Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Piszę gdyż poszukuję pomocy pomożecie mi złożyć jakąś płytę i procek do 500 zł chodzi mi o to żeby był wydajny do gier ;) Obecnie mam Procesor: AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 5600+ 2.90 Ghz, karte grafiki: AMD Radeon HD 5700 Series , 4Gb ram ddr II , płyta głowna : Gigabyte GA-MA790X-DS4 , zasilacz FEEL III-500ATX lecz nie wiem z jakich przyczyn procek grzeje mi sie przy grach do 120 stopni i wyłącza mi całego kompa. Zmieniałem juz paste w procku przed nałożeniem czyściłem go spirytem i nic to nie dało dalej przy grach osiąga mi 120 stopni więc uważam że juz czas na zamiane a komp juz ma 7 lat. Karty grafiki nie chce zmieniać chodzi mi bardziej o procek i płytę główna żeby zmieścić się w tej cenie i żeby wszystko grało i było wydajnę ;)
Proszę o pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Witam, ja mam może inne wyjście. Twoja płyta wspiera procki na AM3 do 125W więc wsadzisz tam Phenoma II x4 955/956 BE i możesz podkręcić. Za resztę kaski wymień zasilacz. 

Do 500zł w sumie kupił byś używkę i3 i płytę ale masz ddr2 ram i trzeba by było trójki kupić :/

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-955-black-editionc3-4x3-2ghz-gwar-i4866914356.html   do tego chłodzonko np Fortis i zasilacz i jest git ;)

Edytowane przez 8slawek8
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, ja mam może inne wyjście. Twoja płyta wspiera procki na AM3 do 125W więc wsadzisz tam Phenoma II x4 955/956 BE i możesz podkręcić. Za resztę kaski wymień zasilacz. 

Do 500zł w sumie kupił byś używkę i3 i płytę ale masz ddr2 ram i trzeba by było trójki kupić :/

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-955-black-editionc3-4x3-2ghz-gwar-i4866914356.html   do tego chłodzonko np Fortis i zasilacz i jest git ;)

A jaki zasilacz proponujesz 500 tylko z innej firmy ? :)

Link to post
Share on other sites

Sorki że dopiero teraz ale jak chcesz podkręcać to boxowe nie wystarczy i będzie głośne. Jak masz ok 110zł to pomyśl nad fortisem a jak nie to może spartan?

Nie chce właśnie podkręcać :P

A jakbym wymienił procesor na ten co mówiłeś Phenoma II x4 955/956 i do tego dowalił nowe chłodzenie to zasilacz mi to uciągnie czy będe musiał tez pomyśleć o nowym zasilaczu ? ;) Bo to na pewno wina procka że się juz tak grzeje wymieniałem paste itd i nic nie daje dalej 120 stopni i wyłącza kompa -.-' Więc tak pomyślałem że może zmienie na razie tylko procka na tego co napisałeś i do tego nowe chłodzenie ale tu jest własnie moje wcześniejsze pytanie czy zasilacz mi to wszystko uciągnie ;)

Link to post
Share on other sites

FEEL od modecom-a to śmieć, złom itp

Jest duże prawdopodobieństwo że to ten wyrób zasilaczo-podobny przegrzewa Ci procka (nie trzyma napięć, tzn dostarcza za dużo V).

Zmień go na np. Corsair vs450 jest to calkiem bezpieczna jednostka, nie to co masz obecnie (bombę). Ma mocną poj. linię v12 408W.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

FEEL od modecom-a to śmieć, złom itp

Jest duże prawdopodobieństwo że to ten wyrób zasilaczo-podobny przegrzewa Ci procka (nie trzyma napięć, tzn dostarcza za dużo V).

Zmień go na np. Corsair vs450 jest to calkiem bezpieczna jednostka, nie to co masz obecnie (bombę). Ma mocną poj. linię v12 408W.

A może być też taki Corsair CX Series 500W ? Możliwe ale zmiane procka też biorę pod uwagę ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...