Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam obecnie posiadam internet w Orange 20 mb/s który oferuje następujące parametry: 

 

http://www.speedtest.net/my-result/3959101156

 

pobieranie 15-16 mb/s tak bardzo mi nie przeszkadza natomiast upload leży i kwiczy ;/  Zastanwiam się nad wzięciem internetu LTE w PLAY lub Orange , nadajniki mam widoczne z okna w odległości 200 m :) 

 

Na telefonie z netem LTE w PLAY uzyskałem taki wynik: 

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1067927531

 

ograniczenia w umowie w PLAY to 70/20 mb/s więc jest całkiem fajnie. 

 

W domu mam 3 kondygnację, router stoi na 3 piętrze i na obecnym sprzęcie Livebox na parterze z neta praktycznie nie da się korzystać. Chciałem się dowiedzieć czy zakupując router Asus RT-AC87U AC2400  do którego miałbym wpięty modem  Huawei 3372 lub 3272 byłby dobrym rozwiązaniem ? 

 

Dodam że w domu po Wi-fi mam podpięte sporo urządzeń na każdym piętrze. Dlatego szukam sprzętu z najwyższej półki aby móc jak najlepiej przesyłać dane z jak największą prędkością w sieci domowej.

 

Jedyne co jest na minus to to że ping jest większy w przypadku LTE. No ale skoro nie mam możliwości na innego operatora po kablu niż Orange i jego śmieszne teoretyczne 20/1 mb/s pozostaje mi wziąć jakieś LTE , Plus odrazu opada ponieważ ma tylko 30/10 mb/s i jest droższy od PLAY , Orange jest drożczy od Playa ale ma 80/20 mb/s więc jak dla mnie żadna różnica. 

 

Mam też pytanie czy kupno anteny kierunkowej która wzmacnia sygnał, poprawi osiągi tego LTE tak aby było 70/20 mb/s ? czy nie ma sensu wydawać kasy ?

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na sugestie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...