Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam poszukuję zewnętrznego dysky SSD. Jego przeznaczenie to podłączenie do telewizora bardziej oglądanie danych z niego niż nagrywanie. Dyski HDD zdecydowanie wygrywają pojemnością i mocno zastanawiałem się, który wybrać,ale doszedłem do wniosku, że np.128 GB mi wystarczy, a dysk SSD w komputerze, który już posiadam znacznie zwiększy przesył danych pomiędzy SSD a SSD a to jak dla mnie bardzo ważny czynnik. Dysk chciałbym by był bez zewnętrznego zasilania 2,5albo 1,8 cala. Ktory polecacie z takich aby bezproblemowo współpracował z telewizorem, dodam, że zależy mi na interfejsie USB 3.0.

Link to post
Share on other sites

To nie lepiej kupić pendrive porządny 64 GB np? Wyjdzie chyba taniej, bardziej mobilnie i też dość szybko...

A szczerze nie widziałem nigdzie czegoś takiego jak zewnętrzny SSD a cena pewnie nie będzie zbyt zachęcająca...

Edytowane przez marcopl
Link to post
Share on other sites

To w takim razie wypadałoby kupić dowolną obudowę 2,5" USB 3.0 (niestety tu musisz poszukać, bo nie wiem czy jest różnica w przesyle danych przy tych najtańszych i najdroższych a przy SSD wypadałoby sprawdzić) i wrzucić do niej jakiś dysk SSD np. Plextor M6S, Goodram C100 lub Crucial MX100.

Link to post
Share on other sites

Namieszałeś mi w głowie. Wyżej podałem link do zewnętrznych dysków SSD (wydaje mi się, że ty masz na myśli wewnętrzne + dokupienie obudowy). Nie weim, czy to nie będzie droższe rozwiązanie (w zasadzie nie rozważałem tego rozwiązania, więc gdybam tylko). Jeśli dobrze rozumiem byłby znacznie większy wybór.Z mojej listy którą podałem wyżej na skąpcu biorę pierwszy lepszy dysk np. Transcend ESD400K i w opisie mam "Zawartość opakowania Dysk, kabel USB" więc rozumiem,że do tych zewnętrznych kabel USB dają od razu?

Link to post
Share on other sites

Namieszałeś mi w głowie. Wyżej podałem link do zewnętrznych dysków SSD (wydaje mi się, że ty masz na myśli wewnętrzne + dokupienie obudowy). Nie weim, czy to nie będzie droższe rozwiązanie (w zasadzie nie rozważałem tego rozwiązania, więc gdybam tylko). Jeśli dobrze rozumiem byłby znacznie większy wybór.Z mojej listy którą podałem wyżej na skąpcu biorę pierwszy lepszy dysk np. Transcend ESD400K i w opisie mam "Zawartość opakowania Dysk, kabel USB" więc rozumiem,że do tych zewnętrznych kabel USB dają od razu?

Tak, chodzi mi o kupno normalnego wewnętrznego dysku SSD i do niego obudowy ze złączem USB 3.0, zawsze do takich dorzucają i kabel :) Jeśli chcesz kupić już gotowy dysk zewnętrzny warto by było poszukać jaki tak naprawdę siedzi w tej obudowie dysk, ale raczej nie będą to najwyższej klasy dyski, stąd moja propozycja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...