Skocz do zawartości

Mysz dla leworęcznego, klawiatura mechaniczna, podkładka – gaming, programy graficzne


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Cacek93,

Recommended Posts

Cześć, proszę Was o pomoc w doborze całego zestawu – myszka, klawiatura, podkładka [oraz słuchawki/headset (to ostatenie w osobnym temacie)]. Niestety, nie znam się dobrze na różnicach pomiędzy klawiaturą mechaniczną oraz jej przełącznikami, a standardową, dostępną w każdym sklepie, bo nie mam w tym żadnego doświadczenia. Wiem tylko tyle, że tak jak moja obecna klawiatura, tak i myszka się po mału zużywają i dobijają końca swych dni. Ale do rzeczy:

MYSZ
§  Budżet: ~300 zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech M210 i Canyon CNR-MSL4

§  Jaką masz obecnie podkładkę: Jakąś małą, podstawową steelseries (28 cm szerokości x 21 cm wysokości)

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: Trudno jednoznacznie stwierdzić, ale zależy mi na dokładności i precyzji ze względu na pracę w programach graficznych

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: Mieszczę się zazwyczaj na podkładce

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Dużo tego, ale głównie to: MMO (WoW, EVE), MMOBA (DOTA2, WOT), RTS (Starcraft, Civilization, itd.), FPS (Wolfenstein, Bioshock, CoD, itd.), przygdówki/h'n's/RPG (Tomb Rider, Diablo, Dragon Age, itd.)

§  Programy: Adobe Photoshop i Illustrator, MS Power Point i Word

§  Ile przycisków używasz w myszce: Wszystkich dostępnych – póki co są to tylko 3, chciałbym więcej ze względu na makra, bindy i skróty tak w grach jak i programach graficznych

§  Chwyt: palm grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): graficznych jestem leworęcznych więc (2+2+1 kciuk)

§  Wielkość dłoni (od czubka palca serdecznego do kciuka: 13-13,5 cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: obecne mi się rozpadają, brak dodatkowych przycisków, nie są wystarczająco precyzyjne, nie są dla leworęcznych i się zużyły

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): jeśli chodzi o materiał, to nie przepadam za ślizgającymi się w ręku, łatwo się brudzącymi (łatwo zostawić ślad po palcach), wolę kolor czarny/grafitowy, waga odpowiednia do zachowania stabilności i precyzyji, wygląd ogólny, to rzecz względna, ale ma dla mnie znaczenie - mysz powinna być estetyczna, jeśli jest możliwość zaoszczędzenia kabli, to proszę o bezprzewodową, jeśli nie, to nie ma problemu :)

 

KLAWIATURA
§  Budżet: ~300 zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech K260

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Dużo tego, ale głównie to: MMO (WoW, EVE), MMOBA (DOTA2, WOT), RTS (Starcraft, Civilization, itd.), FPS (Wolfenstein, Bioshock, CoD, itd.), przygdówki/h'n's/RPG (Tomb Rider, Diablo, Dragon Age, itd.)

§  Programy: Adobe Photoshop i Illustrator, MS Power Point i Word

§  Chwyt: zmienia się tylko podczas korzystania z drugie narzędzia – myszki/tableta graficznego (lewa ręka), wtedy korzystam z klawiatury numerycznej, ponieważ jest większy odstęp między dłońmi

§  Dlaczego chcesz zmienić klawiaturę: obecne mi się rozpadają, przyciski się zużyły

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): jeśli chodzi o materiał, to nie przepadam za ślizgającymi się w ręku, łatwo się brudzącymi (łatwo zostawić ślad po palcach), wolę kolor czarny/grafitowy, wygląd ogólny, to rzecz względna, ale ma dla mnie znaczenie - klawiatura powinna być estetyczna, jeśli jest możliwość zaoszczędzenia kabli, to proszę o bezprzewodową, jeśli nie, to nie ma problemu :)

PODKŁADKA

§  Budżet: ~100 zł

 

Ogólnie chciałbym, aby cały zestaw dobrze ze sobą współgrał tak technicznie jak i wizualnie, jeśli chodzi o ceny – budżet w przybliżeniu to około 700 zł, nie chciałbym zbytnio go przekraczać, chyba, że naprawdę będzie warto, ale bardziej wolałbym jednak zaoszczędzić niż wykorzystać całośc budżetu, ale nie kosztem pogorszenia jakości sprzętu. Z góry dzięki i pozdrawiam. ;)

 


Proszę o pomoc w temacie - serio nie siedzę tak dobrze w temacie, a nie chcę wybrać czegoś złego. Najpierw myślałem o Razerze, ale przeczytałem nieco tematów na forum i wywnioskowałem, że raczej nie byłby to dobry wybór. Więc co proponujecie? Jeśli trzeba coś doprecyzować to to zrobię :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Czyli szukamy myszy symetrycznej z przyciskami po prawej stronie...

Zowie FK1

Steelseries Kana v2

W zasadzie tylko one spełniają wymagania, ale FK1 ma przyciski dwa po prawej stronie (wtedy te po lewej są nieaktywne, a Kana po jednym na stronę.

Co do podkładki, jeśli nie chcesz żeby mysz się zbytnio ślizgała:

Roccat Taito

Tesoro Aegis X2 / X4 

 

Z szybszych

Razer Goliathus Speed

Logitech G240

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już się bałem, że nikt niewypowie się w tym wątku, dzięki za pomoc - FK1 wygląda bardzo obiecująco i na nią się zdecyduję. Co do podkładek, to jeszcze się zastanawiam, ale chyba roccata wezmę. A jak sprawa się ma z klawiaturą? Bo już mamy prawie komplet. :)

Link to post
Share on other sites

A myślałem, że jestem jednym z nielicznych nieśpiących o tej porze w poniedziałek. Ok, to podkładka jest już ogarnięta, pozostaje jeszcze "tylko" klawiatura, co proponujesz? :) Myślę, że można podnieść w takim razie odrobinę budżet do jakis 400 zł.

Link to post
Share on other sites

Ja dopiero zaczynam przygodę z klawiaturami, a nóż się uda.

 

"jesli jest...proszę o bezprzewodową..." Do gier Żartujesz? Ja odradzam!

 

Napisz coś więcej czego oczekujesz po klawie! (Pooglądaj jakieś recenzje (Np Blackwidow 2013) na co zwracać uwagę).

 

Celujemy w mechaniczną?

 

Poczytaj o przełącznikach (ich rodzajach, kolorach)! Napisz jakie byś wolał!

Link to post
Share on other sites

Może wejdź na test-gear.pl, tam mają dużo recenzji sprzętów. 

Tak jak napisał kolega wyżej musisz sprecyzować pytanie.

Jeśli ma być to stricte budżet na mechanika do 300zł to celowałbym w:

 

CM Storm Quickfire XT ( mx Blue Switches) - grasz głównie w mmo i tego pokroju gry, a niebieskie przełączniki są tam świetne, tak samo do pisania pierwsza klasa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie musi być budżetowa, skoro zaoszczędziłem w sumie na pozostałych rzeczach, to tak jak pisałem - możemy podwyższyć budżet do jakiś 400-450 zł. Ogólnie zależy mi na jak najlepszym komforcie i jakości działania sprzętu i jeste w stanie dołożyć więcej, jeśli rzeczywiśce będzie tego warte. Ogólnie jak czytałem to blue chyba najabrdziej mi odpowiada i pewno przy nim bym został, ale zastanawiam się jeszcze nad brown - czytałem co nieco w necie, ale chciałbym usłyszeć opinię praktyków, osób, które na codzień miały okazję korzystać z jednego i drugiego rozwiązania przełącznikowego. Można to durne, ale też chciałbym mieć klawiaturę z podświetleniem - nie musi być RGB, ale po prostu lepiej mi się korzysta z podświetlonej klawiatury i ładniej dla mnie ona wygląda. Kolejna rzecz, to też dobrze jakby znajdowały się na niej dodatkowe przyciski multimedialne, możliwość regulacji wysokości/nachylenia klawiatury oraz podpórka pod dłonie/nadgarstki.

Link to post
Share on other sites

Dziś doszła do mnie CM STORM TK na mx brown i jestem naprawdę pod wrażeniem jakości wykonania.Klawiatura jest średnich rozmiarów o bardzo mocnym białym podświetleniu (można je regulować).Co do przełączników to jak najbardziej polecam je do grania i do pisania z całego serca polecam tę klawiaturę 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Klawiatura sama w sobie wygląda bardzo obiecująco, ale brakuje w niej dodatkowych przycisków multimedialnych, poza tym interesuje mnie pełna klawiatura, a tu między numeryczną, a główną jej cześcią nie ma boxa na "strzałki" i "pg dw" itd. A te są niezbędne w przypadku manewrowania numerykiem. No chyba, że to kwestia przestawienia się...?

Co do moich poszukiwań to zastanawiałem się nad:

http://www.agito.pl/klawiatura-cm-storm-quickfire-ultimate-cherry-mx-brown-65-916515.html(ew w wersji z mx-blue, nawet 24 złote tańsza jest)

 

Ew. Tesoro Durandal Ultimate lub coś od Corsair...?

Link to post
Share on other sites

 

 

Bierz ultimate nie zawiedziesz się

 

Możliwe, że się do niej przekonałem, ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć coś na temat przełączników - bo bardziej zależy mi na gamingu niż pisaniu, nawet jeśli to dotyczy MMO i chciałbym wybrac dobrze pomiędzy brown a blue. :)


Bo przyznam, że zastanawiam się jeszcze nad tą opcją - jest niewielka różnica cenowa, a jest podkładka pod nadgarstki i parę przycisków więcej:

http://www.agito.pl/klawiatura-cm-storm-trigger-z-sgk-6010-gkcm1-65-971330.html

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ostateczmoe zakupiłem klawiaturę: CM Storm TRIGGER-Z na brownach mam już za sobą dzień testów i pomijając kwestie zmiany klawiatury oraz rozstawienia klawiszy względem poprzedniej, to jest znaczaca różnica in plus. Na chwilę obecną jedyna wada, jaka rzuca mi się w oczy, to powierzchnia klawiatury, na której jednak zostają ślady po palcach.
Co do Zowie - bardzo trafiony wybór/polecenie, dostałem w prezencie na święta i przyznam, że świetnie się sprawuje. Podkładka dopiero rozpakowana – uważam, że stanowczo za droga jest, jak za taki "skrawek materiału", ale zobaczymy jak wyjdzie jej użytkownie przez najbliższy czas.

Dzięki wielkie za pomoc! :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...