Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Ulepszenie komputera

i5 vs amd zmiana mobo modernizacja komputera co wybrac gtx 760 gta v wiedźmin 3

Najlepsza odpowiedź MasterBarti, 06 grudzień 2014 - 11:59

Szczerze, to wydaje mi się, że sama wymiana jednego podzespołu (cpu lub gpu) chyba nie da za dużo, bo 2gi będzie Cię ograniczał. Wg ,mnie aktualny zestaw jest całkiem optymalnie dobrany, aczkolwiek chyba większy zysk miałbyś z nowej karty graficznej.

Jak chcesz odpalić wiedźmina 3 i gta v to lepiej poczekaj do premiery tych gier, tym bardziej, że teraz ceny są świątecznie wysokie.

Czy budżet bierze pod uwagę odsprzedaż starych gratów ?

Jeśli tak, to teraz kup najtańszy i5 haswell + jakieś tanie a dobre mobo np. GA-B85M-D3H, sprzedaj stare graty, jak sprzedaż gpu to kilka dni będziesz działał na integrze, a całą kasę jaka Ci została + to co będziesz miał z odsprzedaży starych gratów wpakuj w gpu i będziesz miał świetny nowy zestaw.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 deny486

deny486
  • Amator

• 49 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 11:54

Witam. Planuje w najbliższym czasie ulepszyć swoją budę. Do tej pory posiadam:

CPU: X4 965be 4.0Ghz

GPU: Gtx 560ti

Ram: 8gb 1600mhz

Mobo: Gigabyte GA-970A-UD3

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600w

Zastanawiam się czy wymienić Gpu na coś pokroju 760-ki , czy lepiej pójść w stronę wymiany cpu na coś pokroju FX 8350, czy w ogóle zmienić płytkę i proca na i5. Jeśli najlepszym wyborem byłaby wymiana pod i5 to jaką płytę i jaki i5 wybrać.

Dodam że komputer jest używany głównie do gier , filmów , internetu. Nie będę ukrywał że chciałbym odpalić na nim nowe Gta V oraz Wiedźmina 3.

Do wydania mam max 1400zł

Z góry dziękuje za pomoc :)

• 0

#2 MasterBarti

MasterBarti
  • Maniak

• 3990 postów
  • 3DMark 06:35526 http://www.3dmark.com/3dm06/17662067

Napisano 06 grudzień 2014 - 11:59   Najlepsza odpowiedź

Szczerze, to wydaje mi się, że sama wymiana jednego podzespołu (cpu lub gpu) chyba nie da za dużo, bo 2gi będzie Cię ograniczał. Wg ,mnie aktualny zestaw jest całkiem optymalnie dobrany, aczkolwiek chyba większy zysk miałbyś z nowej karty graficznej.

Jak chcesz odpalić wiedźmina 3 i gta v to lepiej poczekaj do premiery tych gier, tym bardziej, że teraz ceny są świątecznie wysokie.

Czy budżet bierze pod uwagę odsprzedaż starych gratów ?

Jeśli tak, to teraz kup najtańszy i5 haswell + jakieś tanie a dobre mobo np. GA-B85M-D3H, sprzedaj stare graty, jak sprzedaż gpu to kilka dni będziesz działał na integrze, a całą kasę jaka Ci została + to co będziesz miał z odsprzedaży starych gratów wpakuj w gpu i będziesz miał świetny nowy zestaw.

Użytkownik MasterBarti edytował ten post 06 grudzień 2014 - 12:03

• 1

CPU i5-4690k @4,5 a na nim Scythe Mugen 2, MOBO MSI Z97-G43, GPU Sapphire Tri-X OC R9-290 (N.Ed.) RAM 2x4GB Kingston HyperX Beast @2600 cl11, HDD WD3200AAKS, PSU OCZ StealthXStream 2 600W, LCD GW2760HM, AUDIO Logitech z-5500

#3 deny486

deny486
  • Autor tematu
  • Amator

• 49 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 12:16

Nie brałem ceny odsprzedaży pod uwagę.

W takim razie poczekam jeszcze z 2-3 miesiące uzbieram trochę pieniędzy i zrobię tak jak pisałeś.

Ale wielki + dla Ciebie :)

A jeszcze jedno. Czy wymiana z x4 965be na fx8 8350 da duże wzmocnienie + gtx 760 ?

Użytkownik deny486 edytował ten post 06 grudzień 2014 - 12:29

• 0

#4 vitucky

vitucky
  • Gaduła

• 258 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 15:01

ze strony grafiki tak a od strony procesora już nie tak duże

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: i5 vs amd, zmiana mobo, modernizacja komputera, co wybrac, gtx 760, gta v, wiedźmin 3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych