Skocz do zawartości

GTX 970 - Najbardziej optymalny model i pytania


Recommended Posts

Witam,

Mam do was, drogich czytelników forum benchmark kilka pytań, lecz na początek wstęp :)

Po przeczytaniu wszystkich tematów na temat kart graficznych Nvidia GTX 970 i GTX 980 zdecydowałem się 970. Stwierdziłem, że 10-15% wydajności mnie nie zbawi i w zupełności wystarczy, szczególnie że wcześniej byłem użytkownikiem GTX 780 firmy Gigabyte, który dostarczał mi genialną wydajność. Niestety zepsuł się i tak jak już wcześniej napisałem wybrałem GTX 970. Dokładnie firmy MSI Gaming 4G. Półpasywne chłodzenie, wysoka kultura pracy przekonały mnie w porównaniu do reszty. Niestety mam kilka problemów z tą kartą. Według mnie mam zbyt wysokie temperatury w spoczynku sięgające 60 stopni celsjusza. Oczywiście zainstalowałem program MSI Afterburner i przy ustawieniach ręcznych również jest nie za wesoło. Do tego dochodzi najważniejsze czyli wydajność. Gram głównie w jedną produkcję, a dokładnie World Of Tanks. Nie jest to super zoptymalizowana gra, lecz mimo tego w GTX 780 spokojnie przy ustawieniach maksymalnych miałem 90-120 fps. Obecnie jest to 48-90. Nie wiem, może to kwestia niedopracowanych sterowników, choć u reszty graczy słyszałem lepsze opinie. Co ciekawe mam kolegę który gra na GTX 660ti i osiąga bardzo porównywalne wyniki, a przecież to zdecydowanie gorsza konstrukcja. Ostatnia sprawa to podkręcanie, mój model przy ustawieni zegara na 1450 Mhz pomimo przejścia benchmarków, w grach nie daje rady. Używałem oczywiście MSI Afterburner. Kupując tę grafikę liczyłem na wynik powyżej 1500 Mhz ... I teraz pytania, kupiłem tę sztukę w sklepie Agito na początku tego tygodnia, czy powinienem ją oddać i zdecydować się na inny model, nie wiem EVGA,Asus,Gigabyte? A może powinienem dołożyć do GTX 980 i mieć święty spokój? Planuję w ciągu najbliższych dni zakupić nowy monitor i skłaniam się ku Eizo Foris FG2421, lecz akurat tam zastanawia mnie duży input lag. Jestem graczem bardziej FPS, ale dużo pracuję przy obróbce filmów. Proszę o rady.

Sprzęt

Płyta Główna:      Z97X- Gaming 5
Procesor:            Intel CORE I7-4790K
Pamięć:              16 GB RAM DDR3
Zasilacz - Corsair 750 wat Gold
Dysk SDD 500 GB Samsung PRO

 

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

Niestety mam kilka problemów z tą kartą. Według mnie mam zbyt wysokie temperatury w spoczynku sięgające 60 stopni celsjusza.

to jest coś nie tak bo powinno być od 35 do max 40 stopni.

Daj screen z 1 i 2 zakładki gpu-z

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak kupić kartę z półpasywnym chłodzeniem i dziwić się czemu ma 60 stopni..

Przekroczysz 60 stopni o się włączą wentylatory.

To kiedy niby ma być 30-40 stopni?

 

btw: a jak to jest ze 970 jest gorsza od poprzedniej 780... :D to mnie zaskoczylo troche :D

No mnie właśnie również

 

Niuniek7

Zawsze jest tyle, teraz siedzę 3 godziny i 57 stopni bez gry.

Link to post
Share on other sites

sam mialem zmieniac gtx 780 na 970 ze wzgledu na kilku % przyrost mocy i zalezy mi na ciszy bo 780 te wyjce nie da sie siedziec bez sluchawek :D ale jak mam zmieniac 780 na 970 i sie w rzeczywistosci okaze ze jest gorsza to bym sobie chyba  nie wiem co zrobil :D

Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle to część Multi ;)

Jak możesz to wrzuć screena z godzinnej gry to zobaczymy czy karta się przegrzewa i zbija taktowania. Klikając na wartości możesz ustawić co ma pokazywać gpu-z min max avg ale to chyba wiesz.

 

Edytowane przez grzesiek303
Link to post
Share on other sites

Takie temperatury to norma jeśli używasz cały czas PC i nie masz mocnego powiewu na kartę z wentylatorów obudowy to temperatury będą stopniowo rosły.

 

Ogólnie tryb pasywny jest jak dla mnie przereklamowany... lepiej ustaw ręcznie 23% w idle, a później w zależności od upodobań.

Link to post
Share on other sites

gtx 980 jest nieoplacalny.. przynajmniej na tę chwilę

na twoim miejscu wzialbym asusa strix 970 :) albo z droższych zotac amp

Również polecam strixa. Naczytałem się dużo tematów o różnych 970.... Wybrałem Asusa i nie żałuję.

Edytowane przez Wiejski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...