Skocz do zawartości

Potrzebna dobra płyta do procesora i5 4690k


Recommended Posts

Planowane podzespoły

 

Procek: i5 4690K

 

Karta Graficzna: GTX 970 (MSI ALBO GIGABYTE G1 GAMING)

 

zasilacz -500 - 550W  (JESZCZE NIE WIEM Z JAKIEJ FIRMY)

 

Płyta Głowna  -  ??

 

Ram - 8GB

 

1 DYSK HDD-1000GB

W przyszłosći SSD

 

Potrzebuje płyty głownej

-Chciałbym aby była bez awaryjna :)

-w przysłosci (za 2 lata) planuje dokupić do zestawu drugą karte  graf.

-dużo wejść

-cena absolutny maximum to 500zł

-porządnie wykonana

-niskie temperatury

 

na początku mysłalem o MSI z97 g43 bo cena przyzwoita i płyta polecana potem dowiedziałem się o wersji Gaming tej płyty i nagle piszą ze juz kilka złoty dopłacić do MSI Z97 GAMING 3 bedzie idealna

Po prostu sam już nie wiem

ostatnio znalazłem taką

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 ale sam już nie wiem co mam myslec na temat tych płyt chce zeby była porządna zeby sie nie psuła i starczyła mi na około 5-6 lat

Pomoże ktoś kto się na tym zna ?

 

 

i mam jeszcze jedno pytanie Jesłi zamawiałbym wszystko w morele.net to jest szansa na jakiś upust ?

Edytowane przez DigitalCancer
Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 - ostatnio składałam zestaw na i7-4770K + GTX770, bardzo sobie chwalę. Moim zdaniem idealna w średnim przedziale cenowym jeśli chodzi o Z97 (pytanie tylko czy zdołasz to wykorzystać).

 

Do tego dorzuć Corsair VS/CS albo coś od konkurencji SilentiumPC Deus M1 oczywiście w wersjach 650W.

 

W sprawie GTX970 to stawiałabym raczej na G1 Gaming (3 turbiny) :)

Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyborem będzie:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97x-gaming-5-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97x-gaming-5-641683/

 

Porzadna cyfrowa sekcja zasilania, grube, sztywne PCB i dobre wyposażenie:)

 

Polecam

Napisałem max 500 zł Czego nie zrozumiałes ? nie wykorzystam w pełni jego możliwości

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 - ostatnio składałam zestaw na i7-4770K + GTX770, bardzo sobie chwalę. Moim zdaniem idealna w średnim przedziale cenowym jeśli chodzi o Z97 (pytanie tylko czy zdołasz to wykorzystać).

 

Do tego dorzuć Corsair VS/CS albo coś od konkurencji SilentiumPC Deus M1 oczywiście w wersjach 650W.

 

W sprawie GTX970 to stawiałabym raczej na G1 Gaming (3 turbiny) :)

W sprawie GTX 970 jestem pewny do G1 ma lepsze wyniki w grach , mniejsze temperatury co jest dużą zaletą tylko że jest głośniejszy od konkurencji ale coś za coś bardziej mi zależy na niskiej temperaturze :D

 

Zasilacz myśłałem o 550 w po co mi aż 650 ?

 

 

 

PŁYTA GŁOWNA

wyczytałem gdzieś ze msi gaming 3 nie wspiera SLI czy to prawda ? chciałem dokupić do zestawu drugą kartę  w przyszłosci.

Gigabyte -możesz napisać mi w czym on bedzie lepszy od msi gaming 3 ? czy mogę dokupić do niego 2 kartę itd.  prawda jest taka że nie wykorzystam jego potencjału lecz w przyszłości jak najbardziej więc zostaje w tym budżecie

Link to post
Share on other sites

Napisałem max 500 zł Czego nie zrozumiałes ? nie wykorzystam w pełni jego możliwości

W sprawie GTX 970 jestem pewny do G1 ma lepsze wyniki w grach , mniejsze temperatury co jest dużą zaletą tylko że jest głośniejszy od konkurencji ale coś za coś bardziej mi zależy na niskiej temperaturze :D

 

Zasilacz myśłałem o 550 w po co mi aż 650 ?

 

 

 

PŁYTA GŁOWNA

wyczytałem gdzieś ze msi gaming 3 nie wspiera SLI czy to prawda ? chciałem dokupić do zestawu drugą kartę  w przyszłosci.

Gigabyte -możesz napisać mi w czym on bedzie lepszy od msi gaming 3 ? czy mogę dokupić do niego 2 kartę itd.  prawda jest taka że nie wykorzystam jego potencjału lecz w przyszłości jak najbardziej więc zostaje w tym budżecie

Rzeczywiście nie doczytałem, że budżet max 500 zł. Jednak to nie znaczy, że czegoś nie rozumiem. Więc po co te nerwy?

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście nie doczytałem, że budżet max 500 zł. Jednak to nie znaczy, że czegoś nie rozumiem. Więc po co te nerwy?

przepraszam nie miało to tak zabrzmieć a jeszcze w sprawie ceny gdy zwykle ktoś podaje cenę to użytkownik szuka mu dokładnie w tej sumie Nie mniej nie więcej a mi chodzilo o to że 500 zł dam gdy naprawdę warto dopłacić np. 30 zł więcej Ale ogólnie to cena tej płyty mogla by być 470zł chyba że ktoś uważa że mogę kupić płytę równie dobrą za 400 zł nie znam się za bardzo na tej kwestii ale mój kolega ( który niby się trochę zna na komputerach bo kiedyś kilka złożył ) twierdzi że za 200 zł kupię i będzie prawie to samo tylko bez kilku bajerów

Edytowane przez DigitalCancer
Link to post
Share on other sites

 mój kolega ( który niby się trochę zna na komputerach bo kiedyś kilka złożył ) twierdzi że za 200 zł kupię i będzie prawie to samo tylko bez kilku bajerów

 

Kolega zle twierdzi, bo jak kupisz sobie płytę główną za taką kasę do procka z odblokowanym mnożnikiem to tak jakbyś sobie sprawił sportowe siedzenia do malucha :). Musisz mieć płytę, która pozwoli ci na stabilne OC, jeśli budżet masz bezwzględnie ograniczony do 500 zł to ciekawa jest ta gaming 3 od GB (ale jak dla mnie najlepszą propozycją jest to co wyżej kolega już sugerował - gaming 5, ale rozumiem że ten model jest już za drogi). 

Link to post
Share on other sites

@up, nawet taka b85-g43 daje radę przy podkręcaniu i5 a kosztuje właśnie dość trochę poniżej 300zł. Niestety jest to takie podkręcanie bieda edyszyn.

 

MSI z97-g43 spokojnie wystarczy nawet do oc i7.

Czego nie ma ta płyta względem droższych ?

Trochę słabsza dźwiękówka, brak sli, brzydki kolor i brak dopisku gaming. Trochę słabsza sekcja od tych w najdroższych płytach ale mocniejsza niż w odpowiednikach cenowych.To by było na tyle.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu powaznie bym sie zastanowil nad rezygnacja z multiGPU w przyszlosci... GTX 970 spokojnie pociagnie 90% gier w FHD przez najblizsze 2 lata (pozostale 10% to prawdopodobnie beda gnioty, zachwycajace grafika ale dajace malo z grania). Kup dzis GTX 970 i wymien go na cos topowego za 2 lata zamiast dokladac druga karte. Jesli jednak jestes zdecydowany na SLI, to licz sie z kupnem silniejszego zasilacza niz 500-550W teraz lub z wymiana go za 2 lata...

 

Co do plyty, podkrecanie procesora to loteria... Srednia "podkrecalnosc" tego procesora to 4,3-4,5GHz, a na tyle pozwoli kazda plyta ktora umozliwia OC (plyty na H97 i Z97), jedyne o co warto zadbac to min 4-fazowa sekcja zasilania i moze dual-bios. W zwiazku z tym uwazam, ze doplacanie do lepszej plyty mija sie z celem. Lepiej przeznaczyc kase na SSD, tu naprawde poczujesz roznice w dzialaniu systemu.

 

Kup MSI Z97-G43 lub MSI MSI Z97-G55 SLI, albo jak ci zalezy na dodatkach to Asrock H97 Performance Fatal1ty. Wydasz 350-400zl i bedziesz 100-150zl blizej SSD.

Edytowane przez bartus_s
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu powaznie bym sie zastanowil nad rezygnacja z multiGPU w przyszlosci... GTX 970 spokojnie pociagnie 90% gier w FHD przez najblizsze 2 lata (pozostale 10% to prawdopodobnie beda gnioty, zachwycajace grafika ale dajace malo z grania). Kup dzis GTX 970 i wymien go na cos topowego za 2 lata zamiast dokladac druga karte. Jesli jednak jestes zdecydowany na SLI, to licz sie z kupnem silniejszego zasilacza niz 500-550W teraz lub z wymiana go za 2 lata...

 

Co do plyty, podkrecanie procesora to loteria... Srednia "podkrecalnosc" tego procesora to 4,3-4,5GHz, a na tyle pozwoli kazda plyta ktora umozliwia OC (plyty na H97 i Z97), jedyne o co warto zadbac to min 4-fazowa sekcja zasilania i moze dual-bios. W zwiazku z tym uwazam, ze doplacanie do lepszej plyty mija sie z celem. Lepiej przeznaczyc kase na SSD, tu naprawde poczujesz roznice w dzialaniu systemu.

 

Kup MSI Z97-G43 lub MSI MSI Z97-G55 SLI, albo jak ci zalezy na dodatkach to Asrock H97 Performance Fatal1ty. Wydasz 350-400zl i bedziesz 100-150zl blizej SSD.

Bardzo dobra odpowiedz, na taką czekałem ;) ale chętnie wysłucham jeszcze opinii innych . Myśle że kupie G43 i nie będe bawił sie w SLI po prostu wymienie karte jak będzie trzeba

Jest jakaś promocja na plyte i procek, ktos o tym wie może ? https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying#0MSIIntelCorei5-4690K

Mógłbym kupić Gaming 3 zamiast Z97-G43 + i5 4690K i tak bym zapłacił mniej

Tylko pytanie czy to jest pewne że sie zwrot dostanie

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra odpowiedz, na taką czekałem ;) ale chętnie wysłucham jeszcze opinii innych . Myśle że kupie G43 i nie będe bawił sie w SLI po prostu wymienie karte jak będzie trzeba

Jest jakaś promocja na plyte i procek, ktos o tym wie może ? https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying#0MSIIntelCorei5-4690K

Mógłbym kupić Gaming 3 zamiast Z97-G43 + i5 4690K i tak bym zapłacił mniej

Tylko pytanie czy to jest pewne że sie zwrot dostanieW

Wszystko OK:)

Zgadzam się z wypowiedzią kolegi. jednak mimo wszystko uważam, że na płycie nie warto oszczędzać.

Oczywiście nie mówie tutaj zaraz o zakupie płyty za 1k i więcej.

Jednak porządna płyta da nam stabilność całego systemu, oraz ewentualną łatwiejszą w przyszłosci rozbudowe sprzętu.

Także moim zdaniem należy rozważyć czy jednak nie dołożyć do naprawdę porządnej płytki.

Nie twierze, że propozycje kolegów są złe bo nie są.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...