Skocz do zawartości

Podkrecenie FX-8320


Recommended Posts

Witam . tak jak wyżej chciał bym coś wycisnąć z mojego Fx ponieważ nie jestem zadowolony z wydajności. prosił bym od razu o powiedzenie co włączyć co wyłączyć i od jakich napięć zacząć   z góry dzięki za pomoc. 

 

Win 8.1 x64
Procesor:Fx-8320 + Noctua D14
Płyta:Asrock 970 Extrime 4
Grafika: Msi 280X Gaming
Ram:Corsair vengeance LP 2x4Gb 1600Mhz cl9 1.5v
Zasilacz:Corsair RM750 gold
Obudowa:SilentiumPC Gladius X80

nikt nic nie powie ? od jakich wartości zacząć jakie sa bezpiecznie ustawienia itp. czym testować stabilność.  

Link to post
Share on other sites

Jeśli już Ci zależy to zacznij od kręcenia mnożnikiem do ~4.4GHz i podbiciu napięcia do 1.45v, powyłączaj ficzery typu Cool'n'Quiet, C6 state,C1E, APM, zostaw tylko HPC. Koniecznie wyłącz również turbo core. Jeżeli masz tam również coś w rodzaju VLLC to również ustaw na porządną wartość. Teraz stopniowo zmniejszaj napięcie i testuj patrząc jakie będzie najmniejsze możliwe napięcie, na którym procesor będzie działać stabilnie. Nie podkręcałem nigdy niczego na biosach Asrocka, osobiście moją sztukę kręciłem na moim gigusiu. Na chipsecie 970 i tym 4+1 imho sporo go nie wykręcisz ale próbuj ;).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Jeśli już Ci zależy to zacznij od kręcenia mnożnikiem do ~4.4GHz i podbiciu napięcia do 1.45v, powyłączaj ficzery typu Cool'n'Quiet, C6 state,C1E, APM, zostaw tylko HPC. Koniecznie wyłącz również turbo core. Jeżeli masz tam również coś w rodzaju VLLC to również ustaw na porządną wartość. Teraz stopniowo zmniejszaj napięcie i testuj patrząc jakie będzie najmniejsze możliwe napięcie, na którym procesor będzie działać stabilnie. Nie podkręcałem nigdy niczego na biosach Asrocka, osobiście moją sztukę kręciłem na moim gigusiu. Na chipsecie 970 i tym 4+1 imho sporo go nie wykręcisz ale próbuje ;).

Pamiętam ze jest coś takiego jak LLC i jest tam coś takiego jak auto 1/2 1/4 i nie wiem na ile to zostawić. bios w asrocku jest dość dobrze rozbudowany i można ustawić niemal wszystkie napięcia  itp.... co wcale nie jest takie proste....  a co do płyty giga ja miałem przykre przygody i powiedziałem ze już nigdy więcej..... 4 płyty mi rozwaliły.... na różnych chipsetach  od 770 do 990.... wiec ja po dziękuje i co z tego ze maja sekcje 5+1 . ja już kiedyś próbowałem kręcić na tym moim asrocku ale nic mi z tego nie wyszło.... i wydaje mi się ze chyba ram nie lubi wysokich zegarów....;/ albo za małe napięcia ustawiałem  np NB frequency multiplier,CPU NB voltage,Ht bust speed itp .

Link to post
Share on other sites

mało pomocna wypowiedz... ale co tam można posta nabić.... 

 

 

 

P.S darujcie sobie kometarze ze AMD to shit itp.... sa fani intela jak i amd ... dziękuje :)

 

 

wracając do tematu przy kręceniu cpu ram ustawiać  na domyślne wartości jak np 1333 ? bo tak mi się ustawia po resecie biosa . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...