Skocz do zawartości

Macbook Pro 13" - warto, czy nie warto, a może coś innego ?


Recommended Posts

Nikt nie wspomniał o jednej bardzo ważnej kwestii, wyświetlacz Retina w MBP to tak naprawdę jedyna opcja dla kogoś, kto ma zamiar bawić się w grafikę na Laptopie. Żaden Dell czy inny Lenovo nie może się z nim równać, pierwsze wrażenie po spojrzeniu na Ratinę to opad szczęki. 

2. Fakt, że komputery Apple lepiej radzą sobie z pakietem Adobe jest mitem, tak było dawno temu, za czasów procesorów Power PC.
Komputery Adobe mocno zbliżyły się do PC i mają podobne jak nie te same procesory, płyty główne czy dyski. 

 

3. Co do 256GB miejsca na dysku to powiem tak, ta przestrzeń starcza mi na przetrzymanie 8-10 sesji zdjęciowych na dysku. Potem RAWy zrzucam na dysk NAS. Jeszcze warto zwrócić uwagę, że dyski w MBP są pod PCIe, tutaj 600-700mb/s transferu to norma.

4. Komputery Apple wybierają ludzie, którzy nie mają czasu na problemy, instalowanie pierdyliona sterowników, grzebanie w rejestrze itp.

 

5. Żaden mój poprzedni laptop nie wytrzymał na baterii więcej niż 2h z włączonym LR, w MBP 5 godzin to nie problem.

 

6. Apple w przeciwieństwie do Windowsa potrafi zarządzać kolorem, stąd ma dobre opnie wśród fotografów i grafików. 

 

7. Wersja 13" do retuszu zdjęć jest za mała, 15" to minimum. 

 

 

 

jedna osoba potrzebuje wydajnego laptopa, a inna białego.
 

 

Chyba srebrnego ;) Tak, w Apple płacisz za logo ale tylko w Polsce ceny są tak horrendalnie drogie. Porównaj ceny profesjonalnych laptopów z Windowsem jak DELL XPS, który kosztuje prawie 7000zł

 

Reasumując: Apple jest dla ludzi, którzy nie mają czasu na zabawy, jakie oferuje Windows.

 


Może czegoś nie rozumiem ale skoro masz wydajną stacjonarkę to po co kupować laptopa do DOMU na którym chcesz pracować ? pracuj na stacjonarce... Jeśli chcesz laptopa na uczelnie bo potrzebujesz do nauki kup sobie za 1100 zł Lenovo...zaś jeśli chcesz poszpanować sprzętem kup sobie Apla za 8000 koła który będzie chodzić gorzej jak lapek z przedziału cenowego 2700 zł :D tylko gdzieś wcześniej po drodze zgubiliśmy logikę bo weźmiemy sprzęt na raty ?! ja bym to jednak trochę przemyślał...

Szpan jest, nie ma co. Ja wiem, zę to jest forum o PCtach ale bez przesady, daj mi tego laptopa za 2700, odpalę na nim 100 Rawów z 5D MKIII i zobaczymy co się pierwsze zesra ;)
Jeśli chodzi o gry to masz rację, do tego MBP się średnio nadaje ale ja tylko w Diablo gram :). Takie Gry jak Photoshop i Lightroom mi wystarczają. 


 

 

5) Wymagania specjalne (np. matowa matryca


W MBP matryca się błyszczy jak chrząstka w salcesonie.  

Polecam sobie poczytać, jak ktoś nie zna Tomka Pluszczyka to jeden z najlepszych retuszerów w PL:
http://tomaszpluszczyk.pl/mac-vs-pc-w-fotografii-i-retuszu/

Link to post
Share on other sites

Panowie bardzo dziękuję Wam za pomoc.

Powiedzcie mi jeszcze czy lepiej kupować jest w X-komie, komupotrniku czy bezpośrednio u sprzedawcy Apple w iStore ?

 

Oraz jakie akcesoria są przydatne do korzystania z maka.

 

Mam jeszcze pytanie o tą kartę graficzną czy ten Iris Pro 5200 spokojnie wystarcza ? Czy lepiej dokładać do wersji z oddzielną kartą graficzną ??

 

I jak jest z tym Ramem 8 GB spokojnie wystarcza. czy lepiej brać wersję 16 GB i mniejszy dysk ?

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi jeszcze czy lepiej kupować jest w X-komie, komupotrniku czy bezpośrednio u sprzedawcy Apple w iStore ?

- zależnie od warunków sprzedaży

 

Oraz jakie akcesoria są przydatne do korzystania z maka.

- torba, myszka, dysk zewnętrzny ?

 

Mam jeszcze pytanie o tą kartę graficzną czy ten Iris Pro 5200 spokojnie wystarcza ?

- do pracy najzupełniej nawet w 4K

 

I jak jest z tym Ramem 8 GB spokojnie wystarcza. czy lepiej brać wersję 16 GB i mniejszy dysk ?

- oba można wymienić

Link to post
Share on other sites

bierz normalnie takie coś: http://www.x-kom.pl/p/204057-notebook-laptop-15-4-apple-new-macbook-pro-i7-4770hq-16gb-256gb-mac-os-x.html

i nie kombinuj z niczym innym, dysk 256GB na programy i system jak najbardziej wystarczy, do tego możesz dokupić sobie dysk zewn. na filmy czy inne pliki, pograć na tym pograsz nawet w diablo 3 na średnich, pamiętajmy że w tym modelu można spokojnie używać do grania rozdzielczści 1440x900 i nie będzie różnicy w jakości wyświetlanego obrazu, sam w firmie mam imac'a i kiedy muszę w domu pracować na windowsie to mnie coś trafia więc tobie polecam właśnie mac-a i do tego masz pewność że te 8h na baterii podziałasz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy przy moim wykorzystaniu 13 będzie spokojnie wystarczająca ??

Za mały wyświetlacz do PS, tylko 15" wchodzi w grę. Procesor w PS jest mało ważny. i7 oferowana w podstawie spokojnie wystarczy i u mnie raczej się nudzi.  
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za pomoc.

 

Teraz ta wersja jest w Mikołajkowej promocji i chyba się na Nią zdecyduję.

Wielkie dzięki jeszcze raz.

 

http://www.x-kom.pl/p/204058-notebook-laptop-15-4-apple-new-macbook-pro-i7-4770hq-16gb-512gb-os-x-gt750m.html

 

Mam nadzieję, ze to będzie udany zakup.

A chciałem spytać czy wiecie jak wygląda ta ochrona komputera ? W sensie to przedłużona gwarancja Apple czy trzeba ją wykupować od razu czy jak to wygląda i na czym dokładnie polega ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...