Skocz do zawartości

Słabe wyniki gtx 760 w grach


Recommended Posts

Witam,

Jestem posiadaczem wyżej wymienionej karty.

Karta dobrze chodzi BF3 Metro LL łyka na full detalach.Obecnie mamy wysyp premier nowych gier typu FarCry4/Dragon Age: Inkwizycja/Oraz Wolfenstein New Order.Mam FarCry4 i jestem leciutko mówiąc:zawiedziony. Gra na sugerowanych ustawieniach (średnie/wysokie) działa na 70-40 FPS co mocno denerwuje (mikroprzyciecia).Jednak problem tkwi w tym że gra na tańszym R7 265x działa...lepiej.Tak samo w Dragon Age/Wolfenstein.Co może być nie tak z serią tą kart? To wina optymalizacji? Czy sterowników? Dodam,iż to mój pierwszy temat imogą się zdarzyc jakieś błędy,jeśli tak to mówcie.Pytam o to z ciekawości....

Link to post
Share on other sites

Procesor i5 3.3 Ghz 4590Płyta główna Asus B85 PlusPamięć Ram: GoodRam DDR3 8 Gb 1600 MhzZasilacz Silentiumpc 500W vero l1Dysk : Seagate Barracuda 1Tb 64mb Sata3Co do mikroprzyciec wiem że to problem gry Ale od kiedy R7 265x jest lepszy,jak gtx 760 porównuje się do 7950/280?

karta grafiki asus gtx760 dc2oc

 

Edytowane przez Kater90
Link to post
Share on other sites

Też to zauważyłem na różnych testach gdzie gtx 760 jest wyraźnie gorszy od 7950. W Shadow od mordoer też gtx przegrywa. Może to taki sposób na wypromowanie nowych kart z serii 9xx. Albo wpływ pamięci vram 2vs3. Nowe gry strasznie dużo tej pamięci zjadają. To nie wina sprzętu bo testy na różnych portalach mówią wszystko za siebie. Takie kurde życie, że się olewa posiadaczy nieco starszych ale wciąż dobrych kart graficznych :/ Nic na to nie poradzisz. Do tego dochodzi coraz gorsza optymalizacja. Np +20% do grafiki a wynagania rosną 2x. Sztucznie zawyżane wymagania, brak optymalizacji, błedy. Tak wyląda dzisiejszy rynek gier.Sam podałeś wyżej gry i tam nie ma takich problemów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli problem dotyczy tylko jednej gry to problemem jest słaba optymalizacja danej gry. Musisz czekać na patch lub nowe sterowniki grafiki. Chyba, że wszystkie gry działają słabo, wtedy problem może leżeć w sprzęcie. Zacznij od aktualizacji biosu płyty głównej. Przed i po aktualizacji przywróć ustawienia fabryczne bios. Dopiero później ustaw co trzeba. Zrób aktualizację sterowników płyty głównej i grafiki jeśli jeszcze tego nie robiłeś. Przywróć ustawienia domyślne sterowników grafiki. Gdyby problem nadal występował do sprawdzenia jest zasilacz. Podmiana na inną konstrukcję z zapasem mocy. Co do 3DMark test traktuje jako uzupełnienie, kiedyś miałem przypadek, że w tym teście wszystko działało pięknie ale po 5 minutach normalnej gry grafika 7870 waliła artefaktami i zawieszała peceta. Możesz też zainstalować program MSI AB i w opcjach wymusić stałe napięcie rdzenia grafiki. Ta opcja może ustabilizować Twoją grafikę.   

Link to post
Share on other sites
Jeśli problem dotyczy tylko jednej gry to problemem jest słaba optymalizacja danej gry. Musisz czekać na patch lub nowe sterowniki grafiki. Chyba, że wszystkie gry działają słabo, wtedy problem może leżeć w sprzęcie. Zacznij od aktualizacji biosu płyty głównej. Przed i po aktualizacji przywróć ustawienia fabryczne bios. Dopiero później ustaw co trzeba. Zrób aktualizację sterowników płyty głównej i grafiki jeśli jeszcze tego nie robiłeś. Przywróć ustawienia domyślne sterowników grafiki. Gdyby problem nadal występował do sprawdzenia jest zasilacz. Podmiana na inną konstrukcję z zapasem mocy. Co do 3DMark test traktuje jako uzupełnienie, kiedyś miałem przypadek, że w tym teście wszystko działało pięknie ale po 5 minutach normalnej gry grafika 7870 waliła artefaktami i zawieszała peceta. Możesz też zainstalować program MSI AB i w opcjach wymusić stałe napięcie rdzenia grafiki. Ta opcja może ustabilizować Twoją grafikę.

Raczej z kartą jest wszystko ok bo wszystkie bf i nfs itp działają normalnie,tylko w tym Farcry4 siedzę i płacze apropo osiągów mojej karty w tej grze.Po tej cenie oczekiwałem czegoś więcej.Zresztą nie tylko ja.Poziom utrzymują tylko gtx980 i 970 a o reszcie lepiej nie wspominać.Na dodatek jest to gra robiona przez Nvidia,choć w Farcry3 było również na odwrót:amd opłaciło a Nvidia miała lepsze wyniki.Podobny dramat jest w Dragon Age 2 i Wolfenstein,chociaż w AC Unity to amd ryje zębami po ziemi.Może faktycznie wina leży w 2Gb vramu.Dzięki za radę bo widzę że się rozpisales :)

Link to post
Share on other sites

FC4 to nowa gra, może mieć jeszcze sporo błędów. Normalnie Twoja grafika powinna pociągnąć te wszystkie gry bez problemu. Wolfenstein New Orders nie ma aż tak dużych wymagań jak FC4 czy AC Unity. Wolf działa płynnie na dużo słabszym sprzęcie niż Twój, więc jeśli się przycina to na pewno coś jest nie tak. Sprawdź jeszcze temperatury i napięcia. Może z grafiką jest wszystko ok, ale np. zasilacz ogranicza prąd by się nie przeciążyć. Co w Twoim przypadku może objawiać się właśnie jako mikro przycięcia grafiki. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumieliście panowie mój błąd :-# zapomniałem dodać iż chodziło mi o wykresy,jeśli chodzi o przypadek gier typu Wolfenstein i Dragon Age inkwizycja.Z FarCry4 rzeczywiście są problemy,szczególnie z ladowaniem tekstur w grze,Ale dodam iż nie zainstalowałem najnowszego patcha gdyż posiadam skąpe rezerwy internetu i 3.5 GB to dla mnie sporo.Myślę że temat nadaja się juz do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...