Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Posiadam myszkę Esperanza em102. Gram na dpi 400/450. Miałem włączone "zwiększenie precyzji" na windows xp. Po naczytaniu się trochę o tym postanowiłem wyłączyć opcję zwiększenia precyzji. Myślę, że może się do tego przyzwyczaję, ale z tego co czytałem to chyba zwiększenie sensitivity mogłoby pomóc mi w wygodzie podczas grania.
Obecna myszka mimo wszystko jest dla mnie bardzo wygodna i nie ma z nią żadnych problemów po tak długim czasie użytkowania.. Chcę grać w gry fps i mmo, oraz League of Legends.
Więc nasuwa mi się jedno główne pytanie:

  • Jak zwiększyć sensitivity w moim przypadku?
  • Czytałem też o tym, że w grach typu fps poruszanie myszką obraca postać o dany kąt... Podobno da się jakoś zmienić ustawienia tak, żeby możliwości zmiany kąta były większe... np zamiast obracać się o 1 stopień można obracać się o 0,2 stopnia, czyli z większą dokładnością.
    Jak to zrobić?
  • Jak ewentualnie w inny sposób mi pomóc w wygodzie użytkowania?
Link to post
Share on other sites

Senstitivity zazwyczaj można zmieniać w opcjach gry.

 

  • Czytałem też o tym, że w grach typu fps poruszanie myszką obraca postać o dany kąt... Podobno da się jakoś zmienić ustawienia tak, żeby możliwości zmiany kąta były większe... np zamiast obracać się o 1 stopień można obracać się o 0,2 stopnia, czyli z większą dokładnością.
    Jak to zrobić?

 

Niezbyt rozumiem, o co Ci w tym momencie chodzi.

Link to post
Share on other sites

No niestety nie mogę znaleźć artykułu w którym o tym czytałem... Były to jakieś dwa parametry chyba, pewien człowiek starał się dokładnie wytłumaczyć tam o co chodzi.
Może, gdybym miał listę parametrów to bym znalazł właśnie ten.

Edytowane przez Chupy
Link to post
Share on other sites

1. Czułość zmieniasz w opcjach gry lub poprzez panel sterowania.

2. Aby obrót był dokładniejszy, tzn. to o czym mówisz, zmniejsz sobie czułość, wtedy precyzyjniej przycelujesz. Ale raczej nie o to Ci chodzi.

 

Ustawienia dostosuj pod siebie, tak jak gra Ci się najlepiej, nie patrz na opinię innych.

Link to post
Share on other sites

To są te komendy tylko, że różnica że domyślne wartości dają taką precyzję, że ich zmienianie jest czystą głupotą.

Dostępne są tylko w CS i chyba w Quake'u też, a autor nawet nie napisał w co gra.

 

Z resztą zadajesz głupie te pytania, nic się zmienić nie da, a jeśli chcesz grać wygodniej to dostosuj grę, czułość, zakup precyzyjniejszą mysz, inną podkładkę...

 

Jak zwiększyć sensitivity w moim przypadku?

Czułość = szybkość kursora, a tą zmieniasz za pomocą DPI i ustawieniami  w grze.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego ich zmienienie jest czystą głupotą? I chyba chodziło mi właśnie o m_yaw i m_pitch.
Jeśli chodzi o gry fps to głównie TF2, a z mmo to różnie, ale precyzja też się przydaje, bo lubię real action combat(chyba tak to się nazywa, wszystko można ominąć i wszystkim trzeba celować)np. TERA Online.

Nie jedna osoba zwiększa sensitivity zostawiając te same wartości DPI i im to pasuje, więc skoro pasuje mi DPI, ale wciąż coś jest nie tak to zainteresowałem się sensitivity.
Łatwo powiedzieć "kup", jak pieniędzy na to nie ma... Zresztą w ten sposób wcale nie pomagasz. Ciekawe też co masz na myśli pisząc "dostosuje grę".
DPI to nie wszystko i skoro mi pasuje taka wartość, jaką mam to nie wiem po co o tym piszesz.


1. Czułość zmieniasz w opcjach gry lub poprzez panel sterowania.

2. Aby obrót był dokładniejszy, tzn. to o czym mówisz, zmniejsz sobie czułość, wtedy precyzyjniej przycelujesz. Ale raczej nie o to Ci chodzi.

 

Ustawienia dostosuj pod siebie, tak jak gra Ci się najlepiej, nie patrz na opinię innych.

Nie chcę patrzeć na opinię innych, bez przesady... Zastanawiam się tylko jakie parametry i jak zmieniać, żeby dostosować ustawienia dla siebie.

Edytowane przez Chupy
Link to post
Share on other sites

 

 

Dlaczego ich zmienienie jest czystą głupotą? I

Przecież odpowiedź masz  na początku tego samego zdania.

 

Masz jakieś problemy, których nikt inny nie ma.

Aby uzyskać najwyższą precyzję i najdokładniejsze odwzorowanie ruchu. Wystarczyło powyłączać wszystkie softowe wspomagacze właśnie typu akceleracji w windowsie. 

Reszta to osobiste ustawnia, czyli sens w grze i DPI, koniec kropka.

Link to post
Share on other sites

Podczepię się pod temat.

Posiadam od niedawna Logitecha Proteus Core i moje pytanie to jak ujarzmić tę czułość?

 

Czy warto zrobić 12000dpi na myszce a z drugiej strony zmniejszyć czułość programową w windowsie, albo bezpośrednio w grach?  Czy może taki zabieg nie ma sensu?

Link to post
Share on other sites

Więc sensitivity najlepiej ustawić w grach i nigdzie więcej nie szperać? Co, jeśli spodoba mi się zmienione sensitivity i będę chciał jego używać nie tylko do gier? I czy zmiana m_yaw i m_pitch nie zaszkodzi?

 

Podczepię się pod temat.

Posiadam od niedawna Logitecha Proteus Core i moje pytanie to jak ujarzmić tę czułość?

 

Czy warto zrobić 12000dpi na myszce a z drugiej strony zmniejszyć czułość programową w windowsie, albo bezpośrednio w grach?  Czy może taki zabieg nie ma sensu?

 

Prawda jest taka, że ustawia się taką wartość, jaka jest najwygodniejsza, a w windowsie najlepiej zostawić domyślne parametry i wyłączyć "zwiększenie precyzji" , wyłączyć akceleracje w sterownikach myszki(jeśli są). Nie ma sensu grać na wysokim DPI, jeśli nie jest to dla Ciebie wygodne...
Zwiększanie w ustawieniach myszki w windowsie gryzie się z dokładnością, z tego co wiem. est zwiększany mnożnik co ma negatywny wpływ na dokładność.

Edytowane przez Chupy
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy warto zrobić 12000dpi na myszce a z drugiej strony zmniejszyć czułość programową w windowsie, albo bezpośrednio w grach?  Czy może taki zabieg nie ma sensu?

Nie bo zwiększenie DPI wcale nie zwiększa precyzji, a dokładniejsze skanowanie powoduje drżenie kursora przez nierówności i zabrudzenia powierzchni.

Odhacz akcelerację w windowsie i nie zwiększaj suwaka powyżej domyślnych 6/11.

Jeśli przykładowo w jakiejś grze na 800DPI czujesz, że chciałbyś grać na wyższej czułości lepiej zamiast zwiększać czułość grze, zmienić DPI na wyższe w innych sytuacjach jest to bez sensu.


 

 

I czy zmiana m_yaw i m_pitch nie zaszkodzi?

Nie zaszkodzi, nie pomoże. Gdyby to dawało wymierne efekty każdy kto zarabia grając w CS'a by to zmieniał, tak się jednak nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...