Skocz do zawartości

Router VDSL do Neostrady


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PawelQ,

Recommended Posts

Witam. Ostatnio tepsa się rozszalała i położyli światłowody na centrali niedaleko mojego domu, dzięki czemu puścili nam łącze 80Mb/s. Z tym, że pojawił się taki problem iż powyżej 20Mb/s jest na standardzie VDSL, więc TP-link, który był używany wcześniej już się do niczego nie nadaje. Oczywiście dali nam jakieś ustrojstwo od siebie, Orange FunBox, ale to urządzenie jest tragiczne, więc zastanawiam się nad kupnem lepszego routera.

Przede wszystkim interesuje mnie dobry sygnał wifi, żeby dało radę używać w całym 2 piętrowym domu i okolicach (wcześniej, na jakimś tp linku bez żadnych wzmacniaczy, wifi odbierało nawet w promieniu 30 metrów od domu). No i co ważniejsze - chcę, żeby sieć bezprzewodowa działała z maksymalną prędkością (FunBox zapewnia tylko 20Mb/s).

 

Czy taki sprzęt się nada?

http://www.satysfakcja.pl/p/212629-router-z-modemem-adsl-tp-link-td-w9980-a-b-g-n-600mb-s-vdsl2-2xusb-dualband.html?ceneo_spo=true#

 

 

Czy może jednak na ten router trzeba wyrzucić więcej pieniędzy, żeby mieć pewność, że będzie działał?

Link to post
Share on other sites

Dopuszcza :) Zawsze miałem inny router niż od Neostrady. Po prostu teraz jak przyjechali technicy, powiedzieli, że musimy zmienić router na ich badziew, ale jeżeli kupimy sobie inny, bez problemu będzie można go używać.

Link to post
Share on other sites

Wybrales dobry router. Sam mialem go zakupic jak mialem neo. W przypadku neostrady mozesz podlaczyc dowolny router (oczywiscie odpowiedni do technologii (adsl/vdsl)). Takie rozwiazanie nie przejdzie Ci tylko w przypadku DSLa od Orange. Internet bedzie dzialal ale nie bedziesz mogl uzywac zewnerznych stalych adresow IP.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Takie rozwiazanie nie przejdzie Ci tylko w przypadku DSLa od Orange.


Co masz na myśli mówiąc "DSL-a od Orange"? Jakby nie patrzeć Orange = Telekomunikacja Polska = Neostrada, więc to jest DSL od Orange.
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja bym brał. Ale to tylko moje zdanie. Osobiście lubię routery tej firm do domowych zastosowań a i cena przyzwoita. U mnie jeden TP-Link robi za AP i sieje na 50 metrow za domem. Wszystko zalezy gdzie będzie stał i jakie przeszkody są po drodze (ja mam dwie ściany 40 cm i jeden router nie dawal rady po wifi). Nikt Ci nie powie 'bierz' bo wybòr zawsze należy do Ciebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony wydawać prawie 400zł na router tylko po to, żeby mieć wifi 80Mb/s zamiast 20Mb/s jest trochę głupie, bo to dziwne coś od Orange póki co działa stabilnie.

Jeżeli zacznie się krzaczyć to wtedy zdecyduję się za zakup. Dzięki a odpowiedzi. Temat do zamknięcia :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...