Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam uprzejmie wszystkich forumowiczów, postaram się pisać zwięźle ale rzeczowo.

Mam do zmodernizowania komputer, budżet to 600 zł.

 

  • Zastosowanie komputera :  Gry około 3 letnie, libreOffice, filmy Full HD
  • Maksymalna kwota : 600
  • Których części potrzebuję : Procesor, Płyta Główna, Pamięć RAM
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1366x768
  • Inne: Będę korzystał tylko ze zintegrowanej grafiki

Jak widać budżet ubogi, jedyna "aktywna" rzecz w nim to procesor i właśnie się zastanawiam który wybrać. Cena każdego z nich to około 250zł, w passMarku wyżej notowany jest Intel, ale przypuszczam że zintegrowana grafika jest jednak wydajniejsza w AMD, a to może przydać się do grania. Bo do pozostałych zastosowań pewnie nie ma różnicy jak jest grafika.

Czy jest ktoś, kto korzysta z wyżej wymienionych procesorów albo jakiegoś procesora AMD A6(mało opini w Internecie) to proszę o opinię. Zestawiam te dwa procesory bo muszę się zmieścić w budżecie

Procesor ~250zł + Płyta Gł. ~200zł + 4GB Ram ~150zł = ~600zł

Wariant I 600,70 zł

Intel Pentium G3258 3.20 GHz Anniversary Edition BOX

Gigabyte GA-H81M-HD3

GOODRAM DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play Blue

 

Wariant II 592,10 zł

AMD APU A6-7400K 3,9GHz BOX (FM2+) BE

Gigabyte GA-F2A88XM-HD3

GOODRAM DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play Blue

 

W grę nie wchodzi kupowanie używanego sprzętu.

Edytowane przez maly_wrobelek
Link to post
Share on other sites

A nie skusił byś się na zestaw oparty na CPU G1840 : http://www.morele.net/inventory/info/hMmiHi/, i nie używaną kartę opartą na czipie GF106 z 12 m-cy gwaranci, czy tylko integra wchodzi w grę, tak byś miał najwydajniej w grach. http://allegro.pl/nowy-geforce-gt440-1-5gb-ddr3-192b-hdmi-12m-gw-fv-i4817706588.html .

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Co to za gry będą odpalane? Miałem do czynienia z A4 w architekturze Richland. Gierki typu WoW, WoT na niskich ustawieniach chodzą. Office, net chodzą normalnie.

Ram koniecznie w dualu bierz.

http://www.arest.pl/konfiguracja-783791

Gierki typu Diablo 3, Wiedźmin, Risen, Heroes of M&M 1-6, need for speed most wanted itp. Przymierzam się teraz do League of Legends i Heroes of Newearth.

Dlaczego ram koniecznie w Dualu? Aż tak bardzo odczuję zysk wydajności? Początkowo odrzuciłem ten pomysł ze względu na podniesienie kosztów i od razu będę miał 2 na 2 możliwe sloty pamięci zajęte, potencjalnie utrudni mi to dalszą rozbudowę. Chyba że naprawdę odczuję zysk wydajności?

 

Płyte zmień na MSI A78-G41 PC Mate FM2+ bo ten giguś do OC się nie nadaje i ma gołą sekcję zasilania

Co prawda napisałem, że raczej nie zamierzam podkręcać, ale skoro w tej samej cenie mogę mieć "lepszą" sekcję zasilania, to czemu nie. Przy początkowym wyborze sugerowałem się tym że chipset ma wyższy numerek bo A88X a i procesory same w sobie nie są aż takie prądożerne bo tylko TDP 65W więc nie zwracałem uwagi na sekcję zasilania.

 

 

A nie skusił byś się na zestaw oparty na CPU G1840 : http://www.morele.ne...ry/info/hMmiHi/, i nie używaną kartę opartą na czipie GF106 z 12 m-cy gwaranci, czy tylko integra wchodzi w grę, tak byś miał najwydajniej w grach. http://allegro.pl/no...4817706588.html .

 

 

Podałeś mi trochę świeżego spojrzenia na temat. Ten procesor faktycznie ma dobry stosunek cena/jakość a jest prawie 100 tańszy, obcinając trochę kosztów płyty głównej i można mieć osobno kartę graficzną co faktycznie może przełożyć się na lepsze osiągi w grach.

A czy jest sens kupować takie grafiki jak GeForce GT610, Radeon 5450, dużo wydajniejsze będą niż zintegrowane układy?

Jedyne co mnie martwi, to że będę musiał "bawić się" w sklepy internetowe i ewentualnie naprawy gwarancyjne będę musiał załatwiać paczkami/kurierem. A tak wszystko miałbym w sklepie na osiedlu "Komputronik". Niestety mieszkam w małym mieście(Konin) i nie ma tu wielu sklepów komputerowych. Komputronik, Sferis, Alsen...

 

Swoją drogą mam nadal nadzieję, że ktoś się wypowie na temat wymienionych w tytule procesorów.

 

Link to post
Share on other sites

Celeron i dedykowana grafa będą wydajniejsze pod każdym względem. Jednak nie każdy tego potrzebuje. Niektórym wystarczy proste rozwiązanie z integrą. Pomysł daryzda bardzo fajny.

Co do duala, to zintegrowane gpu robi z tego niezły użytek, wiec warto.

gt610 czy 5450 nie warto brać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...