum , ze czesto ktos krytykuje tylko po to zeby krytykowac. Jakby to miala byc kara za odwage ze ktos cos probuje tu opublikowac. Kazdy robi stanowisko pod swoje upodobania :) Mozna doradzic, zasugerowac zmiane i poczekac az odniesie sie autor do tego co proponujemy. Mozna spotkac tu wiele pomyslow lepszych lub gorszych ale hejt nie jest chyba pozadana opinia.

 

Mi wlasnie szlag trefil moja lampke :/ chyba tez bede musial cos z leda wykombinowac bo mam jakis wolny kawalek :D 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Update 20.12.2014r.

 

Witam ponownie ;)

 

Wczoraj miałem chwilę wolnego, to poprawiłem pasek LED, bo już całkowicie się odklejał. Użyłem do tego prostej taśmy dwustronnej i efekt jest bardzo dobry ;)

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/20/1111a51f0a25bf88b38d4e5a835f620d.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/20/f35131728b05d5713a577a6bbaca10cb.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/20/1c718eb02c1c73fcb89617fdad79a8c0.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/20/5a201d4f4fca699e58ec97bdf64dd0a8.jpg

Link to post
Share on other sites

To może dotnij tę taśmę na szerokość równą paskowi LED, żeby nie wystawała, poprawi to estetykę.

Widać też troszkę, że pasek LED nie jest przyklejony równolegle do krawędzi półki (krzywo).

Ale nie ma się co załamywać, bo jest na to prosta rada.

 

Moja propozycja jest taka (15 min lekkiej pracy):

- odklej to wszystko

- narysuj delikatnie ołówkiem równoległą linię na półce, jako tylną krawędź taśmy LED. Linia będzie pomocna przy przyklejaniu.

- z dwustronnej taśmy dotnij sobie odpowiednią ilość odcinków o szerokości równej taśmie LED (żeby nie wystawała)

- docięte odcinki dwustronnej taśmy najpierw przyklej do taśmy LED.

- ściągnij ochronną warstwę z taśmy dwustronnej

- zacznij przyklejać taśmę LED do półki trzymając się wcześniej narysowanego wyznacznika w postaci linii. 

- przyklej tak, żeby narysowana linia była za taśmą LED.

Link to post
Share on other sites
Ja wszystko rozumiem, chęci etc... ale 4 zdjęcia i relacja z przyklejania paska led? :rotfl:
W końcu to jest worklog.

 

To może dotnij tę taśmę na szerokość równą paskowi LED, żeby nie wystawała, poprawi to estetykę.Widać też troszkę, że pasek LED nie jest przyklejony równolegle do krawędzi półki (krzywo).Ale nie ma się co załamywać, bo jest na to prosta rada.Moja propozycja jest taka (15 min lekkiej pracy):- odklej to wszystko- narysuj delikatnie ołówkiem równoległą linię na półce, jako tylną krawędź taśmy LED. Linia będzie pomocna przy przyklejaniu.- z dwustronnej taśmy dotnij sobie odpowiednią ilość odcinków o szerokości równej taśmie LED (żeby nie wystawała)- docięte odcinki dwustronnej taśmy najpierw przyklej do taśmy LED.- ściągnij ochronną warstwę z taśmy dwustronnej- zacznij przyklejać taśmę LED do półki trzymając się wcześniej narysowanego wyznacznika w postaci linii. - przyklej tak, żeby narysowana linia była za taśmą LED.
Obecnie jest to wersja beta. Sprawdzam jeszcze czy taśma jest wytrzymała i czy się nic nie odkleja. Sama taśma miała być lekko krzywo, przy biurku bliżej krawędzi a z drugiej strony troszkę dalej. Jednak aż za bardzo wyszło. Dzięki za radę. Prawdopodobnie zajmę się tym po świętach i w nowym roku ruszymy z innymi planami.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...